Προς το περιεχόμενο

τραπ στην Ελλαδα


truman2193

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, dtk-386 είπε

Ακριβώς. Αυτό έλειπε αυτό πράμα να το θεωρούμε και μουσική.

Προσωπικά έχω κόψει ψαλίδι αυτό το χάλι από τον 8χρονο γιο μου. Πήγε να ακούσει στις αρχές αλλά τον έβαλα κάτω του εξήγησα κάποια πράγματα πολύ απλά και το παιδί κατάλαβε μόνο του γιατί του την απαγορεύω. Οποτε τυχαία ακούσει από ξένο μου λέει μόνο του μπαμπά αυτοί που βρίζουν.... 

ειναι 8.. στα 14 πανω στην εφηβεια θα ηταν πολυ δυσκολοτερα τα πραγματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να καταλάβουμε ότι όπως σχεδόν όλα τα πράγματα στην ζωή, έτσι και η μουσική έχει μια εξέλιξη. Μπορεί να σκ@τενια, αλλά αυτή είναι. Και ξέρετε γιατί υπάρχει; Γιατί πουλάει. Όχι επειδή έχει κάποια ποιότητα να κάτσεις να ακούσεις, για τον ντόρο. Για να έχουμε να λέμε στα πρωινάδικα. Δεν πουλάει πλέον ο Afrika Bambaataa όπως είπε η φίλη πιο πάνω,όσο κι αν σε ξεσηκώσει το planet rock αν τύχει και παίξει σε κάποιο μαγαζι. Μην τα βάζετε με τα παιδιά που ακούνε. Πιστεύω πως τα περισσότερα θα βρουν τον δρόμο τους, απλά ίσως να πρέπει να τον δείξουμε.

Αν θεωρείτε πως όσοι ακούνε ή δημιουργούν αυτή την μουσική ακολουθούν ή θα ακολουθήσουν και αυτό τον τρόπο κάνετε λάθος. Οι δημιουργοί και οι ακροατές της death metal στον ελεύθερο τους χρόνο κάνουν ανθρωποθυσίες; Ας γελάσω σατανικά. Επίσης αν νομίζετε πως η θεματολογία της trap είναι κάτι πρωτόγνωρο επίσης γελιέστε. Είναι πιο ποιοτικές οι υμίγυμνες μπουζουκτσούδες; Είναι μήπως τα love island και τα big brother; Μήπως φταίει η μουσική για τις συμμορίες ανηλίκων ή για τους βιαστές;

Απέχετε και δείξτε στα παιδιά τον δρόμο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, gianniz_k είπε

Οι δημιουργοί και οι ακροατές της death metal στον ελεύθερο τους χρόνο κάνουν ανθρωποθυσίες; Ας γελάσω σατανικά.

Εχεις δει τι ξύλο "παίζουν" μεταξύ τους οι τράπερς? Τι σκατένια συμπεριφορά επιδεικνύουν όταν δεν 'τραγουδούν' (λέμε τώρα ότι τραγουδούν)? Γέλα όσο θες. Εγώ τέτοιο δρόμο δεν θέλω να ακολουθήσει το παιδί μου. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκρινεις ανομια πραγματα. Το οτι δε κανουν ανθρωποθυσιες οι death metalαδες δε σημαινει πως οι τραπαδες δε ζουν με το τριπτυχο ναρκωτικα,βια και μπιτσιζ. Γιατι ετσι ζουν, οπως θελουν να μας υπενθυμιζουν με καθε αφορμη τους.

Η εξελιξη δεν ειναι δικαιολογια για το σκουπιδι. 

Με την ιδια λογικη να λεει και ενας παιδεραστης οτι ειναι εξελιξη της κοινωνιας η παιδεραστια. Η να συγκαλυπτει στο πεπλο της τεχνης (που το κανουν συχνα πυκνα) αυτη τη πραξη η καθε αλλη εξυπναδα που προωθει ο καθενας ως προχωρημενη. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Εχεις δει τι ξύλο "παίζουν" μεταξύ τους οι τράπερς? Τι σκατένια συμπεριφορά επιδεικνύουν όταν δεν 'τραγουδούν' (λέμε τώρα ότι τραγουδούν)? Γέλα όσο θες. Εγώ τέτοιο δρόμο δεν θέλω να ακολουθήσει το παιδί μου. 

Φαντάζομαι όλοι έχουμε δει τι ξύλο παίζουν διάφοροι σε διάφορα μέρη,γήπεδα,πλατείες,σχολεία κλπ. Μιας και ειπώθηκαν οι "ποιοτικοί" active member, έχει κανείς ιδέα σε πόσους ανθρώπους έχει στείλει ο "ποιοτικός" bd foxmoor τα minion του να τους χτυπήσουν;

Κι εγώ δεν θέλω να ακολουθήσει το παιδί μου τέτοιους δρόμους. Μήπως όμως αυτή η μουσική είναι το δέντρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...