Προς το περιεχόμενο

Insomnia Forumvision #2


mic2mic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 386
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξερω ποιος ειναι πισω απο τον προγραμματισμο του διαγωνισμου αλλα να δωσω ενα tip για μια ισως βελτιωση.
Μου φαινεται χρησιμο να υπαρχει ενα ειδος ταξινομησης στα κομματια αναλογα με την βαθμολογια του χρηστη.

Δλδ ασχετα με την αρχικη σειρα εμφανισης, καθως ο παικτης βαθμολογει να μπορει να κανει μια ταξινομηση απο την μεγαλυτερη βαθμολογια προς την μικροτερη και εναλλαξ.

Μ αυτον τον τροπο αποκτας μια οπτικη εικονα στην καταταξη που εχεις δωσει και βλεπεις τα κομματια με μια σειρα, αντι να ψαχνεις καθε φορα που εβαλες 2, που το 4 που το 0 κοκ... Εγω τουλαχιστον στο τελος τα κανω και ενα ακουστικο περασμα βαθμολογικο ωστε η τελικη μου αποφαση να ειναι πιο αντικειμενικη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, MaXmaD είπε

Δεν ξερω ποιος ειναι πισω απο τον προγραμματισμο του διαγωνισμου αλλα να δωσω ενα tip για μια ισως βελτιωση.
Μου φαινεται χρησιμο να υπαρχει ενα ειδος ταξινομησης στα κομματια αναλογα με την βαθμολογια του χρηστη.

Δλδ ασχετα με την αρχικη σειρα εμφανισης, καθως ο παικτης βαθμολογει να μπορει να κανει μια ταξινομηση απο την μεγαλυτερη βαθμολογια προς την μικροτερη και εναλλαξ.

Μ αυτον τον τροπο αποκτας μια οπτικη εικονα στην καταταξη που εχεις δωσει και βλεπεις τα κομματια με μια σειρα, αντι να ψαχνεις καθε φορα που εβαλες 2, που το 4 που το 0 κοκ... Εγω τουλαχιστον στο τελος τα κανω και ενα ακουστικο περασμα βαθμολογικο ωστε η τελικη μου αποφαση να ειναι πιο αντικειμενικη.

 

Το πρόβλημα μ'αυτό είναι το playlist. Δηλαδή το πρόγραμμα δημιουργεί ένα youtube playlist και παίζει τα κομμάτια με αυτή τη σειρά. Αν ο παίκτης μπορεί να ταξινομήσει τα κομμάτια με σειρά βαθμολογίας, το playlist θα πρέπει να αλλάζει on the fly, αλλιώς η σειρά εμφάνισης θα είναι διαφορετική από τη σειρά αναπαραγωγής. Θα μπορούσε βέβαια να δημιουργείται νέο playlist κάθε φορά (αυτό θα δημιουργούσε άλλα προβλήματα) ή θα μπορούσε να υπάρχει μια δεύτερη λίστα ή τα κομμάτια να παίζουν εκτός playlist κτλ. Όλα αυτά δημιουργούν άλλα θέματα στα οποία δεν έχω βρει κάποια καλή λύση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Θα μπορουσε να μπει ενα κουμπι ωστε να επαναφερει στο default... ωστε να συμφωνει με την playlist στο youtube... αν δεν μπορει να γινει on the fly.

Δλδ ας μεινει η youtube playlist ως εχει και απλα να αλλαζει η σειρα εμφανισης στη σελιδα.
Ετσι κ αλλιως για να βαθμολογησεις, την σελιδα του διαγωνισμου χρειαζεσαι και εκει ειναι και πιο πρακτικη η ταξινομηση...Να βλεπεις αμεσα με βαθμολογικη σειρα τα κομματια.
Μου φαινεται οτι ετσι οπως το λες τα προβληματα που προκυπτουν δεν ειναι τοσο σημαντικα σε σχεση με το καινουργιο feature που θα προστεθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 5/4/2023 στις 9:03 ΜΜ, MaXmaD είπε

Θα μπορουσε να μπει ενα κουμπι ωστε να επαναφερει στο default... ωστε να συμφωνει με την playlist στο youtube... αν δεν μπορει να γινει on the fly.

Δλδ ας μεινει η youtube playlist ως εχει και απλα να αλλαζει η σειρα εμφανισης στη σελιδα.
Ετσι κ αλλιως για να βαθμολογησεις, την σελιδα του διαγωνισμου χρειαζεσαι και εκει ειναι και πιο πρακτικη η ταξινομηση...Να βλεπεις αμεσα με βαθμολογικη σειρα τα κομματια.
Μου φαινεται οτι ετσι οπως το λες τα προβληματα που προκυπτουν δεν ειναι τοσο σημαντικα σε σχεση με το καινουργιο feature που θα προστεθει.

