Προς το περιεχόμενο

[Πλαίσιο] Rtx 3070 Twin Edge 589 ευρώ- 3060 ti 449 ευρώ - 3060 379 ευρώ


Armoral

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.png.7dc71685ab86ffefd73e3194d805a6da.png

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi-pc/kartes-grafikon/zotac-vga-geforce-rtx-3070-twin-edge-lhr-8-gb_3815269

Δώρο το Warhammer 40,000: Darktide - Imperial Edition σε ψηφιακή μορφή.

Αξία παιχνιδιου στο Steam 59.99 ευρώ στην πλήρη έκδοση, κυκλοφορεί στις 30 Νοεμβρίου 2022.

3 ετη εγγύηση από Πλαίσιο, 5 έτη από τη Zotac αν τη δηλώσετε στο site και ανεβάσετε την απόδειξη αγοράς.

Συνεχίζεται η προσφορά της αντίστοιχης Zotac Twin Edge Rtx 3060 στα 379 ευρώ με δώρο το ίδιο παιχνίδι αλλα και της Zotac 3060 ti στα 449 ευρώ με δώρο πάλι το ίδιο παιχνίδι.

Δωροεπιταγή XMAS 10 ή 20 ευρώ για επόμενη αγορά.

Τιμές στο σκρουτζ αντίστοιχες, χωρις διαθεσιμότητα, εγγυηση πλαίσιo, άτοκες δόσεις και το παιχνίδι.

Επεξ/σία από matrixxx
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τεραστια η διαφορα τιμης αναμεσα σε 3070/3060 ti σε σχεση με τη διαφορα στην αποδοση

 

3060 ti το καλυτερο vfm απο τα 3 . Γενικα θεωρω τις προσφορες του Πλαισιου για amd καλυτερες 

Επεξ/σία από nickk0kkav
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

Τεραστια η διαφορα τιμης αναμεσα σε 3070/3060 ti σε σχεση με τη διαφορα στην αποδοση

 

3060 ti το καλυτερο vfm απο τα 3 . Γενικα θεωρω τις προσφορες του Πλαισιου για amd καλυτερες 

Ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα της Ti απο την απλη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nickk0kkav είπε

Τεραστια η διαφορα τιμης αναμεσα σε 3070/3060 ti σε σχεση με τη διαφορα στην αποδοση

 

3060 ti το καλυτερο vfm απο τα 3 . Γενικα θεωρω τις προσφορες του Πλαισιου για amd καλυτερες 

Έχω χαθεί και εγώ στις συγκρίσεις, 6750ΧΤ ή 3060ti, δεν ξέρω σε ποια να παω...Είναι τα 50€ διαφορά που αξίζει για τη διαφορά των επιδόσεων; Διαβάζω μεικτές κριτικές σε άλλα υπερέχει η μια και σε άλλα η άλλη, επίσης η AMD έχει 2 games αντί για 1 που και 20αρικο να τα δωσεις πες μια χαρα είναι...Καιρό ειχα να μπερδευτώ τόσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stafftw είπε

Έχω χαθεί και εγώ στις συγκρίσεις, 6750ΧΤ ή 3060ti, δεν ξέρω σε ποια να παω...Είναι τα 50€ διαφορά που αξίζει για τη διαφορά των επιδόσεων; Διαβάζω μεικτές κριτικές σε άλλα υπερέχει η μια και σε άλλα η άλλη, επίσης η AMD έχει 2 games αντί για 1 που και 20αρικο να τα δωσεις πες μια χαρα είναι...Καιρό ειχα να μπερδευτώ τόσο

Για εμένα μόνο η μνήμη είναι η διαφορά, από τα 8 στα 12gb. Στο Farcry 6 ας πούμε με τα high res textures με 12gb σε 1440p οριακά την παλεύεις, με 8 όχι.

Αν επέλεγα αυτή τη στιγμή θα πήγαινα στην 3060ti και λόγω απόδοσης σε raytracing αλλά και λόγω encoder.

