Προς το περιεχόμενο

Αγορά budget gaming laptop


Papavthodoris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, ψαχνω εδω και καιρο ενα gaming laptop γυρο στα 800 - 900 ευρω. σκευτομαι κατι σαν το Lenovo Legion 5 17ACH6 (Ryzen 5 5600H/8GB/256GB SSD/GeForce GTX 1650 4GB/FHD/Windows 11) ή το HP 16-e0033nv (Ryzen 5 5600H/8GB/512GB SSD/GeForce GTX 1650 4GB/FHD/Windows 11) Και τα δυο εχουν παρομοια specs αλλα το legion εχει μονο 256gb σκληρο και σκευτομαι πως δεν θα με καλυψει απολυτα. Ενω ομως το HP εχει 512 σκληρο, εχει χειροτερη ποιοτητα κατασκευης και χειροτερη οθονη. Σκευτηκα να παρω εναν ακομα SSD και να τον βαλω στο Lenovo ομως δεν εχω ουτε εργαλεια ουτε και της γνωσεις για κατι τετοιο. Εσεις τι μου προτεινετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Papavthodoris είπε

Εσεις τι μου προτεινετε;

Ειτε να αποκτησεις τις γνωσεις και τα εργαλεια για να κατσαβιδιασεις το lenovo , ειτε να αποδεκτεις την ποιοτητα του HP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ΙΔΙΑ και τα 2 laptop και η μόνη διαφορά είναι η χωρητικότητα. Μην κολλάτε τόσο στην μάρκα όσο εσωτερικά στοιχεία (επεξεργαστές, μνήμες, κάρτες γραφικών, σκληροί δίσκοι). Αν ΔΕΝ έχεις γνώσεις είναι πολύ ΔΥΣΚΟΛΟ. 

 

ΑΝ θέλεις ψαξτω πολύ, δες βίντεο , διάβασε διαφορά Fora κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.skroutz.gr/s/36822489/HP-Victus-16-e0304nw-16-1-IPS-FHD-144Hz-Ryzen-5-5600H-16GB-512GB-SSD-GeForce-RTX-3050-No-OS-US-Keyboard.html
είναι αστείο να μιλάμε για 1650 στα 800 ευρώ. 
Κάνε την παραγγελία και ας περιμένεις 2 βδομάδες. 

Αντίστοιχα και από amazon. 
https://www.amazon.co.uk/HP-Victus-Gaming-16-e0070na-Geforce/dp/B09RB6NDG2/
Ανοίγεις prime για ένα μήνα δωρεάν, κάνεις την παραγγελία οριακά κάτω από 900€ και έχεις 2 χρόνια εγγύηση amazon. 

Επεξ/σία από Dr.Tesla
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...