Προς το περιεχόμενο

Liteserver.nl 60% έκπτωση σε όλα τα VPS lifetime


valadsk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Liteserver.nl δίνει όλα τα KVM VPS 60% κάτω. Εν ολίγοις πήρα το Nvme 4G με 2 πυρήνες, 4GB RAM, 80GB NVME ssd kai 20ΤΒ traffic με 5.90 ευρώ το μήνα lifetime και πληρωμή μηνιαίως από 14.40 που έκανε κανονικά. Εξαιρετικές επιδόσεις για τις ανάγκες μου.  Πελάτης εδώ και 7 μήνες. Το χρησιμοποιώ για ζιπάρισμα και ξεζιπάρισμα αρκετών GB τον μήνα.

και σαν seedbox αν το θέλει κανείς είναι εξαιρετικό. 20TB traffic και 1Gbps ταχύτητες. 

Και υποστηρίζει και custom iso. Ανέβασα ένα evaulation Windows 2019 Server ISO και είμαι πασάς για 180 ημέρες.

Με τον κωδικό 2022BLACKFRIDAY 

 

Επεξ/σία από valadsk
  • Like 9
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, valadsk είπε

Η Liteserver.nl δίνει όλα τα KVM VPS 60% κάτω. Εν ολίγοις πήρα το Nvme 4G με 2 πυρήνες, 4GB RAM, 80GB NVME ssd kai 20ΤΒ traffic με 5.90 ευρώ το μήνα lifetime και πληρωμή μηνιαίως από 14.40 που έκανε κανονικά. Εξαιρετικές επιδόσεις για τις ανάγκες μου.  Πελάτης εδώ και 7 μήνες. Το χρησιμοποιώ για ζιπάρισμα και ξεζιπάρισμα αρκετών GB τον μήνα.

και σαν seedbox αν το θέλει κανείς είναι εξαιρετικό. 20TB traffic και 1Gbps ταχύτητες. 

Και υποστηρίζει και custom iso. Ανέβασα ένα evaulation Windows 2019 Server ISO και είμαι πασάς για 180 ημέρες.

Με τον κωδικό 2022BLACKFRIDAY 

 

στην τιμή του VPS περιλαμβάνεται και public ip?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, haris013 είπε

στην τιμή του VPS περιλαμβάνεται και public ip?

Αναφορά σε κείμενο

 

NVME-4G

RAM; 4 GB
CPU Cores; 4
Storage; 80 GB NVMe
Bandwidth; 20 TB / month
IP; 1 IPv4 + /64 IPv6

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, haris013 είπε

στην τιμή του VPS περιλαμβάνεται και public ip?

ακριβώς. Απλά μόλις περάσεις Windows πχ πρέπει να κάνει τη διαδικασια που περιγράφεται εδώ για να βγει online και να έχεις internet.

https://clients.liteserver.nl/index.php?rp=/knowledgebase/33/Configuring-IPv4-and-IPv6.html

σε linux και γενικώς στα os templates τα δικά τους γίνεται αυτόματα. κάτι DHCP αλλά δεν το κατάλαβα επειδή δεν πολυγνωρίζω από αυτά. και με τρώει η τσέπη να πάρω ακόμη ένα για Plex να γίνεται εκεί το transcode. θα δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσίμπησα και εγώ ένα (το 8 core) σε τελική τιμή 11,8 (έβαλε και ΦΠΑ Ελλάδας αλλά δεν πειράζει) με ubuntu 20.04 μπας και αξίζει να μεταφέρω 2 μικρά site που έχω σε έναν dedicated server σε server4you που από 22 ευρώ μου τον πήγαν στα 35 και τα δίνω τσάμπα (για ελάχιστο traffic). Δεν ξέρω αν μπορώ να σηκώσω libretime εκεί.. λογικά δεν πρέπει να έχω θέμα. Η τιμή είναι σίγουρα lifetime? δεν είδα να γράφει κάτι σχετικό.. Εγώ καλού κακού θα περιμένω τον δεύτερο μήνα να είμαι σίγουρος μην την πατήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Craven είπε

