Προς το περιεχόμενο

Μπορούν να χακάρουν το Smartphone μου εάν έχω κλειστά όλα τα ίντερνετ και το bluetooth;


Stephen_giourson

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, τον τελευταίο καιρό αναρωτιόμουνα αν μπορούν να χακάρουν το κινητό μου, γιατί πολλές φορές με αυτό μπορεί να πληρώνω πράγματα με το e-banking και με ανησυχεί λίγο αυτή η ιστορία. Αν έχω κλειστό το Wifi, το 4G και το bluetooth, μπορούν να το χακάρουν το smartphone (είναι Samsung). Αν ναι, πως μπορούν να το χακάρουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, Stephen_giourson είπε

Καλησπέρα, τον τελευταίο καιρό αναρωτιόμουνα αν μπορούν να χακάρουν το κινητό μου, γιατί πολλές φορές με αυτό μπορεί να πληρώνω πράγματα με το e-banking και με ανησυχεί λίγο αυτή η ιστορία. Αν έχω κλειστό το Wifi, το 4G και το bluetooth, μπορούν να το χακάρουν το smartphone (είναι Samsung). Αν ναι, πως μπορούν να το χακάρουν;

Τώρα εσύ θέλεις guide πως θα χακαρεις ένα samsung smart Phone η τι να κανεις για να μην σε χακαρουν?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Stephen_giourson είπε

Καλησπέρα, τον τελευταίο καιρό αναρωτιόμουνα αν μπορούν να χακάρουν το κινητό μου, γιατί πολλές φορές με αυτό μπορεί να πληρώνω πράγματα με το e-banking και με ανησυχεί λίγο αυτή η ιστορία. Αν έχω κλειστό το Wifi, το 4G και το bluetooth, μπορούν να το χακάρουν το smartphone (είναι Samsung). Αν ναι, πως μπορούν να το χακάρουν;

χακαρισμένος είσαι ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Stephen_giourson είπε

Καλησπέρα, τον τελευταίο καιρό αναρωτιόμουνα αν μπορούν να χακάρουν το κινητό μου, γιατί πολλές φορές με αυτό μπορεί να πληρώνω πράγματα με το e-banking και με ανησυχεί λίγο αυτή η ιστορία. Αν έχω κλειστό το Wifi, το 4G και το bluetooth, μπορούν να το χακάρουν το smartphone (είναι Samsung). Αν ναι, πως μπορούν να το χακάρουν;

Αν τα κλεισεις αυτα τοτε πετα το κιολας.

Ουτε φιδακι δεν παιζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν τα έχεις όλα κλειστά μπορούν να στο χακαρουν μόνο αν το πάρουν στα χέρια τους και περάσουν μέσα κάποιο ειδικό πρόγραμμα.Αν τα έχεις όμως όλα κλειστά είναι άχρηστο τελείως,μόνο τηλ παίρνει και βγάζει φωτό.Αν τα έχεις ανοιχτά και προσέχεις που μπαίνεις ,τι πατας και τι κατεβάζεις δεν έχεις θέμα.

Επεξ/σία από mpampisaloniki
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινάμε απο τη βασική ερώτηση, γιατί κάποιος να θέλει να μπει στον κόπο να χακάρει το δικό σου, το δικό μου, του διπλανού το κινητό, ανθρώπου που δεν έχει στον ήλιο μοίρα (τουλάχιστον για μένα χαχα).... 

Πέραν αυτου κανείς δε μπορεί να εγκαταστήσει τπτ εκτός αν εσύ του δώσεις "άδεια"... είτε πατώντας περίεργα λινκ, είτε δίνοντας του στα χέρια κτλ. Δε μπορεί δλδ να κάτσει κάποιος στο διπλανό τραπέζι και να σου κάνει εγκατάσταση κάποια εφαρμογή χωρίς εσύ να κάνεις κάνεις κάτ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Stephen_giourson είπε

Καλησπέρα, τον τελευταίο καιρό αναρωτιόμουνα αν μπορούν να χακάρουν το κινητό μου, γιατί πολλές φορές με αυτό μπορεί να πληρώνω πράγματα με το e-banking και με ανησυχεί λίγο αυτή η ιστορία. Αν έχω κλειστό το Wifi, το 4G και το bluetooth, μπορούν να το χακάρουν το smartphone (είναι Samsung). Αν ναι, πως μπορούν να το χακάρουν;

Μάλλον βλέπεις πολλές ταινίες 😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 ώρες πριν, Stephen_giourson είπε

Καλησπέρα, τον τελευταίο καιρό αναρωτιόμουνα αν μπορούν να χακάρουν το κινητό μου, γιατί πολλές φορές με αυτό μπορεί να πληρώνω πράγματα με το e-banking και με ανησυχεί λίγο αυτή η ιστορία. Αν έχω κλειστό το Wifi, το 4G και το bluetooth, μπορούν να το χακάρουν το smartphone (είναι Samsung). Αν ναι, πως μπορούν να το χακάρουν;

Oχι, αν τα εχεις ολα κλειστα πως θα αποκτησει καποιος προσβαση σε αυτο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stormrain είπε

Oχι, αν τα εχεις ολα κλειστα πως θα αποκτησει καποιος προσβαση σε αυτο? 

