Προς το περιεχόμενο

Τεράστια ταινία το Avatar: The Way of Water


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
1 λεπτό πριν, basilis_k6 είπε

αμφιβάλω αν ισχυει κατι τέτοιο. οι προβολείς (ειδικά οι laser) εχουν εξωφρενικο κοστος απο μόνοι τους. κανενας δεν θα αγόραζε για να παιξει 3-4 άβαταρ. ακομη και αν κάποιος έφτιαχνε κατι ειδικά για το avatar θα ηταν καποια νεα τεχνολογία 3d. Αυτο θέλει συμφωνια ανάμεσα σε στουντιο, κατασκευαστες καμερων, κατασκευαστες συστημάτων 3d και κατασκευαστες projectors.

μήπως μιλάς για την κάμερα που το γυρίζουν?

Δεν έχω ιδέα. Κάπου διάβασα διαγώνια μια περιγραφή που εξηγούσε πως σε ελάχιστες αίθουσες θα παίξει η ταινία όπως ακριβώς τη φαντάστηκε ο δημιουργός. Σε κάθε περίπτωση πάντως, το 3D που βλέπουμε στις ελληνικές αίθουσες (ή βλέπαμε τέλος πάντων) είναι αρκετά κακό μιας και η φωτεινότητα είναι άθλια. Την ίδια εντύπωση είχα και στο πρώτο avatar. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Δεν έχω ιδέα. Κάπου διάβασα διαγώνια μια περιγραφή που εξηγούσε πως σε ελάχιστες αίθουσες θα παίξει η ταινία όπως ακριβώς τη φαντάστηκε ο δημιουργός. Σε κάθε περίπτωση πάντως, το 3D που βλέπουμε στις ελληνικές αίθουσες (ή βλέπαμε τέλος πάντων) είναι αρκετά κακό μιας και η φωτεινότητα είναι άθλια. Την ίδια εντύπωση είχα και στο πρώτο avatar. 

αααα

για imax 3d λες. ναι δεν εχουμε εδω κατι τέτοιο. υπαρχει πολλα χρονια και ναι το αβαταρ θα ειναι ΤΡΕΛΛΗ εμπειρια εκει μεσα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, jonyli είπε

Καλά , πήγαινε και δες πάλι τον "κυνόδοντα" και ασε εμάς να βλέπουμε φούσκες και ....φουσκιά.

Μια χαρά ήταν και ο Κυνόδοντας και το Avatar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xenofonlive είπε

Ένα VR (quest 2) και βλέπεις πραγματικό 3D  , κλάσεις ανώτερο από κινηματογράφο(απο τηλεόραση 3δ δε το συζητάμε καν), είχα δεί το πρώτο σε κινηματογράφο 3Δ ,πριν λόγο καιρό το κατέβασα να το ξάναδώ αλλά στο quest 2 (25γιγα) Χ 10 φορές καλύτερη εμπειρία από τον κινηματογράφο.

Σε ευχαριστώ, έχω vr 1 για το ps4 που έπαιζε 3d  κ τώρα το έχω στο 5 αλλά δεν ξέρω αν το κάνανε να παίζει κ αυτό 3d γιατί δεν έπαιζε στο ps5,  μήπως ξέρεις αν μπορώ να κάνω κάτι με το vr headset της σονυ, το vr 2 Sony δεν ξέρω πότε θα το πάρω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωτο δε μου αρεσε καθολου.

Πρωταγωνιστης, ερμηνεια χαλια, κρυος και ανεκφραστος σαν παγοκολωνα.

Πρωταγωνιστρια, ξυνη και μονίμως θυμωμένη, ευτυχώς δεν τον εβαλε να πλυνει πιατα κατα τη διαρκεια της ταινιας.

Εξαιρετικη Sigourney Weaver, τελείως χαμενη ευκαιρεια, βασικα σαν kameo εμφανιση ηταν.

Antagonist/ Κακος, απλα ανυπαρκτος, πραγματικα δεν υπηρχε.

Σεναριο σουπερ κλισε χιλιοειπωμένο, ήθελε edit και κόψιμο τουλαχιστον ενα 30λεπτο απο τη διαρκεια του έργου.

Συνολικα 3.5/10

 

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Tresorikos είπε

Σε ευχαριστώ, έχω vr 1 για το ps4 που έπαιζε 3d  κ τώρα το έχω στο 5 αλλά δεν ξέρω αν το κάνανε να παίζει κ αυτό 3d γιατί δεν έπαιζε στο ps5,  μήπως ξέρεις αν μπορώ να κάνω κάτι με το vr headset της σονυ, το vr 2 Sony δεν ξέρω πότε θα το πάρω 

Με αυτό που έχεις, έχει το ps εφαρμογή για να δείς ταινίες 2D? Αν ναι πρέπει να κατεβάσεις και την 3D ταινία  όσα πιο πολλά Giga γίνετε over 10, και λογικά η εφαρμογή θα έχει και επιλογή 3D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε γιατι βαρεθηκα με τη σαβουρα της μαρβελ

επιτελους ταινιες σοβαρης παραγωγης που οντως θα δειχνουν μεγαλης παραγωγης με χαρακτηρες οχι καρικατουρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασική ιστορία χορεύοντας με τους λύκους ήταν και αυτό. Μια φορά τότε στον σινεμά για το hype  το 2009 από κει και πέρα τι να δεις τώρα, το πράσινο πανί και το CGI που θα πηγαίνει σύννεφο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Arkin είπε

Βλεπω καθε τοσο στην τηλεοραση μου και λεω κριμα που δεν προχωρησε η τεχνολογια.

Αφού είναι άπληστες οι εταιρείες. Ο καθένας δικό του πρότυπο, δεν μπορούσες να πάρεις τα γυαλιά που σου δίνει η lg και να πας σπίτι του φίλου σου που έχει Samsung να δείτε ταινία. Ακριβός εξοπλισμός για τις εταιρείες παραγωγής ώστε να γυριστούν και 3D και τέλος εμετούς και ζαλάδες με τα γυαλιά. Buggare ο ανθρώπινος εγκέφαλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...