Προς το περιεχόμενο

Επιλογή tablet


wiseguy7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, ψάχνω ένα tablet για τον γιό μου 6,5 χρονών για youtube κυρίως και κανένα παιχνιδάκι. Ανάμεσα στο Samsung Galaxy Tab A8 10.5" με WiFi και Μνήμη 32GB Dark Grey | Skroutz.gr και Lenovo Tab M10 HD (2nd Gen) 10.1" με WiFi+4G με Folio Case + Film και Μνήμη 64GB Iron Grey | Skroutz.gr πιο θα επιλέγατε? Είναι καλές επιλογές καθώς δεν γνωρίζω πολλά από tablet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βασικη χρηση δεν θα εχει θεμα. Καλυτερα να επιλεξεις κατι σε 4gb ram. Υπαρχει και το 3rd Gen της Lenovo κ υπαρχει και ωραιο συγκριτικο εδω vs A8. Προφανως Samsung θα εχεις καλυτερη υποστηριξη-service μακροπροθεσμα (αν χρειαστει).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, wiseguy7 είπε

Καλησπέρα, ψάχνω ένα tablet για τον γιό μου 6,5 χρονών για youtube κυρίως και κανένα παιχνιδάκι. Ανάμεσα στο Samsung Galaxy Tab A8 10.5" με WiFi και Μνήμη 32GB Dark Grey | Skroutz.gr και Lenovo Tab M10 HD (2nd Gen) 10.1" με WiFi+4G με Folio Case + Film και Μνήμη 64GB Iron Grey | Skroutz.gr πιο θα επιλέγατε? Είναι καλές επιλογές καθώς δεν γνωρίζω πολλά από tablet.

Το lenovo το έχω.

Στην αρχή ήταν καλό.

Τώρα πριν κανένα εξάμηνο μου κάνει νερά.

Άσε που έχει μείνει στην 11.

Ευτυχώς που δεν το πληρώσαμε 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Το lenovo το έχω.

Στην αρχή ήταν καλό.

Τώρα πριν κανένα εξάμηνο μου κάνει νερά.

Άσε που έχει μείνει στην 11.

Ευτυχώς που δεν το πληρώσαμε 😁

Ακομη στο 11 εχει μεινει.....το 3rd Gen σου δωσανε ?? Μαλλον το 2nd gen θα σου εδωσαν δωρεαν :)... Δειχνει να εχει λιγο πιο καθαρα τα χρωματα αμα λες κανει νερα.......😎 Για πολυ βασικη χρηση youtube, netflix κανα streaming τα ιδια δειχνουν πανω-κατω

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, aces είπε

το 3rd Gen σου δωσανε ?? Δειχνει να εχει λιγο πιο καθαρα τα χρωματα αμα λες κανει νερα.......😎

Αυτό που έχει βάλει ο ts.

4/64 με τον Helio P22T.

Το δίνω κιόλας 100€ να φεύγει 😂

IMG_20221125_131114__01.jpg.40f03b74be26e0948c7a67a4e4c7abed.jpg

7 λεπτά πριν, aces είπε

το 3rd Gen σου δωσανε ?? Δειχνει να εχει λιγο πιο καθαρα τα χρωματα αμα λες κανει νερα.......😎

Νερά δεν εννοώ στην οθόνη.

Κολλήματα κλπ.

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GATE123 είπε

Αυτό που έχει βάλει ο ts.

4/64 με τον Helio P22T.

Το δίνω κιόλας 100€ να φεύγει 😂

IMG_20221125_131114__01.jpg.40f03b74be26e0948c7a67a4e4c7abed.jpg

Ναι ειδα μετα που εκανες παραθεση Για παιδι ή ηλικιωμενο (οι 2 βασικες κατηγοριες για tablet) μια χαρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, aces είπε

Ναι ειδα μετα που εκανες παραθεση Για παιδι ή ηλικιωμενο (οι 2 βασικες κατηγοριες για tablet) μια χαρα :)

Ναι τα βασικά τα κάνει.

Αλλά μέχρι εκεί.

Στην γυναίκα το έχω δώσει που παίζει ένα χαζοπαίχνιδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

21 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Ναι τα βασικά τα κάνει.

Αλλά μέχρι εκεί.

Στην γυναίκα το έχω δώσει που παίζει ένα χαζοπαίχνιδο.

