Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΣΟΧΉ SCAM ΣΕ ΚΑΤΆΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΜΟΙΆΖΕΙ ΜΕ ASICS


iwnas28

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γκκουγκλαρα  asics Greece για να δω εάν υπάρχει κάποια έκπτωση σε αθλητικά παπούτσια.

Άνοιξε η σελ με το παρακάτω λινκ 

https://www.asicgreece.com

Τα πάντα φαίνονταν legit οπότε προχώρησα σε παραγγελία  με revolut.

Από το μέιλ επιβεβαίωσης,το οποίο φαίνεται παρακάτω κατάλαβα ότι την πάτησα.

Προσοχή σε όλους παίδες,δυστυχώς εγώ την έφαγα...

02456E91-CBE8-4F35-B8F8-053E02916DD1.jpeg

  • Like 1
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ την είχα πατήσει αντίστοιχα με ένα site που έμοιαζε να είναι της hoka. Παράγγειλα 2 ζευγάρια, κατάλαβα πως είναι scam, μίλησα με τράπεζα και πήρα τα λεφτά πίσω. Είχα κάνει την αγορά με visa χρεωστική της alpha. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγνώμη, εγώ απορώ πώς σου φάνηκαν όλα legit στη σελίδα.

Δηλαδή μπαίνεις σε μια σελίδα που πρώτον το ίδιο το όνομα της ιστοσελίδας λέει asic αντί για asics.
Δεύτερον πατάς "επικοινωνήστε μαζί μας" και δε σου βγάζει κανένα στοιχείο παρά μόνο μια φόρμα.
Τρίτον πας στο Σχετικά με Εμάς ή και σε όλο το υπόλοιπο site και δε βρίσκεις καμιά πληροφορία για διεύθυνση ή τηλέφωνο κτλ.

Και αν κατάλαβα καλά το δημοσίευσες αρχικά όπου να 'ναι στο φόρουμ. Ανεβάζουμε κάθε φορά για τα scam sites και λέμε τα ίδια και τα ίδια.

Και σε αυτό κανονικά έχει μερίδιο ευθύνης και η google. Σου βγάζει πάνω πάνω 3 scam sites, χωρίς καν την επιλογή για αναφορά. Για να φας εσύ scam τα τσέπωσε και η google. Και επιπλέον σου το δείχνει ως asicsgreece και όταν μπαίνεις αλλάζει σε asicgreece.

Επεξ/σία από thodoris5321
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος μου πήγε να την πατήσει έτσι με το nikegreece, έφτασε μέχρι την πληρωμή αλλά τον έκοψε η τράπεζα (eurobank) τον έστειλα να αλλάξει την κάρτα του και την επόμενη φορά του είπα τι θα πρέπει να τσεκαρει πρώτα σε ένα site!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να τα επιστρεψεις παντως εντος 14 ή 30 (γιατι δεν ειναι ξεκαθαρο ακριβως απο τους ορους του site):

 

Εάν ο πελάτης δεν μείνει ικανοποιημένος με την αγορά που πραγματοποίησε από το asicgreece.com, έχει το δικαίωμα ΔΩΡΕΑΝ επιστροφής των προϊόντων.


 

Επιστροφές γίνονται δεκτές εντός 30 εργάσιμων ημερών από την ημέρα παραλαβής της παραγγελίας σας.


 

ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΕΚΤΗ Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΠΡΕΠΕΙ:
-Το προϊόν θα πρέπει να βρίσκεται στην αρχική του κατάσταση και συσκευασία και να συνοδεύεται από το παραστατικό αγοράς του και όλα τα έντυπα, καρτελάκι, οδηγίες χρήσης κλπ που το συνοδεύουν.
-Η επιστροφή προϊόντος θα πρέπει να πραγματοποιείται εντός 30 (δεκατεσσάρων) εργάσιμων ημερών από την ημερομηνία αγοράς του.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alfaeffe είπε

Μπορεις να τα επιστρεψεις παντως εντος 14 ή 30 (γιατι δεν ειναι ξεκαθαρο ακριβως απο τους ορους του site):

 

Εάν ο πελάτης δεν μείνει ικανοποιημένος με την αγορά που πραγματοποίησε από το asicgreece.com, έχει το δικαίωμα ΔΩΡΕΑΝ επιστροφής των προϊόντων.


