Προς το περιεχόμενο

Η Sony αποκάλυψε την ημερομηνία λανσαρίσματος του PlayStation 6


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, SkaL- είπε

Φίλε πήδηξες μια γενιά ! 

Άσχετο με το ποστ σου αλλά με τα λεγόμενα των άλλων παιδιών, τα πράγματα στο gaming δεν πάνε τόσο γρήγορα τα τελευταία 16 χρόνια, οκ στο ps3 - xbox360 ειχαμε μεγάλο άλμα στην ποιότητα των γραφικών σε σχέση με τις παλιότερες γενιές αλλά δεν συνεχίστηκε. Ο Ρυθμός βελτίωσης είναι πολύ μικρός για παράδειγμα the last of us είτε το παίξω σε ps3 είτε σε ps5  δεν θα πω, πωω τι χάλια είναι στο ps3 και δεν βλέπεται μια χαρά είναι ακόμα και για τα σημερινά δεδομένα  ή μη πω για το crysis 3 στο xbox 360 που είναι πολύ ανώτερο από πολλούς τίτλους του ps4/xbox one. Δεν λέω πως οι σημερινές γενιές δεν έχουν καλύτερα γραφικά αλλά νομίζω περνούμε πολύ λίγα σε σχέση με την ταχύτητα που περνάμε στο παρελθόν για όσους έζησαν το gaming από το 1990 για παράδειγμα εως σήμερα, τότε είχαμε άλματα ανά 3 χρόνια. Όσο για το παράδειγμα που είπε κάποιος άλλος για το κινητό τηλέφωνο 9 χρόνων δυστυχώς δεν ισχύει γιατί  με hardware 9 χρόνων παίζεις τα πάντα και στο σήμερα με κάποιες περικοπές, δυστυχώς γιατί τα πράγματα πάνε πολύ αργά.

Αυτο συμβαίνει γιατι οσο πιο πολυ πλησιαζουμε τον ρεαλισμο, τοσο πιο δυσκολο θα ειναι να εχεις μεγαλυτερο αλμα στα γραφικα..

Ενω παλιοτερα επαιζες με στηθος ξιφος🤣 λαρα κροφτ  κτλ αρα υπηρχε τεραστιο περιθωριο βελτιωσης...

Το RT  η nvidia γι αυτο το βγαλε... Γιατι επρεπε να δειξει κατι για να τραβηξει πελατακια μιας και τα γραφικα ειναι ηδη σε υψηλα επιπεδα

και πλεον με το σταγονομετρο παιρνουν βελτιωση..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, floba είπε

Φίλε μου εχώ το Xbox X εδώ και ένα τρίμηνο  περίπου, Και το έχω με ένα gaming μόνιτορ 2Κ στα 144 Hz. Πίστεψε με δεν έχω να ζηλέψω τίποτα από μια 4κ τηλεόραση Και παίζω καρφωτά όλα τα παιχνίδια στα 120 FPS παράδειγμα το warzone 2. Και φαντάσου ότι και στριμαρω μέσω Xbox χωρίς υπολογιστή στο twιch Και μπορώ να πω ότι δεν καταλαβαίνει τίποτα η κονσόλα. Αυτή τη στιγμή κάνω πράγματα που για έναν υπολογιστή θα ήθελα τουλάχιστον 1500 € και είμαι ευχαριστημένος με τα πάντα του. Τώρα η πιπίλα από μερικά εδώ πέρα 15 χρονών με 20  παιδακια να λενε εγω εχω κοντ οφ γορ  και ο κόσμος καίγεται Είναι σα να μου λες ότι το android είναι καλύτερο από το μήλο η το μήλο είναι καλύτερο από το ανδροιντ.Άστους αυτούς να αγοράζουνε τρία παιχνίδια και να φτάνουμε σε τιμή της κονσόλας τους κι εμείς απλά να παίζουμε με 12 ευρουλάκια το μήνα ότι θέλουμε.Εκανες την καλύτερη αγορά.Υπαρχουν 2 επιλογες κι εσυ επελεξες αυτην αναμεσα σε 2 κονσολες.

συμφωνω σε ολα , αλλα εχεις δει την κοσνολα με μια lg oled C2 ? νομιζω δεν υπαρχει επιστροφη γενικος μετα απο το oled , μακαρι να φτασουμε να περνουμε μονιτορ 32 oled σε νορμαλ τιμες 500Ε πχ... εχουμε χρονια ακομα...

