Προς το περιεχόμενο

Κατάργηση συνδρομής Hp Instant Ink


Nik_Pap4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. Εκανα κατάργηση της συνδρομής του Instant ink μετά την 6μηνη free περίοδο για έναν εκτυπωτή Hp Deskjet 2721e και μου χουν στείλει ένα mail που μου υπενθυμίζουν να γυρίσω πίσω τα μελάνια που μου στείλανε. Δεν μου λένε όμως που και πως. Το ένα απ τα 2 που μου στείλανε δεν το χρησιμοποίησα καν και το άλλο (το μαύρο) χρησιμοποιήθηκε απειροελάχιστα, είναι σαν καινούργιο .Είναι υποχρεωτικό να τα γυρίσω και αν ναι που?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι παει να πει "υποχρεωτικο"; Καταρχην για να στα ζητανε ναι πρεπει και να τα επιστρεψεις και κατα δευτερον ετσι κι αλιως αχρηστα σου ειναι μιας και εχουν κλειδωσει. Θα τα επιστρεψεις λοιπον στην ΗΡ κατα τον ιδιο τροπο που επεστρεφες και τα αδειανα μελανια με τη διαδικασια του φακελλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον όρο υποχρεωτικό εννοώ ότι θα μου κάνουν τίποτα αν δε τα γυρίσω απ την στιγμή που διακόπηκε η συνδρομή? Και δεν το ρωτάω καθόλου ειρωνικά γιατί μέσα στους 6 μήνες που είχα την υπηρεσία δεν ξόδεψα άλλα μελάνια της Hp ( η χρήση του εκτυπωτή ήταν ελάχιστη) που σημαίνει ότι δεν επέστρεψα άλλα μελάνια τους γιατί αυτά που παρέλαβα ήταν τα πρώτα και ήταν σαν να μη τα ακούμπησα. Απ' την στιγμή λοιπόν που μου είναι άχρηστα και δε θέλω να φέρω τον εαυτό μου σε δύσκολη θέση ρωτάω αν γνωρίζει κάποιος σε ποιο μέρος και με ποιον τρόπο γίνεται η επιστροφή αυτών των μελανιών γιατί δεν την έχω ξανακάνει αυτή την διαδικασία. Επίσης ο φάκελος που λες δεν τον παρέλαβα ποτέ και μπήκα στο λινκ της Instant ink για να δω πως θα πάρω έναν και δεν έβγαλα άκρη. Εχω στείλει και mail σε ένα support της Hp που βρήκα και υποτίθεται θα έπαιρνα απάντηση και ακόμα παίρνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lector είπε

Ωρα ειναι να αρχισουν οι εισπρακτικες να εισβαλλουν και στο χωρο των εκτυπωσεων...

Και γιατί όχι, αγαπητέ φίλε; Έχει ήδη περάσει αρκετός καιρός από τότε που οι εκτυπώσεις έχουν εισβάλει στο χώρο των εισπρακτικών, οπότε... ώρα για αντεπίθεση!!!😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, georgeole είπε

Και γιατί όχι, αγαπητέ φίλε; Έχει ήδη περάσει αρκετός καιρός από τότε που οι εκτυπώσεις έχουν εισβάλει στο χώρο των εισπρακτικών, οπότε... ώρα για αντεπίθεση!!!😉

Αμ δυστυχως δε μου εχει τυχει μεχρι τωρα να αναλαβω σερβις σε καμια εισπρακτικη, να χρεωσω 80€ τον απλο καθαρισμο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/10/2022 στις 1:38 ΠΜ, Nik_Pap4 είπε

Με τον όρο υποχρεωτικό εννοώ ότι θα μου κάνουν τίποτα αν δε τα γυρίσω απ την στιγμή που διακόπηκε η συνδρομή? Και δεν το ρωτάω καθόλου ειρωνικά γιατί μέσα στους 6 μήνες που είχα την υπηρεσία δεν ξόδεψα άλλα μελάνια της Hp ( η χρήση του εκτυπωτή ήταν ελάχιστη) που σημαίνει ότι δεν επέστρεψα άλλα μελάνια τους γιατί αυτά που παρέλαβα ήταν τα πρώτα και ήταν σαν να μη τα ακούμπησα. Απ' την στιγμή λοιπόν που μου είναι άχρηστα και δε θέλω να φέρω τον εαυτό μου σε δύσκολη θέση ρωτάω αν γνωρίζει κάποιος σε ποιο μέρος και με ποιον τρόπο γίνεται η επιστροφή αυτών των μελανιών γιατί δεν την έχω ξανακάνει αυτή την διαδικασία. Επίσης ο φάκελος που λες δεν τον παρέλαβα ποτέ και μπήκα στο λινκ της Instant ink για να δω πως θα πάρω έναν και δεν έβγαλα άκρη. Εχω στείλει και mail σε ένα support της Hp που βρήκα και υποτίθεται θα έπαιρνα απάντηση και ακόμα παίρνω.

