Προς το περιεχόμενο

Chrome σε MacOS δεν μπορω να κανω copy paste γιατι ανοιγουν τα DevTools


agipaok
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από M A T R I X,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καποιος να με βοηθησει πως μπορω να κανω disable τα DEVTOOLS απο το Chrome ? Προσπαθω να κανω Copy κατι απο σελιδες στο ιντερνετ και με το CTRL + C ανοιγει το DevTools και δεν μπορω να το κανω ! image.jpeg.ac494dc0bbab8488fed0dc41279a91b7.jpeg

Επεξ/σία από agipaok
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, zanskou είπε

Δοκιμασε με Command+C / Command+V 

Το ξερω οτι με αυτα κανει Copy Paste , απλα οταν ειμαι σε Chrome και παταω Command+C ανοιγει το DEVTOOLS 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, agipaok είπε

Καποιος να με βοηθησει πως μπορω να κανω disable τα DEVTOOLS απο το Chrome ? Προσπαθω να κανω Copy κατι απο σελιδες στο ιντερνετ και με το CTRL + C ανοιγει το DevTools και δεν μπορω να το κανω ! image.jpeg.ac494dc0bbab8488fed0dc41279a91b7.jpeg

Αν δεν το αλλάξεις χειροκίνητα το Copy είναι CMD+C

 

35 λεπτά πριν, agipaok είπε

Το ξερω οτι με αυτα κανει Copy Paste , απλα οταν ειμαι σε Chrome και παταω Command+C ανοιγει το DEVTOOLS 

Μήπως το έχεις σε γλώσσα πληκτρολογίου Ελληνικά και στο παρουσιάζει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kormos είπε

Αν δεν το αλλάξεις χειροκίνητα το Copy είναι CMD+C

 

Μήπως το έχεις σε γλώσσα πληκτρολογίου Ελληνικά και στο παρουσιάζει αυτό;

Ναι στα Ελληνικα νομιζω το κανει ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρησιμοποιώ ιδιαίτερα chrome, αλλά το δοκίμασα μόλις και δεν το κάνει ούτε στα ελληνικά.
Πείραξες κάτι πρόσφατα;
Έγινε κάποια άλλη αλλαγή;
Ξεκίνησε έτσι ξαφνικά να το κάνει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, M A T R I X είπε

Δε χρησιμοποιώ ιδιαίτερα chrome, αλλά το δοκίμασα μόλις και δεν το κάνει ούτε στα ελληνικά.
Πείραξες κάτι πρόσφατα;
Έγινε κάποια άλλη αλλαγή;
Ξεκίνησε έτσι ξαφνικά να το κάνει; 

Μπα δεν νομίζω ! Όσο θυμάμαι να πάω να χρησιμοποιήσω το chrome μου το κανει ! Δεν ξέρω τι φάση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα και εγώ κάποτε αυτό το θέμα στον chrome αλλά δεν θυμάμαι καθόλου τι ήταν γιατί πάει καιρός και όπως είπα σταμάτησα να τον χρησιμοποιώ. Αρχικά προσπάθησε να δεις αν το κάνει όντως στα ελληνικά με cmd+c/v ή διαφορετικά ποιες φορές στο κάνει και να το περιγράψεις λίγο εδώ μήπως μπορέσει και σε βοηθήσει κάποιος.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, agipaok είπε

Ναι στα Ελληνικα νομιζω το κανει ! 

Επειδή και εμένα το κάνει, απλά δεν έχω ασχοληθεί και όταν βλέπω ότι ανοίγει το menu αυτό πάω και αλλάζω γλώσσα... :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kormos είπε

Επειδή και εμένα το κάνει, απλά δεν έχω ασχοληθεί και όταν βλέπω ότι ανοίγει το menu αυτό πάω και αλλάζω γλώσσα... :)

 

Απλά το χρησιμοποιώ πολύ , είναι ο μόνος λόγος που με ενοχλεί ο chrome (και όμως 😀😀) ! Αποκλείεται να μην υπάρχει λύση !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, agipaok είπε

Απλά το χρησιμοποιώ πολύ , είναι ο μόνος λόγος που με ενοχλεί ο chrome (και όμως 😀😀) ! Αποκλείεται να μην υπάρχει λύση !!!

Δεν ξέρω αν πας και φτιάξεις custom shortcut...

Δεν έχω το Mac μπροστά μου. Δες αν μπορείς στις ρυθμίσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kormos είπε

Δεν ξέρω αν πας και φτιάξεις custom shortcut...

Δεν έχω το Mac μπροστά μου. Δες αν μπορείς στις ρυθμίσεις...

Το θέμα είναι να αλλάξω το shortcut του dev tools όχι του copy ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, agipaok είπε

Το θέμα είναι να αλλάξω το shortcut του dev tools όχι του copy ! 

Για δοκίμασε αυτό. Πήγαινε system settings > accessibility > keyboards > sticky keys. Είναι enabled;

Αν ναι, τότε κάθε φορά που σου συμβαίνει αυτό τυχαίνει να έχεις πατήσει το shift νωρίτερα και ο chrome το θυμάται, για αυτό σου ανοίγει το devtools όταν πατάς cmd+c. 

Επεξ/σία από M A T R I X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, M A T R I X είπε

Για δοκίμασε αυτό. Πήγαινε system settings > accessibility > keyboards > sticky keys. Είναι enabled;

Αν ναι, τότε κάθε φορά που σου συμβαίνει αυτό τυχαίνει να έχεις πατήσει το shift νωρίτερα και ο chrome το θυμάται, για αυτό σου ανοίγει το devtools όταν πατάς cmd+c. 

 Απο οτι καταλαβα δεν ειναι ενεργοποιημενο . Τωρα που το κανω δεν ανοιγουν  DEV tools ,  βεβαια χρησιμοποιω εξωτερικο πληκτρολογιο της Logitech ....  Χμμμμ σιγα σιγα το κουβαρι ξετυλιγεται , λες να ειναι αυτο με το shift ?  γιατι αλλαζω γλωσσες συχνα ... και να το κραταει μνημη ??? Θα το δοκιμασω στην δουλεια ξανα και θα επιστρεψω....

CleanShot 2022-11-01 at 17.20.32@2x.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...