Από την άλλη και τα games που έρχονται με την AMD είναι πολύ σημαντικό δέλεαρ και μην ξεχνάμε είναι και λίγο πιο γρήγορη όπου δεν υπάρχει raytracing.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, stafftw είπε

Έχω χαθεί και εγώ στις συγκρίσεις, 6750ΧΤ ή 3060ti, δεν ξέρω σε ποια να παω...Είναι τα 50€ διαφορά που αξίζει για τη διαφορά των επιδόσεων; Διαβάζω μεικτές κριτικές σε άλλα υπερέχει η μια και σε άλλα η άλλη, επίσης η AMD έχει 2 games αντί για 1 που και 20αρικο να τα δωσεις πες μια χαρα είναι...Καιρό ειχα να μπερδευτώ τόσο

6700 για μένα στα 349 και γλιτώνεις και το 100αρικο. Αμελητέες διαφορές. Η 6750xt είναι 15 20% πάνω από 3060ti αλλά ούτε αυτή αξίζει τα 150 πάνω από 6700.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

6700 για μένα στα 349 και γλιτώνεις και το 100αρικο. Αμελητέες διαφορές. Η 6750xt είναι 15 20% πάνω από 3060ti αλλά ούτε αυτή αξίζει τα 150 πάνω από 6700.

 

Και εγώ εκεί είχα καταλήξει χθες αλλά είχε εξαντληθεί μέχρι να το πάρω απόφαση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

6700 για μένα στα 349 και γλιτώνεις και το 100αρικο. Αμελητέες διαφορές. Η 6750xt είναι 15 20% πάνω από 3060ti αλλά ούτε αυτή αξίζει τα 150 πάνω από 6700.

 

Διαθέσιμη Αγία Παρασκευή και Κηφισιά μόνο αυτή τη στιγμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stafftw είπε

Και εγώ εκεί είχα καταλήξει χθες αλλά είχε εξαντληθεί μέχρι να το πάρω απόφαση!

 

Μόλις τώρα, Armoral είπε

Διαθέσιμη Αγία Παρασκευή και Κηφισιά μόνο αυτή τη στιγμή.

Μόλις είδα τα καταστήματα που την έχουν όπως είπε ο Armoral. Δες μήπως είσαι κοντά η και ένα τηλέφωνο ποτέ δεν ξέρεις. Νομίζω είναι η χρυσή τομή στην τιμή που έχει. Και από τις 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, stafftw είπε

Έχω χαθεί και εγώ στις συγκρίσεις, 6750ΧΤ ή 3060ti, δεν ξέρω σε ποια να παω...Είναι τα 50€ διαφορά που αξίζει για τη διαφορά των επιδόσεων; Διαβάζω μεικτές κριτικές σε άλλα υπερέχει η μια και σε άλλα η άλλη, επίσης η AMD έχει 2 games αντί για 1 που και 20αρικο να τα δωσεις πες μια χαρα είναι...Καιρό ειχα να μπερδευτώ τόσο

Αν και εχω 3060 ti (που ειναι ξεκαθαρα καλυτερη στα λιγα raytracing games που υπαρχουν  ) νομιζω αυτη τη στιγμη θα επελεγα 6750 xt για το ελαφρα πιο καλο raster και τα πιο ενδιαφεροντα παιχνιδια δωρο . Βασικα το 50αρικο θα το εδινα για τα παιχνιδια , αν δε σε ενδιαφερουν δε νομιζω οτι δικαιολογειται το 50αρικο σαν επιδοσεις . Οταν γερασει η μια καρτα θα γερασει κ η αλλη . Ίσως να ειναι κ λιγο ευνοημενη η 3060 ti λογω αποδοσης στο ray tracing 

 

Η 6700 συμφωνω οτι ειναι καλυτερο vfm κ σοβαροτερη προσφορα αν τη προλαβεις 

 