 

Επιστροφές γίνονται δεκτές εντός 30 εργάσιμων ημερών από την ημέρα παραλαβής της παραγγελίας σας.


 

ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΕΚΤΗ Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΠΡΕΠΕΙ:
-Το προϊόν θα πρέπει να βρίσκεται στην αρχική του κατάσταση και συσκευασία και να συνοδεύεται από το παραστατικό αγοράς του και όλα τα έντυπα, καρτελάκι, οδηγίες χρήσης κλπ που το συνοδεύουν.
-Η επιστροφή προϊόντος θα πρέπει να πραγματοποιείται εντός 30 (δεκατεσσάρων) εργάσιμων ημερών από την ημερομηνία αγοράς του.

Για να το επιστρέψει θα πρέπει να το παραλάβει πρώτα 😂

Legit φαίνεται πάντως 😋IMG_20221124_182001.jpg.75408a094f6b97a0c9f1ee56a0b94d49.jpgIMG_20221124_182017.jpg.3aaeb4c9dc2b805dd2324a0ab87357cb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, iwnas28 είπε

Πλήρωσα με revolut δυστυχώς 

Κανένα πρόβλημα μου χρειάστηκε 2 φορές με site φαντάσματα από το bestprice / skroutz.

Συμπληρώνεις την φόρμα στην revolut, απλά να ξέρεις ότι έχει μικρό expire time οπότε αν χρειαστείς πολύ χρόνο στο κείμενο που γράφεις κάνε το αντιγραφή πριν πατήσεις επιβεβαίωση για να μην το ξαναγράψεις ξανά από την αρχή. 

Για να πάρω τα λεφτά πίσω πέρασαν περίπου 25-30 μέρες αν θυμάμαι καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, thodoris5321 είπε

Συγνώμη, εγώ απορώ πώς σου φάνηκαν όλα legit στη σελίδα.

Δηλαδή μπαίνεις σε μια σελίδα που πρώτον το ίδιο το όνομα της ιστοσελίδας λέει asic αντί για asics.
Δεύτερον πατάς "επικοινωνήστε μαζί μας" και δε σου βγάζει κανένα στοιχείο παρά μόνο μια φόρμα.
Τρίτον πας στο Σχετικά με Εμάς ή και σε όλο το υπόλοιπο site και δε βρίσκεις καμιά πληροφορία για διεύθυνση ή τηλέφωνο κτλ.

Και αν κατάλαβα καλά το δημοσίευσες αρχικά όπου να 'ναι στο φόρουμ. Ανεβάζουμε κάθε φορά για τα scam sites και λέμε τα ίδια και τα ίδια.

Και σε αυτό κανονικά έχει μερίδιο ευθύνης και η google. Σου βγάζει πάνω πάνω 3 scam sites, χωρίς καν την επιλογή για αναφορά. Για να φας εσύ scam τα τσέπωσε και η google. Και επιπλέον σου το δείχνει ως asicsgreece και όταν μπαίνεις αλλάζει σε asicgreece.

Το site είναι https

Επισης είδα asicgreece κ το μπέρδεψα με asicsgreece.

Έτσι την πάτησα λοιπόν...

7 λεπτά πριν, Billator είπε

Κανένα πρόβλημα μου χρειάστηκε 2 φορές με site φαντάσματα από το bestprice / skroutz.

Συμπληρώνεις την φόρμα στην revolut, απλά να ξέρεις ότι έχει μικρό expire time οπότε αν χρειαστείς πολύ χρόνο στο κείμενο που γράφεις κάνε το αντιγραφή πριν πατήσεις επιβεβαίωση για να μην το ξαναγράψεις ξανά από την αρχή. 

Για να πάρω τα λεφτά πίσω πέρασαν περίπου 25-30 μέρες αν θυμάμαι καλά. 

Το εκανα ήδη κ περιμένω

Πρώτη φορά την πατάω, γενικά είμαι πολύ ψιλιασμενος με αυτά αλλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, iwnas28 είπε

Το site είναι https

Το ότι είναι https δεν σημαίνει κι ότι δεν είναι scam. Το SSL απλά κρυπτογραφεί την σύνδεση κατά την συναλλαγή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...