Προς το περιεχόμενο

Tablet και γονικός έλεγχος.


siritos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες.

Σε ένα καινούριο Tablet το οποίο θα το χρησιμοποιήσει η ανιψιά μου,  πως μπορώ να ελέγχο που θα μπαίνει τις εφαρμογές που θα χρησιμοποιεί  και να μην της βγάζει ακατάλληλα  πράγματα για την ηλικία της;

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά για το family link της Google. Μπορείς να ελέγχεις τι εφαρμογές εγκαθιστά, πόση ώρα το έχει ανοικτό και σε ποιες εφαρμογές, ώρες ύπνου κλπ. Ο μεγάλος μου γιος στα 12 το έσπασε, αλλά για τον μικρό που είναι 11 κάνει δουλειά ακόμα. Για 6 χρονών είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 19/11/2022 στις 12:52 ΠΜ, phph είπε

Ρίξε μια ματιά για το family link της Google. Μπορείς να ελέγχεις τι εφαρμογές εγκαθιστά, πόση ώρα το έχει ανοικτό και σε ποιες εφαρμογές, ώρες ύπνου κλπ. Ο μεγάλος μου γιος στα 12 το έσπασε, αλλά για τον μικρό που είναι 11 κάνει δουλειά ακόμα. Για 6 χρονών είναι μια χαρά.

Τι εννοείς το έσπασε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρήκε τρόπο να το παρακάμψει και να φτιάξει δικό του λογαριασμό με ψεύτικη ηλικία. Όποτε ήθελε επανέφερε το λογαριασμό που του είχα εγώ και όλα ήταν ok, αλλά όποτε ήθελε γυρνούσε στον δικό του και δεν είχε κανένα περιορισμό, ενώ εγώ έβλεπα στο family link ότι το είχε κλειστό.

Επεξ/σία από phph
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, phph είπε

Στην πράξη αυτό δεν θα δουλέψει ποτέ.

ελα στο χωρο μου να το δεις να δουλευει , τωρα αν μιλας για εξω απο το σπιτι η ξεχωριστη συνδεση 4-5G ειναι αλλο πραγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/12/2022 στις 9:47 ΠΜ, Aris_ είπε

ελα στο χωρο μου να το δεις να δουλευει , τωρα αν μιλας για εξω απο το σπιτι η ξεχωριστη συνδεση 4-5G ειναι αλλο πραγμα

Φυσικά μιλάω για παντού. Το εξάχρονο είναι ok με το wifi του σπιτιού, αλλά στα 11+  θα έχει data. Πρώτα από όλα γιατί αρχίζει να ανεξαρτητοποιείται και θέλεις να ξέρεις που βρίσκεται (δυνατότητα που έχει το family link). Αν και δεν θεωρώ τον εαυτό μου αυθεντία, όταν είχα ψάξει τι μπορώ να κάνω με το router, βρήκα μόνο τη δυνατότητα να ορίσω τις ώρες πρόσβασης και να κόψω χειρικίνητα την πρόσβαση σε κάποιες διευθύνσεις, όχι όμως με ιδιαίτερα πρακτικό τρόπο. Τι άλλο μπορείς να κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...