4 ώρες πριν, floba είπε

Φίλε μου εχώ το Xbox X εδώ και ένα τρίμηνο  περίπου, Και το έχω με ένα gaming μόνιτορ 2Κ στα 144 Hz. Πίστεψε με δεν έχω να ζηλέψω τίποτα από μια 4κ τηλεόραση Και παίζω καρφωτά όλα τα παιχνίδια στα 120 FPS παράδειγμα το warzone 2. Και φαντάσου ότι και στριμαρω μέσω Xbox χωρίς υπολογιστή στο twιch Και μπορώ να πω ότι δεν καταλαβαίνει τίποτα η κονσόλα. Αυτή τη στιγμή κάνω πράγματα που για έναν υπολογιστή θα ήθελα τουλάχιστον 1500 € και είμαι ευχαριστημένος με τα πάντα του. Τώρα η πιπίλα από μερικά εδώ πέρα 15 χρονών με 20  παιδακια να λενε εγω εχω κοντ οφ γορ  και ο κόσμος καίγεται Είναι σα να μου λες ότι το android είναι καλύτερο από το μήλο η το μήλο είναι καλύτερο από το ανδροιντ.Άστους αυτούς να αγοράζουνε τρία παιχνίδια και να φτάνουμε σε τιμή της κονσόλας τους κι εμείς απλά να παίζουμε με 12 ευρουλάκια το μήνα ότι θέλουμε.Εκανες την καλύτερη αγορά.Υπαρχουν 2 επιλογες κι εσυ επελεξες αυτην αναμεσα σε 2 κονσολες.

συμφωνω σε ολα , αλλα εχεις δει την κοσνολα με μια lg oled C2 ? νομιζω δεν υπαρχει επιστροφη γενικος μετα απο το oled , μακαρι να φτασουμε να περνουμε μονιτορ 32 oled σε νορμαλ τιμες 500Ε πχ... εχουμε χρονια ακομα...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Nokia3210 είπε

μια χαρά, ας βγάλει οπότε του χρονου black friday, ps5 slim στα 299ευρω bundle με 2 gamepads, 2 games και 365 ps plus card.

😂😁

Επεξ/σία από manthos_27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Nokia3210 είπε

μια χαρά, ας βγάλει οπότε του χρονου black friday, ps5 slim στα 299ευρω bundle με 2 gamepads, 2 games και 365 ps plus card.

άντε και του παραχρόνου στα 199 ευρώ οπότε καλύτερα να κάνεις υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, polaki είπε

Δεν καταλαβαίνω, γιατί γκρινιάζει για το COD, ακόμα και αν γίνει αποκλειστικότητα για το ΧΒΟΧ; 

Και η Sony γιατί έχει αποκλειστικότητες;

Γιατί πολύς κόσμος νομίζει πως είναι ps exclusive….οσο και αν ακούγεται παράλογο.

Ξέρω επίσης κόσμο που έχει ps και παίζει μόνο cod.

Γενικά υπάρχει τεράστια μερίδα κόσμου που αγοράζει ps και παίζει μόνο cross platform games όπως cod , gtaV , AssasisnsCreed , Pro-Fifa , Fortnite , Overwatch , Apex κλπ

Αν το cod χαθεί απο το οικοσύστημα της δεν θα χάσει απλά ενα game θα χάσει πωλήσεις κονσολών.

Επεξ/σία από Chocobo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Choronzon είπε

to God of war και το Spiderman βλάπτουν τις πωλήσεις X box .ώρα να βγούνε στο Xbox στα πλαισια του υγειους ανταγωνισμού . όπως και το animal crossing , 40 εκ πωλήσεις είναι αυτές .

Βεβαια αυτο που λες και το εχω δει αρκετες φορες γραμμενο δεν εχει κανενα νοημα. H Insomniac, η Naughty Dog, η Santa Monica,  ακομη και πριν την εξαγορα τους απο την Sony εβγαζαν ουσιαστικα αποκλειστικα τιτλους για την Sony. Δεν ειχαν καποιο τεραστιο franchise και στην συνεχεια εγινε η εξαγορα τους. Εγινε πρωτα η εξαγορα και στην ΣΥΝΕΧΕΙΑ ανεπτυξαν τα βαρια χαρτια και τους εμαθε ολη η πλαση με πορους της Sony. Στην περιπτωση που εχουμε εδω , εχουμε ηδη τιτλους κολοσσούς που εχουν ηδη σημαντικο μεριδιο στην αγορα και στην συνεχεια παει να γινει εξαγορα τους. Ειναι 2 εντελως διαφορετικα πραγματα. Γιαυτο και υπαρχουν οι ρυθμιστικες αρχες και οι επιτροπες ανταγωνισμου. Αυτο που λετε ειναι τοσο χαζο οσο σαν να λετε οτι ας κανει το ιδιο και στην Nintendo που εχει το Mario αποκλειστικο και δεν τον δινει πουθενα παρα μονο στις κονσολες της. Ειναι εντελως ατοπο. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d4mage είπε

άντε και του παραχρόνου στα 199 ευρώ οπότε καλύτερα να κάνεις υπομονή.

εχω 2 ps5 απο day1, ενα digital και ενα disc...! και ποιο πολυ παιζω με το ps4 ακομα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...