Προς το περιεχόμενο

Άλλο ένα Marketing για εμάς τους <<Ηλιθίους>> από τους Έξυπνους του Germanos


Polytechnic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nέα προϊόντα τεχνολογίας στο Eshop του Germanos φαίνονται άμεσα διαθέσιμα αλλά στην ουσία απλά σου δεσμεύουν τα χρήματα και περιμένεις.

Συγκεκριμένα νέο προϊόν στο site φαινόταν άμεσα διαθέσιμο, για το οποίο για να σιγουρευτώ ότι όντως είναι, επικοινώνησα τηλεφωνικά με το Eshop αλλά και διά ζώσης με το φυσικό κατάστημα της περιοχής μου, αλλά δεν ήταν ποτέ διαθέσιμο!!! 

Το αποτέλεσμα, να είμαι στο περίμενε 15 ημέρες με δέσμευση χρημάτων (>1000€) και συνεχής δικαιολογίες και στη συνέχεια να ζητάω επιστροφή χρημάτων και να είμαι υποχρεωμένος να περιμένω άλλες 14 ημέρες για αυτό.

Η παράνοια στο μεγαλείο της.

Επεξ/σία από Polytechnic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις λαβει email με την επιβαιβεωση της παραγγελιας?
στος ορους δεν βρηκα κατι αλλο περα απο αυτο
"Τροποποίηση στην παραγγελία μέσω του e-shop δεν είναι εφικτή μετά την υποβολή της, ωστόσο η ΓΕΡΜΑΝΟΣ παρέχει την δυνατότητα τροποποίησης μέσω τηλεφωνικής επικοινωνίας με την εξυπηρέτηση πελατών e-shop εντός τριών (3) ημερών από την ηλεκτρονική υποβολή της"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Polytechnic είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση,

´Εχω κάνει τα πάντα. Πραγματικά είναι απαράδεκτη η συμπεριφορά τους. 
 

Θα σε συμβούλευα να αφαιρέσεις την λέξη απάτη από τον τίτλο καθώς μπορεί να γίνει αιτία για καταγγελία για συκοφαντική δυσφήμιση και στο τέλος να τρέχεις εσύ για άλλα.

Φιλικά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Polytechnic είπε

Nέα προϊόντα τεχνολογίας στο Eshop του Germanos φαίνονται άμεσα διαθέσιμα αλλά στην ουσία απλά σου δεσμεύουν τα χρήματα και περιμένεις.

Συγκεκριμένα νέο προϊόν στο site φαινόταν άμεσα διαθέσιμο, για το οποίο για να σιγουρευτώ ότι όντως είναι, επικοινώνησα τηλεφωνικά με το Eshop αλλά και διά ζώσης με το φυσικό κατάστημα της περιοχής μου, αλλά δεν ήταν ποτέ διαθέσιμο!!! 

Το αποτέλεσμα, να είμαι στο περίμενε 15 ημέρες με δέσμευση χρημάτων (>1000€) και συνεχής δικαιολογίες και στη συνέχεια να ζητάω επιστροφή χρημάτων και να είμαι υποχρεωμένος να περιμένω άλλες 14 ημέρες για αυτό.

Η παράνοια στο μεγαλείο της.

Δηλαδή έψαξες τηλεφωνικά αλλά και στο τοπικό σου κατάστημα και δεν ήταν διαθέσιμο αλλά το παράγγειλες .............

Γιατί αν στο τοπικό σου ήταν διαθέσιμο θα το αγόραζες επιτόπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dpolal είπε

Θα σε συμβούλευα να αφαιρέσεις την λέξη απάτη από τον τίτλο καθώς μπορεί να γίνει αιτία για καταγγελία για συκοφαντική δυσφήμιση και στο τέλος να τρέχεις εσύ για άλλα.

Φιλικά.

Σαφης και κατανοητος ο λογος που το λες, αλλα με βαση αυτα που λεει ο op, προϊον αμεσα διαθεσιμο, πληρωμη 1000 ευρω, ξαφνικα προϊον μη διαθεσιμο για 2 βδομαδες, και παρακρατηση χρηματων για αλλες 2 βδομαδες, αν δεν ειναι απατη τοτε τι ειναι...; 

Αληθεια, ποσο ευκολο ειναι να παρει καποιος ενα ατοκο δανειο 1000 ευρω; Τα οποια μπορει να μην ειναι 1000 αλλα 10-15-20-50-100 χιλιαδες αν το ιδιο σκηνικο εχει επαναληφθει και με αλλους πελατες...

Επεξ/σία από lector
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

Δηλαδή έψαξες τηλεφωνικά αλλά και στο τοπικό σου κατάστημα και δεν ήταν διαθέσιμο αλλά το παράγγειλες .............

Γιατί αν στο τοπικό σου ήταν διαθέσιμο θα το αγόραζες επιτόπου.

Προφανώς λοιπον δεν ηταν διαθεσιμο στο τοπικο αλλα μονο στο σιτε και το τοπικο του απαντησε και αυτο οτι έβλεπε στο σιτε ,οτι δηλαδη ηταν διαθεσιμο .Οποτε και ο νηματοθετης εκανε ηλεκτρονικη παραγγελεια μιας και απο εκει του ειπαν τα ιδια.Πως λεμε διπλοτσεκαρισμενο.Στην πραξη ομως δεν υπηρχε πουθενα και ποτε.ΠΧ ιφονε 14 ας πουμε.Το πιασες τωρα.

