Προς το περιεχόμενο

1 Doriforikos Eksoplismos me 2 Tileoraseis ? ? ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω Δορυφορικό Εξοπλισμό για την Τηλεόραση και δεν ξέρω πολλά πράγματα.

2. Θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να συνδέσω τον Δορυφορικό Εξοπλισμό με 2 Τηλεοράσεις στο ίδιο σπίτι (σε διαφορετικά δωμάτια), βλέποντας όμως σε κάθε τηλεόραση άλλο κανάλι (όχι ταυτόχρονη προβολή του ίδιου καναλιού) και πόσο θα μου κοστίσει αν γίνεται.

3. Πόσο θα κοστίσει ένας Δορυφορικός Εξοπλισμός (σχετικά οικονομικός).

4. Τα κλασικά Δορυφορικά κανάλια θα τα πιάνω κανονικά (ερτ-1, Νet, Ant1, Mega, Star, Alter κτλ);

Ευχαριστώ !

:?: :?: :?:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Μπορεις να συνδεσεις το πιατο με 2 τηλεορασεις αλλα δεν μπορεις να βλεπεις διαφορετικο καναλι.Οτι βλεπει η μια τηλεοραση θα βλεπει και η αλλη.Το κοστος εξαρταται απο τον αποκωδικοποιητη,το μεγεθος του πιατου,το lnb ktl

4.Tα ελληνικα καναλια που αναφερεις ειναι ολα στο μπουκετο της Νοβα.Αμα θες να τα βλεπεις λοιπον χρειαζεται να κανεις συνδρομη.Ελευθερα ειναι μονο κατι καναλια της πλακας στυλ Μαgic,Τηλεαστυ κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Nova συμφέρει να βάλει κανείς ;

2. Πόσο περίπου κοστίζει ο εξοπλισμός (κάτι οικονομικό);

3. Μπορείς να μου πείς κάποια σελίδα να μπω για να δω τιμές;

Ευχαριστώ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Φιλε μου το αν συμφερει η οχι εξαρταται απο τις αναγκες σου.Η συνδεση αν δεν κανω λαθος ειναι περιπου 50 ευρω το μηνα.

2.Ενα λινκ που μπορεις να παρεις μια ιδεα για το κοστος ειναι αυτο:http://www.msg-shop.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. Θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να συνδέσω τον Δορυφορικό Εξοπλισμό με 2 Τηλεοράσεις στο ίδιο σπίτι (σε διαφορετικά δωμάτια), βλέποντας όμως σε κάθε τηλεόραση άλλο κανάλι (όχι ταυτόχρονη προβολή του ίδιου καναλιού) και πόσο θα μου κοστίσει αν γίνεται.

Υπαρχει ενα μηχανημα που κανει αυτη τη δουλεια αλλα χρειαζεσαι δυο δεκτες.Με δυο δεκτες και μια καρτα τις Νοβα θα βλεπεις διαφορετικα καναλια.Δεν ξερω λεπτομεριες αλλα πιστευω αν πας σε ενα μαγαζι να σου πουνε τι ειναι και ποσο κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Nova συμφέρει να βάλει κανείς ;

2. Πόσο περίπου κοστίζει ο εξοπλισμός (κάτι οικονομικό);

3. Μπορείς να μου πείς κάποια σελίδα να μπω για να δω τιμές;

Ευχαριστώ !

1. An theleis apokleistika ellinika kanalia se symferei na valeis giati tha exeis ta pio gnosta kanalia, athlikes diorganoseis, extra kanalia (styl fame story) ktl. episis einai kali periptosi an den exeis kalo sima apo tin keraia sou. se sygkrisi omos me alla doryforika paketa tou styl sky digital(aggliko) me sxedon ta idia lefta exeis polla perissotera kanalia an kai den einai oti kalitero na exeis mono agglika kanalia.

2. an pareis eksoplismo apo nova 299 euro. tha sou protina omos an exeis kai ta lefta na pareis enan apokwdikopoiiti allon oste na exeis perissoteres epiloges eleutheron kanalion kai allon exta.

3. http://www.nova.gr

http://www.sat-leo.gr

http://www.humax.gr

kai psaxe ligo sto forum tou insomnia, thimamai ena forum gia fthino eksoplismo apo ta lidl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. Θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να συνδέσω τον Δορυφορικό Εξοπλισμό με 2 Τηλεοράσεις στο ίδιο σπίτι (σε διαφορετικά δωμάτια)' date=' βλέποντας όμως σε κάθε τηλεόραση άλλο κανάλι (όχι ταυτόχρονη προβολή του ίδιου καναλιού) και πόσο θα μου κοστίσει αν γίνεται.[/quote']

Υπαρχει ενα μηχανημα που κανει αυτη τη δουλεια αλλα χρειαζεσαι δυο δεκτες.Με δυο δεκτες και μια καρτα τις Ν..α θα βλεπεις διαφορετικα καναλια.Δεν ξερω λεπτομεριες αλλα πιστευω αν πας σε ενα μαγαζι να σου πουνε τι ειναι και ποσο κανει.

 

Nai ontws uparxei tetoio mhxanhma kai sumferei genikotera.

Bebaia prepei na shmeiw8ei oti einai paranomo.

 

http://www.geocities.com/sssplitter

 

Filika.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ayta pou zhtas file mou ginontai apla me doryforiko dekth me diplo tuner

 

aplo einai

 

tora gia times tha pareis sbarna ta site kai ta magazia den ginete allllios

 

apo kei kai pera analoga me to ti theleis na deis an einai syndromhtiko px nova etoimase 60 to mhna an sou periseyoyn

 

filika

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O dekths me diplo doruforiko tuner den deixnei omws 2 kanalia mazi.

Ena deixnei kai allo to grafei.

To mhxanaki gia na deis me 2 h parapanw dektes diaforetika kanalia einai

ekswteriko kai den to briskeis eukola.

An pantws kapoios 8elei plhrofories mporei na mou steilei PM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Και μην ξεχνατε και κατι αλλο πολυ, βασικο. Ακομη και να μπορεσεεις να δεις δυο καναλια ταυτοχρονα, αυτα πρεπει οπωσδηποτε να ειναι απο τον ιδιο transponder, γιατι το lnb δεν ειναι μια παθητικη κεραια, αλλα ενεργη, δουλευει με ρευμα, και καθε φορα συντονιζεται στον transponder που θελουμε.

Ακομη και στην περιπτωση του Nova ισχυει το ιδιο, γιατι αν και ενας μονο provider εχει 3 διαφορετικους transpoder που εκπεμπει, στους 10931, 11823, 12169, οποτε ειναι αδυνατον ας πουμε, να δεις ταυτοχρονα, Alpha και Cartoon η filmnet kai filmnet 2 κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti lete re paidia exete parekshghsei to 8ema.

 

Loipon ena piato me diplo LNB kai 2 dektes o ka8e dekths..... dikia tou paroxh autonomh.

Meta bazete to mhxanaki.... pou enwnei tou duo dektes sthn ousia...... kai o ka8e dekths blepei oti goustarei 100%. Sunepws mporoume na milame gia miso kostos..... auto den to suzhtw ka8olou.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...