Προς το περιεχόμενο

zyxel VMG8623-T50B


glazos
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από poulinos,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα , έχω το συγκεκριμένο και θέλω να το κάνω access point παίρνοντας ίντερνετ από γειτονικό διαμέρισμα με ethernet. Μπορεί το συγκεκριμένο να γίνει access point? Αν ναι γνωρίζει κανείς την παραμετροποίηση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
On 20/11/2022 at 12:45, glazos said:

Καλησπέρα , έχω το συγκεκριμένο και θέλω να το κάνω access point παίρνοντας ίντερνετ από γειτονικό διαμέρισμα με ethernet. Μπορεί το συγκεκριμένο να γίνει access point? Αν ναι γνωρίζει κανείς την παραμετροποίηση; 

 κλεινεις dhcp και του δινεις μια ip στο ιδιο δικτυο που ειναι το αρχικο modem router.  καλο θα ειναι να ειναι η ip εκτος ευρους dhcp του πρωτου.

 

αν το πρωτο ριβαι 192.168.1.254 βαλε το zyxel 192.168.1.254

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, poulinos είπε

 κλεινεις dhcp και του δινεις μια ip στο ιδιο δικτυο που ειναι το αρχικο modem router.  καλο θα ειναι να ειναι η ip εκτος ευρους dhcp του πρωτου.

 

αν το πρωτο ριβαι 192.168.1.254 βαλε το zyxel 192.168.1.254

Δεν σε πιάνω εδώ, αν το πρώτο είναι 192.168.1.254; Αν ναι, αφού το πρώτο είναι ήδη 192.168.1.254 το zyxel πως θα μπει με την ίδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 minutes ago, comfuzio said:

Δεν σε πιάνω εδώ, αν το πρώτο είναι 192.168.1.254; Αν ναι, αφού το πρώτο είναι ήδη 192.168.1.254 το zyxel πως θα μπει με την ίδια;

αν το πρωτο ειναι 192.168.1.254 το δευτερο θα μπει 192.168.1.253

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, comfuzio said:

έτσι ναι! 

ε ναι .θα πρεπει οπως ειπα να ειναι εκτος ευρους dhcp του modem router και να εχει διαφορετικη ip.απλα να ειναι στο ιδιο δικτυο πχ 192.168.1.χ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 20/08/2023 at 10:08, partblah1990 said:

Αυτα στο κοκκινο πλαισιο τι ειναι ?

zyxel.jpeg

το καλωδιο που παει στην Internal antenna. καθε router κτλ εχει καμποσες internal antennas οποτε θα δεις και αναλογα καλωδιακια.σε καποια αλλα που εχουν εξωτερικες ειτε πηγαινουν στα κεραιακια απευθειας ειτε πηγαινουν στον sma connector. o connector πανω στο pcb λεγεται ufl οσο θυμαμαι.

αν και στο συγκεκριμενο στην φωτογραφια φαινεται σαν να ειναι κολλημενος και οχι με Ufl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...