Προς το περιεχόμενο

Μουντιάλ 2022


HALF EVIL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πω ρε μερικοί πως κάνετε έτσι.

Ρε σεις να έπαιζε η Αργεντινή με το Μαρόκο και να αδικούσαν το Μαρόκο μαζί σας και εγώ θα τους έκραζα που το έδωσαν στον Messi, αλλά να ψάχνω να βρω τρόπο να αποδείξω ότι τελικά το έδωσαν στον Messi και "αδίκησαν" την Γαλλία λες και είναι καμιά ομαδούλα της σειράς, που για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους, μέχρι το 70 δεν μπορούσε να αλλάξει πάσα, αυτό πρέπει να το κοιτάξετε έχετε θεματάκια. Και bonus αυτό για την Γαλλία, για τους παλαιότερους περισσότερο.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, argimeg είπε

Πω ρε μερικοί πως κάνετε έτσι.

Ρε σεις να έπαιζε η Αργεντινή με το Μαρόκο και να αδικούσαν το Μαρόκο μαζί σας και εγώ θα τους έκραζα που το έδωσαν στον Messi, αλλά να ψάχνω να βρω τρόπο να αποδείξω ότι τελικά το έδωσαν στον Messi και "αδίκησαν" την Γαλλία λες και είναι καμιά ομαδούλα της σειράς, που για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους, μέχρι το 70 δεν μπορούσε να αλλάξει πάσα, αυτό πρέπει να το κοιτάξετε έχετε θεματάκια. Και bonus αυτό για την Γαλλία, για τους παλαιότερους περισσότερο.

 

Ομαδάρα η Γαλλία, δεν μπορούσε να αλλάξει πάσα η Γαλλία, τα ίδια λέμε ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Sugizo είπε

😄

image.jpeg.a65197b7b145bdfa953df4fe579359e5.jpeg

Εχε χάρη που γεννηθηκε Νορβηγος και απερριψε την ιδεα να αγωνιστει με την Αγγλια (που αν ηθελε, ειχε το δικαιωμα)...spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, sattack είπε

Εχε χάρη που γεννηθηκε Νορβηγος και απερριψε την ιδεα να αγωνιστει με την Αγγλια (που αν ηθελε, ειχε το δικαιωμα)...spacer.png

Μάγκας, φάση Νοβίσκι στο μπάσκετ.

Θα ειναι ο καλύτερος του κόσμου και το πιθανότερο ειναι να μη μπορέσει ποτέ να πανηγυρίσει σε εθνικό επιπεδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ο Χαλαντ ειναι περίπτωση Ιμπραϊμοβιτς, τον οποίο θεωρώ από τους καλύτερους επιθετικούς που έχουν περάσει (άσχετα με το ιδιόρρυθμο του χαρακτήρα του). Και τη Σουηδία, αν και με μεγαλύτερο ποδοσφαιρικό βαρος σε σχεση με Νορβηγία, δεν τη λες και ποδοσφαιρομάνα ούτε έχει τη σούπερ εθνική. Πιστεύω ότι η Αγγλία έχει εξαιρετική ομάδα με τρομερό ταλέντο και φοβερές προοπτικές (οι ηλικίες μερικών βασικών τους,πχ Σακα, Φοντεν, Μπελινγχαμ,κλπ τρομάζουν) και τα επόμενα χρόνια οι μάχες με Γαλλία (επισης τρομερό βάθος) θα ειναι επικές. Και η Ισπανία με Πορτογαλία από κοντά.

Γενικά το Μουντιάλ, αν εξαιρέσουμε τη μεγάλη κάψα του συστήματος να το πάρει ο Μεσι (ο Πολωνός είχε σφυρίξει στο πρώτο πέναλτι πριν καλά καλά πέσει κάτω ο Ντι Μαρία) ήταν ενδιαφέρον, με αγωνία, καλά παιχνίδια, εκπλήξεις, ανατροπές. Ένα ωραίο σενάριο, σαν ταινία με happy ending. Προσωπικά θεωρώ τον Μεσι ότι καλύτερο έχω δει, σίγουρα αν κάποιος άξιζε να το πάρει ήταν αυτός. Αλλά το ίδιο το άξιζαν και οι Μοντριτς (τι αλλο να εκανε), Μπατζιο,  οι Ζικο-Σοκρατες, ο Κροιφ κι άλλοι ιπτάμενοι Ολλανδοι, μην πάμε και πολύ παλιότερα σε Πουσκας-Ντι Στεφανο. Δηλαδή, θέλω να πω ότι και να μην το έπαιρνε, δε θα άλλαζε τη γνώμη μου. Αλλά θα έμενε σταμπαρισμένος σαν looser και ότι άλλη ταμπέλα θα του έβαζαν. Πάντως το 2014 δεν το άξιζε η Αργεντινή με τίποτα. Φέτος, ναι, ήταν πιο ομάδα, με τσαμπουκά. Εντελώς ρεαλιστικά και βάσει λογικής, η Γαλλία ειναι καλύτερη ομάδα (μην πω και η Αγγλία), αλλά πραγματικά πιστεύω ότι η εικόνα του Αργεντινού με την κούπα (όχι τόσο με τον μανδύα..) ολοκληρώνει ταιριαστά μια από τις πιο ευχάριστες ιστορίες του ποδοσφαίρου που θα θυμάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια ειναι οτι αν ένας άξιζε να πάρει Μουντιάλ, αυτος ηταν ο Μαραντόνα και χαιρομαι που τα κατάφερε. Και αυτο επειδή δινω μεγάλη σημασία στο τι έχει καταφέρει ένας παιχτης.

Π.χ. άλλο να παιζεις στη Μπαρτσα απο τα γενοφάσκια σου και άλλο να κάνεις πρωτα τρελή καριέρα στη χωρα σου, μετά σε μια ομάδα κορυφής και μετά να πηγαίνεις σε μια μικρομεσαία Ιταλική και να τη κάνεις πρωτη (αν κάποιος έχει επισκεφθει τη Νάπολι, ξέρει οτι η επιρροή του Μαραντονα υπάρχει ακόμα και παντού.

Δεν θυμάμαι άλλον παιχτη που έχει καταφέρει να πετύχει κάτι ανάλογο.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόταση της κυβέρνησης του Μπαγκλαντές προς την εθνική Αργεντινής να έρθουν στην χώρα τους με το τρόπαιο του μουντιάλ.

https://www.gazzetta.gr/football/moyntial-2022/2182227/moyntial-2022-i-kybernisi-toy-mpangklantes-zita-apo-tin-argentini-na?amp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...