εγκυκλοπαιδικα μπορεί μέσω gsm

εκτός και αν έχεις το τηλ. για Press Papier 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Stephen_giourson είπε

Καλησπέρα, τον τελευταίο καιρό αναρωτιόμουνα αν μπορούν να χακάρουν το κινητό μου, γιατί πολλές φορές με αυτό μπορεί να πληρώνω πράγματα με το e-banking και με ανησυχεί λίγο αυτή η ιστορία. Αν έχω κλειστό το Wifi, το 4G και το bluetooth, μπορούν να το χακάρουν το smartphone (είναι Samsung). Αν ναι, πως μπορούν να το χακάρουν;

Ερωτηση:Πως θα πληρωσεις μεσω e-banking  χωρις δεδομένα ή wifi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φίλος δεν έχει καταλάβει ότι όλες οι απάτες που γίνονται και τους αδειάζουν τους λογαριασμούς γίνονται γιατί οι ίδιοι οι κάτοχοι δίνουν κωδικούς κλπ στους απατεώνες.Δεν χρειάζεται να χακάρουν κινητά και δίκτυα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/10/2022 στις 6:45 ΠΜ, Inuyasha είπε

Τώρα εσύ θέλεις guide πως θα χακαρεις ένα samsung smart Phone η τι να κανεις για να μην σε χακαρουν?

Χαχα όχι δεν θέλω να χακάρω κανέναν. Θέλω απλά να μάθω πως να προστατεύσω το κινητό μου. Έχω ήδη αγοράσει το kaspersky internet security για το κινητό αλλά δεν ξέρω αν φτάνει αυτό.

Στις 23/10/2022 στις 1:48 ΜΜ, Aris_ είπε

εγκυκλοπαιδικα μπορεί μέσω gsm

εκτός και αν έχεις το τηλ. για Press Papier 

Άρα δεν υπάρχει κανένας τρόπος για να προστατευτείς από χακαρίσματα;

Στις 23/10/2022 στις 2:31 ΜΜ, Tsilitheo2 είπε

Ερωτηση:Πως θα πληρωσεις μεσω e-banking  χωρις δεδομένα ή wifi?

Ε σε αυτή την περίπτωση θα ανοίγω για λίγο το ίντερνετ και μετά θα το κλείνω. Επίσης έχω και το kaspersky στο κινητό αλλά δεν ξέρω αν φτάνει αυτό.

 

Στις 23/10/2022 στις 10:11 ΠΜ, dimitrakis1980 είπε

Ξεκινάμε απο τη βασική ερώτηση, γιατί κάποιος να θέλει να μπει στον κόπο να χακάρει το δικό σου, το δικό μου, του διπλανού το κινητό, ανθρώπου που δεν έχει στον ήλιο μοίρα (τουλάχιστον για μένα χαχα).... 

Πέραν αυτου κανείς δε μπορεί να εγκαταστήσει τπτ εκτός αν εσύ του δώσεις "άδεια"... είτε πατώντας περίεργα λινκ, είτε δίνοντας του στα χέρια κτλ. Δε μπορεί δλδ να κάτσει κάποιος στο διπλανό τραπέζι και να σου κάνει εγκατάσταση κάποια εφαρμογή χωρίς εσύ να κάνεις κάνεις κάτ.

Το e-banking είναι σοβαρό θέμα γιατί εκεί μπορεί να έχεις όλες σου τις αποταμιεύσεις. Αν μπει κάποιος και τις σηκώσει όλες; Το ξέρω ότι είναι ακραίο αυτό που ρωτάω, αλλά επειδή είμαι λίγο παρανοϊκός με αυτά προσέχω αρκετά.

Επεξ/σία από Stephen_giourson
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Stephen_giourson είπε

Χαχα όχι δεν θέλω να χακάρω κανέναν. Θέλω απλά να μάθω πως να προστατεύσω το κινητό μου. Έχω ήδη αγοράσει το kaspersky internet security για το κινητό αλλά δεν ξέρω αν φτάνει αυτό.

Άρα δεν υπάρχει κανένας τρόπος για να προστατευτείς από χακαρίσματα;

Ε σε αυτή την περίπτωση θα ανοίγω για λίγο το ίντερνετ και μετά θα το κλείνω. Επίσης έχω και το kaspersky στο κινητό αλλά δεν ξέρω αν φτάνει αυτό.

 

Υπάρχει τρόπος να μην σε χακάρουν,να μην κατεβάζεις ότι σκουπίδι βλέπεις και να κλείσεις την τηλεόραση και τα ανάλογα σκουπιδοsites.

Τζάμπα πληρώνεις σουίτες security.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...