Προς το περιεχόμενο

Bootcamp Coding


Jordann

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα , εφόσον πλέον έμαθα ότι το Workearly είναι πεταμένα λεφτά και σου πλασάρουν μάθημα με pdf από αλλά sites χωρίς σχεδόν καμία τριβή live , ούτε ουσιαστικά σε βοηθάνε να ενταχθείς στην αγορά εργασίας + ότι σε χρεώνουν τα 5πλασια από τα άλλα sites , σκέφτομαι για bootcamp , έχει κάποιος κάποια εμπειρία προσωπική η κάποιου γνωστού που έχει ολοκληρώσει bootcamp? Αν ναι θα ειμουν ευγνώμων αν θα μπορούσε να προτείνει κάποιο και περίπου τι budget θα χρειαζόταν ? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/10/2022 στις 8:04 ΜΜ, Jordann είπε

Καλησπέρα , εφόσον πλέον έμαθα ότι το Workearly είναι πεταμένα λεφτά και σου πλασάρουν μάθημα με pdf από αλλά sites χωρίς σχεδόν καμία τριβή live , ούτε ουσιαστικά σε βοηθάνε να ενταχθείς στην αγορά εργασίας + ότι σε χρεώνουν τα 5πλασια από τα άλλα sites , σκέφτομαι για bootcamp , έχει κάποιος κάποια εμπειρία προσωπική η κάποιου γνωστού που έχει ολοκληρώσει bootcamp? Αν ναι θα ειμουν ευγνώμων αν θα μπορούσε να προτείνει κάποιο και περίπου τι budget θα χρειαζόταν ? 

Καλησπέρα. Δώσε καμια πληροφορία παραπάνω. Τώρα είμαι σε φάση που το κοιτούσα το workearly και σκεφτόμουν να δω το πακέτο για data analysts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει κάνει καν το πρόγραμμα. Εγώ τελειώνω τη δεύτερη ενότητα και είμαι ευχαριστημένος γιατί έμαθα sql από εκεί που ήμουν εντελώς άσχετος. Δεν είναι live. Διαβάζεις και κανείς πρακτική μόνος σου. Με 350 ευρώ δεν βγαίνει live σεμινάριο, αυτά πάνε στα 2000 στο coding bootcamp ή 1200 για το πρόγραμμα της datalabs στη Θεσσαλονίκη 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, biovaggoulas είπε

Καλησπέρα. Δώσε καμια πληροφορία παραπάνω. Τώρα είμαι σε φάση που το κοιτούσα το workearly και σκεφτόμουν να δω το πακέτο για data analysts.

Eχουν κοινως μαθηματα σε pdf απο udemy  και το μονο που θα κανεις ειναι να κανεις λιγο practice 1vs1 για interview ,  ολα τα αλλα μονος σου , και επεισης το οτι λενε οτι εχουν διασυνδεσεις και μετα θα σε <<προωθησουν>> σε θεση εργασιας ειναι εντελως ψεμα, διαβασα και εμαθα και κοστιζουν απο 300 εως και 500 ευρω περιπου . Οποτε σαφως πολυ καλυτερα να παρεις καποιο απο Udemy η καποιο αλλο Platform  που τα ιδια μαθηματα θα τα βρεις με 15-20 ευρω εως και τσαμπα.. Αν ψαχνεις κατι σε live , τοτε μονο bootcamp αλλα πληρωνεις ακριβα απο οσο ειδα τιμες , καλο θα ηταν να εβρισκες καποιο καλο αν εδινες τοσα λεφτα.. Εγω που εψαξα για ελλαδα υπαρχει ενα απο το Οικονομικο Πανεπιστημιο αλλα δεν εχω ακουσει ποσο αξιζει να το κανεις , ειναι για web development, 6 μηνες  Δευτερα εως Παρασκευη  18:00-21:00 Online και δια ζωσης .. τωρα υπαρχουν και στο εξωτερικο αλλα του εξωτερικου κοστιζουν απο 6-7  εως και 20 χιλιαρικα.. Καλη τυχη σε οτι και αν αποφασισεις! , εγω τελικα απο οσο με βλεπω θα δοκιμασω την τυχη μου με ΕΑΠ και ισως κανω και το bootcamp απο το Οικονομικο Πανεπιστημιο .. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχε το νου σου  για το ΕΑΠ  είναι μια κλασσική πληροφορική και αν θέλεις να μάθεις προγραμματισμό, σχετικά γρήγορα, σε βλέπω να απογοητεύεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

4 ώρες πριν, kremidi είπε

Έχε το νου σου  για το ΕΑΠ  είναι μια κλασσική πληροφορική και αν θέλεις να μάθεις προγραμματισμό, σχετικά γρήγορα, σε βλέπω να απογοητεύεσαι.

