Προς το περιεχόμενο

Δίλημμα για αγορά tablet


Teosym

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.... Ψάχνω για tablet αλλα δεν ξερω τι να διαλεξω... Το χρειάζομαι κυρίως για ταινίες, σειρές.....αλλα και για εργασίες στη σχολή.... Είμαι ανάμεσα σε huawei matepad 11 και ipad 2021... Ή να παω σε κάτι πιο οικονομικό; είμαι ανάμεσα σε αυτα τα δύο γιατί δεν ξέρω 4gb ram αν είναι αρκετή σε android... 

Επεξ/σία από Teosym
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα το matepad έχω ipad τώρα.

Αμα το θέλεις για σειρες και ταινίες το matepad εχει καλύτερη οθόνη (σίγουρα πιο μεγάλη) και με το keyboard πενάκι είναι καλό combo για φοιτητη.

Το ipad απο την άλλη ξέρεις οτι σε 5 χρόνια ακόμα θα παίζει αξιοπρεπέστατα.

Αν δεν έχει άλλη apple συσκευή πάρε matepad θα έλεγα, άμα έχει apple δεν υπάρχει δίλλημα. Προσωπικά το χρησιμοποιώ σαν "τετράδιο" και λίγο youtube για να κάτσω να γράψω word πχ μου φαίενται πολύ μικρή η οθόνη άσε που για να πάρεις εξτρα keyboard της apple κοστίζει όσο το ipad ενώ με το huawei θα βρεις πολύ φθηνότερα περιφεριακα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Teosym είπε

Αξίζει να παω σε κάτι πιο οικονομικό;;; αλλα δεν ξερω αν με 4αρα ram για βίντεο, σειρές, word κολλάει το tablet.... 

πιο κάτω απο τα 300€ για μένα όχι, δες σε μεταχειρισμένο μετά. Γενικά δες iPad 9th gen , matepad και μην ξεχνάς και το Xiaomi pad 5 πολύ τίμιο για τα λεφτά του!

Βρες φίλο /φίλη ή συγγενή με εταιρικό ΑΦΜ και πάρτο με τιμολόγιο γλιτώνειςτο ΦΠΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/11/2022 στις 1:06 ΠΜ, 4four είπε

Ειχα το matepad έχω ipad τώρα.

Αμα το θέλεις για σειρες και ταινίες το matepad εχει καλύτερη οθόνη (σίγουρα πιο μεγάλη) και με το keyboard πενάκι είναι καλό combo για φοιτητη.

Το ipad απο την άλλη ξέρεις οτι σε 5 χρόνια ακόμα θα παίζει αξιοπρεπέστατα.

Αν δεν έχει άλλη apple συσκευή πάρε matepad θα έλεγα, άμα έχει apple δεν υπάρχει δίλλημα. Προσωπικά το χρησιμοποιώ σαν "τετράδιο" και λίγο youtube για να κάτσω να γράψω word πχ μου φαίενται πολύ μικρή η οθόνη άσε που για να πάρεις εξτρα keyboard της apple κοστίζει όσο το ipad ενώ με το huawei θα βρεις πολύ φθηνότερα περιφεριακα

Νομίζω ότι μπορείς να δουλέψεις και με keyboards εκτός της Apple και αυτό που γράφεις ότι θα βρεις φθηνότερα περιφερειακα για το huawei το κόβω πολύ αισιόδοξο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/11/2022 στις 1:34 ΠΜ, Teosym είπε

Αξίζει να παω σε κάτι πιο οικονομικό;;; αλλα δεν ξερω αν με 4αρα ram για βίντεο, σειρές, word κολλάει το tablet.... 

huawei για κανενα λογο. Το iPad 9th gen θα σε καλυψει αλλιως πας στο Xiaomi που εχει 6ram. Me 4 ram κολληματα αν θα εχεις θα ειναι στιγμιαια περιστασιακα και αν μπορει και καθολου για τη χρηση που θες.

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...