Με 4 ραμ κανει τα βασικα. Σηκωνει και light παιχνιδια ο Helio βεβαια δεν ειναι και κατι το ιδιαιτερο πλέον.......η αληθεια ειναι οτι εχει προχωρησει η τεχνολογια κ η MediaTek. Κολληματα ("νερα") θα εχει αλλα δεν θα κρατανε και πολυ θα ειναι στιγμιαια για τη βασικη χρηση οπως σε 1 παιδι να δει κινουμ.σχεδια, καμια σειρα youtube κλπ (οποιο και να αγορασει/επιλεξει) θα ειναι κομπλέ.

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, aces είπε

  

Με 4 ραμ κανει τα βασικα. Σηκωνει και light παιχνιδια ο Helio βεβαια δεν ειναι και κατι το ιδιαιτερο πλέον.......η αληθεια ειναι οτι εχει προχωρησει η τεχνολογια κ η MediaTek. Κολληματα ("νερα") θα εχει αλλα δεν θα κρατανε και πολυ θα ειναι στιγμιαια για τη βασικη χρηση οπως σε 1 παιδι να δει κινουμ.σχεδια, καμια σειρα youtube κλπ (οποιο και να αγορασει/επιλεξει) θα ειναι κομπλέ.

Καμία φορά όταν " τρώει " τα κολλήματα πρέπει να κάνεις και reset .

Και είναι λίγο σπαστικό.

Mtk έχω σε κινητό (Helio G95) και δεν μου έχει κολλήσει ή να μου παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα.

Βέβαια εκεί είναι και 6gb ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, GATE123 είπε

Καμία φορά όταν " τρώει " τα κολλήματα πρέπει να κάνεις και reset .

Και είναι λίγο σπαστικό.

Mtk έχω σε κινητό (Helio G95) και δεν μου έχει κολλήσει ή να μου παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα.

Βέβαια εκεί είναι και 6gb ram.

Tη mediatek γενικα την εχω για δευτεροκλασατη αλλα εχει κανει αλματα στα chip βλεπε το νεο Dimensity 9000 σε συγκριση με τη Qualcomm. Ο g95 ειναι 4g η σου δινει 5g;

Ε ναι με 6ραμ ειναι αρκετα για το μεσο χρηστη μονο για βαριά παιχνίδια ισωσ κολλήσει  k αυτο στιγμιαία για δευτερολεπτα

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, aces είπε

Tη mediatek γενικα την εχω για δευτεροκλασατη αλλα εχει κανει αλματα στα chip βλεπε το νεο Dimensity 9000 σε συγκριση με τη Qualcomm. Ο g95 ειναι 4g η σου δινει 5g;

Ε ναι με 6ραμ ειναι αρκετα για το μεσο χρηστη μονο για βαριά παιχνίδια ισωσ κολλήσει  k αυτο στιγμιαία για δευτερολεπτα

 Καλά δεν μιλάμε για την μεγάλη σειρά.

Αυτή ανταγωνίζεται τον Snapdragon.

Για την μεσαία κατηγορία μιλάμε.

Το κινητό  είναι το Realme 8 4G .

Το Realme 8 5G έχει τον Dimensity 700.

Σε πληροφορώ ότι ο G95 παίζει και ψιλό βαριά παιχνίδια.

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GATE123 είπε

 Καλά δεν μιλάμε για την μεγάλη σειρά.

Αυτή ανταγωνίζεται τον Snapdragon.

Για την μεσαία κατηγορία μιλάμε.

Το κινητό  είναι το Realme 8 4G .

Το Realme 8 5G έχει τον Dimensity 700.

Σε πληροφορώ ότι ο G95 παίζει και ψιλό βαριά παιχνίδια.

Ο g95 ειναι 4g only ίσως σου δίνει και 4g+ στο realme. H MediaTek είναι πιο προσιτοί/οικονομικοί κ τοποθετούνται αρκετοί σε entry-mid tablets κυρίως η Lenovo τους προτιμά αλλά κ άλλοι κατασκευαστές Tablet . Κ αρκετοί Κινέζοι σε ταμπλετ oukitel teclast klp βάζουν MediaTek.

Πλέον οι διάφορες είναι ελάχιστες από χρονο-χρονο chip to chip κ αλλαγή συσκευής δεν αξίζει κ λόγω αύξησης τιμών στις συσκευες κ λόγω ότι δεν καταλαβαίνεις κανονική αναβάθμιση αφού κάθε χρόνο κάνουν πασαλείματα ακόμη Apple k Samsung . Θέλει 3 ή 4 χρόνια όχι παραπάνω ή παρακάτω. Kai to 5g εδώ είναι με τις μέρες του… αθηνα.ακομα. Κ Θεσσαλονίκη πιάνει κέντρο μερικώς κ παραδίπλα πεφτει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...