Προς το περιεχόμενο

Νέο pc για σαλόνι


panosno1com

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, θέλω εναν πύργο για να τον συνδέσω με την τηλεόρασή μου  Sony KD55XH9077 55' .

Ποσό που διαθέτουμε :

 

Χρήση υπολογιστή : ταινίες , football manager, LoL, γενικα casual gaming , ψευτοσερφάρισμα

 

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε:

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε η τηλεόραση :P και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη.

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι?  Πληκτρολόγιο και ποντίκι ασύρματα, διοτι ενσυρματο πληκτρολογιο εχω

 

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). Πειραιάς

 

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? Δεν έχω θέμα ,απο αξιόπιστα μαγαζιά ελλάδος

 

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο?

 

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο . κλειδί windows 11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι οτι οι απαιτήσεις είναι να παίζει 4k;

Βέβαια τα games που σε ενδιαφέρουν δεν χρειάζονται μεγάλη κάρτα για να πιάσουν τα 60fps στα 4k

Σε τι budget θες να κινηθείς, δεν αναφέρεις καθόλου.

Το αισθητικό είναι κομμάτι που σε ενδιαφέρει(πχ itx case κτλ) λόγω σαλονιού;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχεις δικιο , το αισθητικο δεν με ενδιαφερει τοσο. Τωρα ποσον 300 ? 350 ? ή ειναι πολύ λιγα ?

 

Επεξ/σία από panosno1com
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, panosno1com είπε

Εχεις δικιο , το αισθητικο δεν με ενδιαφερει τοσο. Τωρα ποσον 300 ? 350 ? ή ειναι πολύ λιγα ?

 

Mε 300-350 αγοράζεις μόνο κάρτα γραφικών και αυτή entry level για casual gaming.

Εκτός και αν συμβιβαστείς με τα γραφικά από την ενσωματωμένη κάρτα του επεξεργαστή, που για lol είναι οκ, αλλά δεν θα έχεις απαιτήσεις για κάτι ποιό βαρύ, το μπάτζετ σου πάντως είναι πολύ σφικτό για πλήρες σύστημα.

Επεξ/σία από dpolal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

350 είναι όντως πολύ λίγα.

Μαζεύοντας κομμάτια και κάνοντας σύνθεση ίσα που χωράει build με τον 5600g.

O 5600g είναι ικανός να τρέξει παιχνίδια, χωρίς αυξημένες απαιτήσεις. Lol, fm κτλ θα τα σηκώσει μια χαρά (μάλλον όχι σε 4k) αλλά γενικά δεν θα είναι για πολλά στα υπόλοιπα.

Αν σε ψήνει πες να βρούμε κομμάτια ή αν Θες πρόταση σε άλλο budget

Επεξ/σία από nickol-us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...