Ξανα, τα μελανια αυτα ειναι παντελως αχρηστα αφου κλειδωνουν με τον εκτυπωτη και την συνδρομη. Τα επιστρεφεις οπως και τα προηγουμενα βαζοντας τα στον ιδιο φακελλο που τα παρελαβες. Αν τον πεταξες απλα τα ταχυδρομεις - με δικα σου εξοδα βεβαια μιας και το προπληρωμενο "γραμματοσημο" το εχεις πεταξει - στην διευθυνση που θα βρεις στον λογαριασμο σου. Το δε mail που εστειλες στο support, πολυ απλα δεν θα απαντηθει ποτε καθως κανεις δεν το διαβαζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/10/2022 στις 9:29 ΠΜ, Nik_Pap4 είπε

Καλησπέρα σε όλους. Εκανα κατάργηση της συνδρομής του Instant ink μετά την 6μηνη free περίοδο για έναν εκτυπωτή Hp Deskjet 2721e και μου χουν στείλει ένα mail που μου υπενθυμίζουν να γυρίσω πίσω τα μελάνια που μου στείλανε. Δεν μου λένε όμως που και πως. Το ένα απ τα 2 που μου στείλανε δεν το χρησιμοποίησα καν και το άλλο (το μαύρο) χρησιμοποιήθηκε απειροελάχιστα, είναι σαν καινούργιο .Είναι υποχρεωτικό να τα γυρίσω και αν ναι που?

τα γυρνας πίσω αφου σου ειναι άχρηστα αυτα πλεόν και αγοράζεις hp γνήσια, νομιζω δεν μπορείς να βάλεις aftrermarket αφου ενεργοποίησες το instant ink.

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Σε ένα άλλο post βρήκα κάποιον να λέει ότι απ' την στιγμή που σταματάς την συνδρομή βάζεις τα μελάνια μέσα στον προπληρωμένο φάκελο που σου παρέχει η Hp και τα αφήνεις σε ένα ταχυδρομικό κουτί ΕΛΤΑ. Ελπίζω να αρκεί αυτό.

Επεξ/σία από Nik_Pap4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 24/10/2022 στις 9:29 ΠΜ, Nik_Pap4 είπε

Καλησπέρα σε όλους. Εκανα κατάργηση της συνδρομής του Instant ink μετά την 6μηνη free περίοδο για έναν εκτυπωτή Hp Deskjet 2721e και μου χουν στείλει ένα mail που μου υπενθυμίζουν να γυρίσω πίσω τα μελάνια που μου στείλανε. Δεν μου λένε όμως που και πως. Το ένα απ τα 2 που μου στείλανε δεν το χρησιμοποίησα καν και το άλλο (το μαύρο) χρησιμοποιήθηκε απειροελάχιστα, είναι σαν καινούργιο .Είναι υποχρεωτικό να τα γυρίσω και αν ναι που?

Πρέπει να τα γυρίσεις. Εμένα 2 φορές που έστειλαν είχαν και φακελο μέσα με προπληρωμενο τέλος για να τα στείλω πίσω δωρεάν. Τα βάζεις μέσα στο φάκελο  και τα ρίχνεις σε ένα ταχυδρομικό κουτί. Εσένα δεν είχαν μέσα φάκελο?? Πλαστικός φάκελος.ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έκανα αυτό ακριβώς που είπες. Τον φάκελο στην αρχή δεν τον έβρισκα γιατί ήταν στον πάτο εκείνου του χαρτόκουτου που είχε τα μελάνια και νόμιζα οτι δεν είναι κάτι σημαντικό. Απλά με παραξένεψε που δεν σου λένε ακριβως τι πρέπει να κάνεις όταν είναι να τα γυρίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...