 

Θα το σκεφτώ και θα σου απαντήσω σε 2 μήνες :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, mic2mic said:

 

Θα το σκεφτώ και θα σου απαντήσω σε 2 μήνες :D

σε 2 μηνες παρα μια μερα το θεμα κλειδωνεται λογω inactivity 😛

hurry up:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα πουλάκι, που αντρέπεται, γκουχου γκουχου, θέλει να μάθει εάν ψήνεται κανείς για νέο παιχνίδι. 

Spoiler

Τρυποκάρυδε, μετά απ' αυτό, περιμένω το γλυκό που μου χρωστάς. Μη σου πω να τα κάνεις και δύο... 

 

Επεξ/σία από Mrs. Hyde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάζεψα ήδη δύο. Άλλος για την απόχη μου; Ελάτε, γλυκές μου πεταλουδίτσες. 

spacer.png

 

Επεξ/σία από Mrs. Hyde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 28/04/2023 at 10:31, Mrs. Hyde said:

Ένα πουλάκι, που αντρέπεται, γκουχου γκουχου, θέλει να μάθει εάν ψήνεται κανείς για νέο παιχνίδι. 

  Hide contents

Τρυποκάρυδε, μετά απ' αυτό, περιμένω το γλυκό που μου χρωστάς. Μη σου πω να τα κάνεις και δύο... 

 

 

20 hours ago, Mrs. Hyde said:

Μάζεψα ήδη δύο. Άλλος για την απόχη μου; Ελάτε, γλυκές μου πεταλουδίτσες. 

spacer.png

 

αντε περιμενω πως και πως να παρω pop corn και να απολαμβανω τις κακιες,τα ξεκατινιασματα,τα μαχαιρωματα απο πισω, τις κακιες,τα ψυχολογικα που θα βγαλουν καποιοι.

πως να πεθανει η κατσικα του γειτονα πως να θαψετε τον αλλον και αλλα πολλα.αντε να βγει το ωραιο επιπεδο. στο μουσικο καφενειο θα εχω και pop corn αναλατα, pop corn μεβουτηρο, με τυρι, με γευση  bbq. προσφορα του καταστηματος

@mic2mic θα παρεις ποσοστο απο τα pop corn. σκεψου το να ξεκινησεις το νεο γυρο συντομα.

οποιος ειναι νεος στο θεμα προτεινεται να διαβασει το παρακατω βιβλιο πριν παρει μερος

 

9789609907538.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, poulinos είπε

 

αντε περιμενω πως και πως να παρω pop corn και να απολαμβανω τις κακιες,τα ξεκατινιασματα,τα μαχαιρωματα απο πισω, τις κακιες,τα ψυχολογικα που θα βγαλουν καποιοι.

πως να πεθανει η κατσικα του γειτονα πως να θαψεται τον αλλον και αλλα πολλα.αντε να βγει το ωραιο επιπεδο. στο μουσικο καφενειο θα εχω και pop corn αναλατα, pop corn μεβουτηρο, με τυρι, με γευση  bbq. προσφορα του καταστηματος

@mic2mic θα παρεις ποσοστο απο τα pop corn. σκεψου το να ξεκινησεις το νεο γυρο συντομα.

οποιος ειναι νεος στο θεμα προτεινεται να διαβασει το παρακατω βιβλιο πριν παρει μερος

 

9789609907538.jpg

Ο τρυποκάρυδος θα μείνει με την όρεξη, όπως φαίνεται.

Μετά τον τελευταίο αγώνα (επιβίωσης) όλοι σφυράνε κλέφτικα. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Mrs. Hyde said:

Ο τρυποκάρυδος θα μείνει με την όρεξη, όπως φαίνεται.

Μετά τον τελευταίο αγώνα (επιβίωσης) όλοι σφυράνε κλέφτικα. :lol:

χυθηκε τοσο αιμα απο τις μαχαιριες που ξεμειναμε απο  αιμα.παρακαλω οι αιμοδοτες δωστε. το παιχνιδι πρεπει να συνεχισει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον " ακούγεται " ας γίνει. Εθελόντρια αιμοδότρια παρούσα βλέποντας ακούγοντας και κάνοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 30/04/2023 at 12:27, XrysaKakou said:

Ενδιαφέρον " ακούγεται " ας γίνει. Εθελόντρια αιμοδότρια παρούσα βλέποντας ακούγοντας και κάνοντας.

παρακαλω την καρτα αιμοδοτη σας :P

1 hour ago, nomainline said:

Θα παίξω κι εγώ με το νέο κυβερνητικό σχήμα!😅

Με πασοκ το Forumvision θα ειχε δικο του forum και ολοι θα ηταν administrators.

23 hours ago, mic2mic said:

Θα δώσω κι εγώ κάποιες διερευνητικές εντολές για πιθανό σχηματισμό κυβερνητικής πλειοψηφίας και βλέπουμε.

το παλιο το πασοκ το ορθοδοξο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...