Προς το περιεχόμενο

Apple TV 4K 2022 με A15 Bionic SoC και με πιο ανταγωνιστική τιμή


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομίζω ότι εφόσον κάποιος έχει έξυπνη τηλεόραση δεν χρειάζεται το Apple TV. Ας χρησιμοποιεί το app στην τηλεόραση. Αν τώρα ψάχνει ποιότητα,ας αγοράσει ένα blu ray player και για λίγες, επιλεγμένες ταινίες ετησίως ας αγοράζει τον αντίστοιχο δίσκο. Θα έχει καλύτερο bit rate από οποιαδήποτε streaming υπηρεσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Apple tv απευθύνεται σε αυτόν που είναι στο οικοσύστημα της apple. Σίγουρα έχει iphone και σίγουρα έχει "smart" συσκευές στο σπίτι του και θέλει όλα να είναι συνδεδεμένα και "απλά" να παίζουν όλα μεταξύ τους τέλεια. Κάπως έτσι το βλέπω κι εγώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, mistiri0 είπε

Xiaomi stick 4k στα 59 ευρώ μέχρι να σβήσει ο ήλιος. Έχει δυνατότητα stremio που περιλαμβάνει και το Apple Tv...!

το προτεινω αμεσα

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μόνος λόγος να έχεις Apple TV είναι για να κανείς αναπαραγωγή από συσκευές apple με άνεση όταν αυτό δεν υποστηρίζεται από την τηλεόραση σου ,η κορυφή σε αυτές τις συσκευές είναι το Nvidia shield το οποίος εκτός των όλων που υποστηρίζει αναπαράγει και περιεχόμενο από apple συσκευές με όχι με τόση άνεση ,ο γραφών έχει όλο το οικοσύστημα της apple εκτός από το συγκεκριμένο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
14 λεπτά πριν, slk200gr είπε

Ο μόνος λόγος να έχεις Apple TV είναι για να κανείς αναπαραγωγή από συσκευές apple με άνεση όταν αυτό δεν υποστηρίζεται από την τηλεόραση σου ,η κορυφή σε αυτές τις συσκευές είναι το Nvidia shield το οποίος εκτός των όλων που υποστηρίζει αναπαράγει και περιεχόμενο από apple συσκευές με όχι με τόση άνεση ,ο γραφών έχει όλο το οικοσύστημα της apple εκτός από το συγκεκριμένο 

Στην Oled Tv μου, το Apple Tv 4Κ έχει καλύτερη απόδοση σε HDR/D Vision περιεχόμενο (Apple Tv & Disney +) από το Shield και κερδίζει και στην αναπαραγωγή μουσικής (Apple Music, Tidal). 

Για κάποιον όμως που δεν είναι στο "οικοσύστημα" της Apple, ξεκάθαρα το Shield είναι η καλύτερη επιλογή!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακοινώθηκαν και οι επίσημες τιμές Ελλάδας για το νέο Apple TV. Το 128άρι θα έχει 219 ευρώ, αντί για 199 που οι περισσότεροι υποθέτω ότι υπολογίζαμε, κρίνοντας από τα 189 που έχει στην Ευρώπη. Αντίστοιχα, το 64άρι θα έχει 189 ευρώ, έναντι 169 στην Ευρώπη.

Τους έδωσε και κατάλαβαν ο ντόπιος επίσημος διανομέας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, JonnyBoy said:

Νομίζω ότι εφόσον κάποιος έχει έξυπνη τηλεόραση δεν χρειάζεται το Apple TV.

Οι τηλεοράσεις δυστυχώς για τον μυημένο έχουν ελάχιστες δυνατότητες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, Dead-Poet said:

Ανακοινώθηκαν και οι επίσημες τιμές Ελλάδας για το νέο Apple TV. Το 128άρι θα έχει 219 ευρώ, αντί για 199 που οι περισσότεροι υποθέτω ότι υπολογίζαμε, κρίνοντας από τα 189 που έχει στην Ευρώπη. Αντίστοιχα, το 64άρι θα έχει 189 ευρώ, έναντι 169 στην Ευρώπη.

Τους έδωσε και κατάλαβαν ο ντόπιος επίσημος διανομέας...

Εντάξει, το παίρνεις από amazon.de και καθαρίζεις. 
(προσωπικά θα πάρω με τιμολόγιο το 128άρι μοντέλο οπότε θα γλυτώσω και τον ΦΠΑ). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, paredwse είπε

Εντάξει, το παίρνεις από amazon.de και καθαρίζεις. 
(προσωπικά θα πάρω με τιμολόγιο το 128άρι μοντέλο οπότε θα γλυτώσω και τον ΦΠΑ). 

Καλά, κάτσε να δούμε πρώτα πόσο θα το δίνει και το Amazon. Γιατί αν βάλεις και τη διαφορά στο ΦΠΑ και τα μεταφορικά, μπορεί τελικά να βγαίνει μόνο 10-15 ευρώ λιγότερο και να μην αξίζει.

Επεξ/σία από Dead-Poet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, barman_ είπε

Οι τηλεοράσεις δυστυχώς για τον μυημένο έχουν ελάχιστες δυνατότητες 

  Μα γι'αυτό μίλησα για blu Ray player. Αν κάποιος θέλει αποκλειστικά ή συμπληρωματικά ποιότητα στρέφεται σε μια τέτοια λύση. Ασφαλώς δεν θα μπορεί να πάρει όλες τις ταινίες/σειρές που του αρέσουν σε δίσκους. Εκτός και αν τα έχει τα λεφτά. Σεβαστό και αυτό. Οι περισσότεροι κατά την γνώμη μου πρέπει να χρησιμοποιούν τις εφαρμογές σε smart TVs και τις ταινίες/σειρές που θεωρούν top να τις παίρνουν, σταδιακά σε φυσική μορφή. Ο μόνος περιορισμός σε αυτό το μοντέλο είναι η γλώσσα γιατί δεν κυκλοφορούν όλες με ελληνικούς υπότιτλους. Εγώ για παράδειγμα έχω ένα player που είχα πάρει πριν καιρό της Panasonic για 200€. Σε συνδρομή nova βλέπω ότι παίζει. Τριλογίες lord of the rings και κάποια star wars τα έχω σε δίσκο. Ένα δίσκο το τρίμηνο να παίρνεις φτιάχνεις μια μικρή, ποιοτική συλλογή πριν το καταλάβεις. Ίδια τακτική παλιότερα που είχα Netflix. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...