Καλησπερα, Απο οσο εχω μελετησει στον τομεα, ειδικα στην Τεχνολογια πλεον δεν νομιζω οτι μπορεις απλα να πεις εμαθα προγραμματισμο τελος, εφοσον καθε μηνα ερχεται κατι καινουριο σαφως και δεν τελειωνει ποτε η πληροφορηση και η γνωση ειδικα πανω σε προγραμματιστες, επειδη ειμαι σε ηλικια 31 και αποφασισα να κανω αλλαγη καριερας απο τουριστικα σε web development νομιζω οτι ειναι αρκετα δυσκολο να μαθω κατι γρηγορα με τοσες υποχρεωσεις , οποτε δεν με ενδιαφερει τοσο το γρηγορα οσο το να εστιασω σε front end που μου αρεσει πολυ απο οσο το εψαξα , και νομιζω ενα bootcamp στην προκειμενη περιπτωση θα μου εκανε καλο , απλα θα ηθελα να μπω σε θεση εργασιας οσο το πιο δυνατον γρηγορα ετσι ωστε να μπορω να μαθαινω ταυτοχρονα με την εργασια και να εξελισσομαι ,  τωρα στην περιπτωση μου 2 ειναι εν τελη οι επιλογες , η να κανω αιτηση σε ΕΑΠ η να κανω ενα bootcamp ωστε να παρω καποια βασικα στοιχεια για να πιασω μια θεση entry level και σιγα σιγα να μαθαινω περισσοτερα... Τωρα βεβαια το ΕΑΠ απο οσο εκανα ενα search τα μαθηματικα που εχει θα μου φανε την ψυχη γιατι δεν εχω τοσο χρονο και χρημα που θα χρειαστω πανω σε συγκεκριμενα μαθηματα, ειναι το μονο που με απασχολει σε αυτη την επιλογη, απο την αλλη το bootcamp ισως με φερει πιο κοντα στην πραγματικοτητα και με βαλει σε καλο δρομο μεσω εργασιας , και καποια στιγμη αν χρειαστω η θελησω να παω για πτυχιο ισως δοκιμασω στο ΕΑΠ εφοσον θα εχω μπει σε μια ταξη με τον τομεα αυτον.. ετσι το σκεφτομαι και πρωτου το αποφασισω εκανα πολλες συζητησεις και με παιδια απο εδω μεσα και με δικους μου, και ειμαι ευγνωμων που υπηρξαν ανθρωποι εδω μεσα που προτειναν και μου ειπαν την αποψη τους! Ολα βοηθανε .. Η αλλαγη καριερας θελει πολυ μελετη και σιγουρα ειναι κατι δυσκολο , αλλα πιστευω ολα γινονται αρκει να το θες!  

Επεξ/σία από Jordann
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι και να κανεις καλα θα πας, βλεπω μια σοβαρη αντιμετωπιση απο μερια σου. Καλη επιτυχια σε οτι αποφασισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/10/2022 στις 9:22 ΜΜ, biovaggoulas είπε

Καλησπέρα. Δώσε καμια πληροφορία παραπάνω. Τώρα είμαι σε φάση που το κοιτούσα το workearly και σκεφτόμουν να δω το πακέτο για data analysts.

Τσέκαρε εδώ. Έχω απαντήσει αναλυτικά και γω και άλλοι . 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Όπως έχω γράψει και επώνυμα σε άλλο σάιτ, είχα κάνει κι εγώ αίτηση στο Workearly για το bootcamp αλλά στη δωρεάν αξιολόγηση προφίλ μου ειπαν οτι θα δυσκολευτώ πολύ γιατί είμαι εκτός χώρου. Μου πρότειναν το πρόγραμμα για QA, το οποίο μάλιστα είναι φθηνότερο πρόγραμμα. Ποια εταιρεία θα το έκανε αυτό; Εγώ το εκτίμησα πάρα πολύ. Για το πρόγραμμα λοιπόν του Qa θα πω ότι είναι 100% value for money. Έιναι το μόνο που βρήκα για automation testing με selenium Και cypress που τα ζητάνε όπως κατάλαβα στη συνεχεια όλες οι εταιρείες καθώς ήδη με καλούν σε πολλές συνεντεύξεις με εταιρείες. Γενικά όπως διαβασα και σε αλλο thread για αλλαγή καριερας είμαι κι εγώ από αυτούς που αν ήξερα οτι θα με βοηθησει τοσο πολύ το workearly θα έδινα και πολύ παραπάνω χρήματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, tasosporfy είπε

Όπως έχω γράψει και επώνυμα σε άλλο σάιτ, είχα κάνει κι εγώ αίτηση στο Workearly για το bootcamp αλλά στη δωρεάν αξιολόγηση προφίλ μου ειπαν οτι θα δυσκολευτώ πολύ γιατί είμαι εκτός χώρου. Μου πρότειναν το πρόγραμμα για QA, το οποίο μάλιστα είναι φθηνότερο πρόγραμμα. Ποια εταιρεία θα το έκανε αυτό; Εγώ το εκτίμησα πάρα πολύ. Για το πρόγραμμα λοιπόν του Qa θα πω ότι είναι 100% value for money. Έιναι το μόνο που βρήκα για automation testing με selenium Και cypress που τα ζητάνε όπως κατάλαβα στη συνεχεια όλες οι εταιρείες καθώς ήδη με καλούν σε πολλές συνεντεύξεις με εταιρείες. Γενικά όπως διαβασα και σε αλλο thread για αλλαγή καριερας είμαι κι εγώ από αυτούς που αν ήξερα οτι θα με βοηθησει τοσο πολύ το workearly θα έδινα και πολύ παραπάνω χρήματα.

Γενικώς είναι πολύ προσιτά τα προγράμματα τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν το Workearly δούλευα ως λογιστής. Μόλις τελειίωσα το Data Science School του workearly βρήκα δουλειά ως ΒΙ/Data Analyst με πολύ καλύτερο μισθό προφανώς. Εγώ δεν πήρα κανένα pdf ούτε Udemy (Μήπως λες για κάτι άλλο; Γιατί πρώτη φορά το ακούω αυτό).  Στο Workearly όλο το πρόγραμμα γίνεται στην πλατφόρμα του και οι live αξιολογήσεις είναι με IT στο coderbyte. Είμαι πολύ ευχαριστημένος και το προτείνω σίγουρα.

Επεξ/σία από Maverick_VTEC13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...