Προς το περιεχόμενο

Υπαρχει android tablet χωρίς bakclight;


papars

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω android tablet 10.5 - 11" για νυχτερινή χρήση.

Υπάρχει κάποιο χωρίς backlight ώστε το μαύρο να μην φωτοβολεί; π.χ. OLED

Κυρίως browsing, απλά παιχνίδια και που και που ταινίες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, 4four είπε
Spoiler

Χαχαχαχα χαχαχαχα χαχαχαχα χαχαχαχα που το θυμήθηκες αυτό ρε συ, είχα χρόνια να το δω.

Ts, εάν το Budget δεν είναι πρόβλημα, πηγαίνεις σε ipad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, 4four είπε

Τα περισσότερα αποτελέσματα του γούγλη αναφέρουν προιόντα με οθόνες που είναι amoled και αυτά τελικά έχουν back light.  Και αν ψάξεις για tablet without backlight εμφανίζει τα e-readers που είναι άλλο πράγμα.

Επίσης σε πολλά μοντέλα γίνεται αναφορά λάθος - γιαυτό ρώτησα μήπως κάποιος έχει εμπειρία με κάποιο μοντέλο.

ipad δεν μου κάνει. Και ένα Huawei MatePad Pro δεν έχει google services.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, papars είπε

Τα περισσότερα αποτελέσματα του γούγλη αναφέρουν προιόντα με οθόνες που είναι amoled και αυτά τελικά έχουν back light.  Και αν ψάξεις για tablet without backlight εμφανίζει τα e-readers που είναι άλλο πράγμα.

Επίσης σε πολλά μοντέλα γίνεται αναφορά λάθος - γιαυτό ρώτησα μήπως κάποιος έχει εμπειρία με κάποιο μοντέλο.

ipad δεν μου κάνει. Και ένα Huawei MatePad Pro δεν έχει google services.

OLED οθόνες δεν έχουν backlight ΚΑΝΕΝΑ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ με oled οθόνη δεν έχει back light οπότε άστοχο αυτό που είπες.

Επίσης στα Huawei πλέον μπορέις να κάνεις sideload τα google services Google it ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/11/2022 στις 10:04 ΜΜ, papars είπε

με οθόνες που είναι amoled και αυτά τελικά έχουν back light

Καινουργια πραγματα μαθαινεις στο ινσομνια. Απο ποτε οι amOLED εχουν backlight? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Καινουργια πραγματα μαθαινεις στο ινσομνια. Απο ποτε οι amOLED εχουν backlight? 

Από τότε που έχει το S6 Lite OLED....

@ice25

Επεξ/σία από elpenor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Καινουργια πραγματα μαθαινεις στο ινσομνια. Απο ποτε οι amOLED εχουν backlight? 

Ρωτάμε για να μαθαίνουμε.  Δεν έχω καταφέρει να βγάλω άκρη τι συμβαίνει με τις amoled.  Δύο άρθρα που βγαίνουν πρώτα στο ψάξιμο "oled vs amoled" αναφέρουν μόνο για τις OLED ότι δεν έχουν backlight.  Για τις AMOLED δεν υπάρχει καμία αναφορά.

https://askanydifference.com/difference-between-oled-and-amoled/

https://www.cashify.in/amoled-vs-oled-which-is-better-and-why

Με βλέπω για το lenovo tap p12 με την ελπίδα ότι δεν έχει backlight.  Και σε αυτό στην επίσημη σελίδα αναφέρει ότι είναι amoled αλλά π.χ. στο αμαζον και άλλους πωλητές το έχουν με oled.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, papars είπε

Ρωτάμε για να μαθαίνουμε.  Δεν έχω καταφέρει να βγάλω άκρη τι συμβαίνει με τις amoled.

Ξαναλεω, amOLED. Και μου κανει εντυπωση που δεν εχεις καταφερει να βρεις απαντηση, εκτος αν ψαχνεις στα ελληνικα

https://www.google.com/search?client=opera&q=do+amoled+have+backlight+bleed&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/11/2022 στις 9:19 ΠΜ, elpenor είπε

Από τότε που έχει το S6 Lite OLED....

@ice25

Απαντησα στο ερωτημα του .. ειναι ταμπλετ μια χαρα για νυχτερινη χρηση...δεν ειπε κανενας πως εινει OLED

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...