Ωστοσο χωρις να θελω να παρω καποιον στο λαιμο μου θεωρω οτι οι τιμες αυτες αν και καλες τηρουμενων των αναλογιων θα ξαναπαιξουν απο Πλαισιο αν οχι μεχρι τελος του μηνα , τα Χριστουγεννα . Ίσως αλλο μοντελο ή ενα 20ρικο πανω . Φετος sapphire nitro δεν εχουν βαλει ακομα 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nickk0kkav είπε

Αν και εχω 3060 ti (που ειναι ξεκαθαρα καλυτερη στα λιγα raytracing games που υπαρχουν  ) νομιζω αυτη τη στιγμη θα επελεγα 6750 xt για το ελαφρα πιο καλο raster και τα πιο ενδιαφεροντα παιχνιδια δωρο . Βασικα το 50αρικο θα το εδινα για τα παιχνιδια , αν δε σε ενδιαφερουν δε νομιζω οτι δικαιολογειται το 50αρικο σαν επιδοσεις . Οταν γερασει η μια καρτα θα γερασει κ η αλλη . Ίσως να ειναι κ λιγο ευνοημενη η 3060 ti λογω αποδοσης στο ray tracing 

 

Η 6700 συμφωνω οτι ειναι καλυτερο vfm κ σοβαροτερη προσφορα αν τη προλαβεις 

 

Ωστοσο χωρις να θελω να παρω καποιον στο λαιμο μου θεωρω οτι οι τιμες αυτες αν και καλες τηρουμενων των αναλογιων θα ξαναπαιξουν απο Πλαισιο αν οχι μεχρι τελος του μηνα , τα Χριστουγεννα . Ίσως αλλο μοντελο ή ενα 20ρικο πανω . Φετος sapphire nitro δεν εχουν βαλει ακομα 

 

 

 

 

 

 

1 ώρα πριν, Arkin είπε

 

Μόλις είδα τα καταστήματα που την έχουν όπως είπε ο Armoral. Δες μήπως είσαι κοντά η και ένα τηλέφωνο ποτέ δεν ξέρεις. Νομίζω είναι η χρυσή τομή στην τιμή που έχει. Και από τις 3.

Κατ'αρχην ευχαριστώ για τις απαντήσεις, πήγα από το Πλαίσιο Γλυφάδας και δεν μπορoύν να κάνουν κάτι για την 6700 την απλή,βέβαια μου είπε δεν έχει καθόλου στοκ από τις amd,για την 3060ti είχε και είδε ότι έχουν και τα άλλα, τώρα ξενέρωσα βέβαια και λέω όντως να περιμένω και bf μπας και υπάρξει καμια καλύτερη προσφορά.H 3060 είναι και σε σκρουτζομαγαζα έτσι και αλλιώς σε τέτοια επίπεδα, αρα δε θα χάσω και πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έβαλα παραγγελία χθες την 3060ti και παρέλαβα σήμερα πρωί σε κατάστημα στη Θεσσαλονίκη.

Την κάρτα τη χρησιμοποιώ αποκλειστικά για video editing. Δεν ακούγεται καθόλου ακόμα και στο export καθώς δεν ζορίζεται ιδιαίτερα. 

Μέχρι 55 βαθμούς την είδα (idle 28)

Κωδικό δεν έχω λάβει ακόμα για το παιχνίδι, ή για δωροεπιταγή.

Επίσης έχει και extended warranty 5 χρόνια στο site της Zotac, αφού τη δηλώσεις.

Γενικά είμαι ευχαριστημένος από την αγορά προς το παρόν, παρόλο που φοβόμουν τις "φτηνές" υλοποιήσεις"

ΥΓ. Προσοχή θέλει με τους drivers καθώς παιδεύτηκα αρκετά μέχρι να το καταλάβω ότι έχει θέμα ο τελευταίος driver

https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5412

 

Επεξ/σία από nikotsal
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...