Προς το περιεχόμενο

help για Επιλογη rgb


Mourg0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα στη παρέα, 

 

Θα ήθελα μια βοήθεια για επιλογή κάποιων rgb fans ή led strips για το case μου. Νομιζω εχω γραψει στην σωστή κατηγορία. Τα parts που έχω ήδη δεν έχουν πολυ "φως" (οχι υπερβολες απλα να εχει και λιγο φως μεσα το κουτι μην ειναι σκοταδι).

Εχω τα εξής:

case: Phanteks Eclipse P600S

Ram: G.Skill Trident Z Neo 16GB (3600 με Cas latency 16)

Motherboard: Aorus b550 pro AC

Cooling AIO: NZXT KRAKEN  Z73 

GPU: Προσεχώς μια εκ των 6950XT ,6900xt ή 3090. Θα προτιμούσα Gigabyte Aorus υλοποίηση αλλά δεδομένου οτι τσιμπάει κανα 250άρι παραπάνω σε σχέση με τις υπόλοιπος ίσως παμε σε καμια Saphire ή asus

CPU: 5800X

Για την ώρα RGB υπάρχουν μόνο στην μητρική κάποιες γραμμές, στις RAM και στην οθονη της ψυκτρας.

Σκεφτόμουν να αλλαξω τα ανεμιστηράκια της ψύκτρας με rgb αλλά λένε πως αυτά που έχει η Z73 KRAKEN είναι πολύ καλα σε απόδοση και θόρυβο και δεν αξίζει. Το ίδιο και για τα case fans της Phanteks. 

H γνώμη σας να αλλαξω case fans και AIO fans με rgb ή καλύτερα να βάλω led strips?

Θα μπορούσα να αλλαξω μονο τα case fans και να μην πειραξω τα AIO FANS (μιας και θα ειχαν καποιο λογο για να βαλουν αυτα που βαλανε στην ΑΙΟ). Case fans πιστευω μπορουν να βρεθουν καλύτερα από τα default σε RGB. 

Επίσης υπάρχει κάποιο hub να συνδεσει ολα αυτα μεταξύ τους μην γίνει και καρναβάλι? Να υπάρχει μια σχετική "συνεργασία" μεταξύ τους.

*Γνώμες-Συμβουλές και για την κάρτα γραφικών ευπρόσδεκτες.

Αν χρειαστείτε περισσότερες πληροφορίες για τα ήδη υπάρχονται parts ρωτήστε ελέυθερα :)

 

 

Επεξ/σία από Mourg0s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...