Επεξ/σία από filipprin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, filipprin είπε

Προφανώς λοιπον δεν ηταν διαθεσιμο στο τοπικο αλλα μονο στο σιτε και το τοπικο του απαντησε και αυτο οτι έβλεπε στο σιτε ,οτι δηλαδη ηταν διαθεσιμο .Οποτε και ο νηματοθετης εκανε ηλεκτρονικη παραγγελεια.Στην πραξη ομως δεν υπηρχε πουθενα και ποτε.ΠΧ ιφονε 14 ας πουμε.Το πιασες τωρα.

Ωπα ρε μάγκα!!!!

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

Δηλαδή έψαξες τηλεφωνικά αλλά και στο τοπικό σου κατάστημα και δεν ήταν διαθέσιμο αλλά το παράγγειλες .............

Γιατί αν στο τοπικό σου ήταν διαθέσιμο θα το αγόραζες επιτόπου.

Ήταν άμεσα διαθέσιμο στο site, τηλεφώνησα στο τηλέφωνο του eshop και μου επιβεβαίωσαν ότι είναι διαθέσιμο.

Την ίδια ημέρα πήγα στο τοπικό κατάστημα να ρωτήσω αν όντως ισχύει και μου επιβεβαίωσαν και αυτοί ότι είναι διαθέσιμο. 

Αμέσως πηγαίνω στο pc και το παραγγέλνω και μου έρχεται email επιβεβαίωσης ότι καταχωρήθηκε η παραγγελία κατόπιν παραγγελίας...και από εκεί ξεκίνησε το πανηγύρι κρυφτού πίσω από τις λέξεις.

30 λεπτά πριν, lector είπε

Σαφης και κατανοητος ο λογος που το λες, αλλα με βαση αυτα που λεει ο op, προϊον αμεσα διαθεσιμο, πληρωμη 1000 ευρω, ξαφνικα προϊον μη διαθεσιμο για 2 βδομαδες, και παρακρατηση χρηματων για αλλες 2 βδομαδες, αν δεν ειναι απατη τοτε τι ειναι...; 

Αληθεια, ποσο ευκολο ειναι να παρει καποιος ενα ατοκο δανειο 1000 ευρω; Τα οποια μπορει να μην ειναι 1000 αλλα 10-15-20-50-100 χιλιαδες αν το ιδιο σκηνικο εχει επαναληφθει και με αλλους πελατες...

Αν αυτό δεν είναι απάτη τότε πως ονομάζεται???

1 ώρα πριν, dpolal είπε

Θα σε συμβούλευα να αφαιρέσεις την λέξη απάτη από τον τίτλο καθώς μπορεί να γίνει αιτία για καταγγελία για συκοφαντική δυσφήμιση και στο τέλος να τρέχεις εσύ για άλλα.

Φιλικά.

Ονόμασε αυτό το φαινόμενο εσύ με άλλα λόγια...

Ευχαριστώ για τη συμβουλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ δεν κατάλαβα την δέσμευση των χρημάτων. Αφού υπήρχε τοπικό κατάστημα Γερμανός και η παραγγελία έγινε από το site γιατί κάνατε την πληρωμή και δεν ζητήσατε παραλαβή από το κατάστημα με αντικαταβολή; Εγώ έτσι θα έκανα και αν δε μου το έφερναν άμεσα θα το έπαιρνα από άλλο κατάστημα και μετά από 15 μέρες ας το έβαζαν εκεί που δεν θα το βλέπει ο ήλιος.

Επεξ/σία από micos000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, micos000 είπε

Εγώ δεν κατάλαβα την δέσμευση των χρημάτων. Αφού υπήρχε τοπικό κατάστημα Γερμανός και η παραγγελία έγινε από το site γιατί κάνατε την πληρωμή και δεν ζητήσατε παραλαβή από το κατάστημα με αντικαταβολή; Εγώ έτσι θα έκανα και αν δε μου το έφερναν άμεσα θα το έπαιρνα από άλλο κατάστημα και μετά από 15 μέρες ας το έβαζαν εκεί που δεν θα το βλέπει ο ήλιος.

Γιατί δεν μπορείς να παραγγείλεις πάντα το προϊόν χωρίς να το εξοφλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Polytechnic είπε

Γιατί δεν μπορείς να παραγγείλεις πάντα το προϊόν χωρίς να το εξοφλήσεις.

Έχει τέτοιες μαγκιές ο G; Δεν το ήξερα. Όσες φορές χρειάστηκε να παραγγείλω από το site τους το έβαζα πάντα αντικαταβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, micos000 είπε

Έχει τέτοιες μαγκιές ο G; Δεν το ήξερα. Όσες φορές χρειάστηκε να παραγγείλω από το site τους το έβαζα πάντα αντικαταβολή.

Maybe it was a certain.. pricey apple product

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, micos000 είπε

Έχει τέτοιες μαγκιές ο G; Δεν το ήξερα. Όσες φορές χρειάστηκε να παραγγείλω από το site τους το έβαζα πάντα αντικαταβολή.

Ναι το κάνει στα Apple προϊόντα καθώς και σε νέα προϊόντα της Samsung.

Επεξ/σία από Polytechnic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...