Προς το περιεχόμενο

Tenda router- repeater με 4 κεραίες πρόβλημα σύνδεσης..μετά απο απομάκρυνση..


PavlosSkordilis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το χρησιμοποιώ σαν repeater με 4 κεραίες καλό σήμα, αλλά κάθε φορά που φεύγω από το σπίτι στη επιστροφή δεν μπορεί να συνδεθεί να πάρει ip..και θέλει επανεκκίνηση για σύνδεση...υπάρχει λυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω  2 κανάλια στο ρουτερ και μπαίνουν αυτά.. μόνο με επανεκκίνηση μπορώ να μπαίνω στην τέντα που την έχω για γέφυρα κοντά στην τηλεόραση και στα μακρινά από το Ρούτερ δωμάτια. αλλά είναι κουραστικό κάθε μέρα..σε όλα τα κίνητρα τηλέφωνα το κάνει..

Επεξ/σία από PavlosSkordilis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το πρόβλημα παραμένει όταν φεύγουμε από το σπίτι στην επιστροφή δεν συνδέεται ξανά κανένα τηλέφωνο μόνο με 

Στις 8/11/2022 στις 9:27 ΜΜ, PavlosSkordilis είπε

Έχω  2 κανάλια στο ρουτερ και μπαίνουν αυτά.. μόνο με επανεκκίνηση μπορώ να μπαίνω στην τέντα που την έχω για γέφυρα κοντά στην τηλεόραση και στα μακρινά από το Ρούτερ δωμάτια. αλλά είναι κουραστικό κάθε μέρα..σε όλα τα κίνητρα τηλέφωνα το κάνει..

επανεκκίνηση της τέντα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 19/11/2022 at 16:08, PavlosSkordilis said:

Το πρόβλημα παραμένει όταν φεύγουμε από το σπίτι στην επιστροφή δεν συνδέεται ξανά κανένα τηλέφωνο μόνο με 

επανεκκίνηση της τέντα.. 

αν μπεις με laptop πανω στο tenda α. εχεις ιντερνετ?

β.αν μπεις με λαπτοπ πανω στο ρουτερ κανεις ping το tenda ή μπαινεις στο interface Του.για να δουμε αν ειναι θεμα wifi ή οχι. επισης αν μπεις στο ρουτερ δες αν φαινεται μεσα το tenda.δοκιμασε και αλλα καναλια στο Wifi.

προσωπικα ποτε δεν τα συμπαθησα τα συγκεκριμενα αλλα οκ. εκτος αν ειναι θεμα του router μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...