Τσίμπησα και εγώ ένα (το 8 core) σε τελική τιμή 11,8 (έβαλε και ΦΠΑ Ελλάδας αλλά δεν πειράζει) με ubuntu 20.04 μπας και αξίζει να μεταφέρω 2 μικρά site που έχω σε έναν dedicated server σε server4you που από 22 ευρώ μου τον πήγαν στα 35 και τα δίνω τσάμπα (για ελάχιστο traffic). Δεν ξέρω αν μπορώ να σηκώσω libretime εκεί.. λογικά δεν πρέπει να έχω θέμα. Η τιμή είναι σίγουρα lifetime? δεν είδα να γράφει κάτι σχετικό.. Εγώ καλού κακού θα περιμένω τον δεύτερο μήνα να είμαι σίγουρος μην την πατήσω.

8 core με 11,8 δεν υπάρχει στο site τους. Μήπως μπερδεψες τα cores? Επίσης αν ξέρει κάποιος τα cores που αναγράφει πχ στο πρόγραμμα NVME-8G είναι αποκλειστικής χρήσης ή shared? Αν είναι shared τότε δεν νομίζω ότι είναι προσφορά...

Επίσης το δίκτυο είναι 100Mbits ή 1Gbits και το latecy?

Επεξ/σία από apsou_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Craven είπε

Τσίμπησα και εγώ ένα (το 8 core) σε τελική τιμή 11,8 (έβαλε και ΦΠΑ Ελλάδας αλλά δεν πειράζει) με ubuntu 20.04 μπας και αξίζει να μεταφέρω 2 μικρά site που έχω σε έναν dedicated server σε server4you που από 22 ευρώ μου τον πήγαν στα 35 και τα δίνω τσάμπα (για ελάχιστο traffic). Δεν ξέρω αν μπορώ να σηκώσω libretime εκεί.. λογικά δεν πρέπει να έχω θέμα. Η τιμή είναι σίγουρα lifetime? δεν είδα να γράφει κάτι σχετικό.. Εγώ καλού κακού θα περιμένω τον δεύτερο μήνα να είμαι σίγουρος μην την πατήσω.

Black Friday has started, we got some great recurring/lifetime deals for you, at least 60% off for all NVME and HDD Storage VPS offers.
Use the following coupon while checking out!
2022BLACKFRIDAY

 

Capture.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω δύο site τα οποία έχουν μικρη-ελαχιστη κίνηση και σκεφτόμουν να τα βάλω σε δικό μου server που έχω ήδη στημένο, ωστόσο με τους περιορισμούς του upload που έχω στον χώρο μου(10mbps). Αξίζει να πάω σε μια υπηρεσία όπως αυτή? Μου φτάνει το πρώτο πακέτο ( 4gb ram)? Εχω ένα απλό site και ένα eShop αλλά με ελαχιστη κίνηση προς το παρόν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και από εμένα μια ερώτηση, μιλάμε για CPU όχι για vCPU έτσι;
Βλέπω ξεκάθαρα πως γράφει CPU Cores; 2 αλλά μια επιβεβαίωση γιατι όντως αν είναι έτσι μιλάμε για πολύ καλή περίπτωση, αν όμως είναι vCPU νομίζω υπάρχουν αντίστοιχα και άλλες επιλογές πιο συμφέρουσες.
Επίσης μέγαλο + το ότι δεν χρεώνουν την IPv4 που δίνουν σε αντίθεση με άλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, WoodSell3r είπε

Και από εμένα μια ερώτηση, μιλάμε για CPU όχι για vCPU έτσι;
Βλέπω ξεκάθαρα πως γράφει CPU Cores; 2 αλλά μια επιβεβαίωση γιατι όντως αν είναι έτσι μιλάμε για πολύ καλή περίπτωση, αν όμως είναι vCPU νομίζω υπάρχουν αντίστοιχα και άλλες επιλογές πιο συμφέρουσες.
Επίσης μέγαλο + το ότι δεν χρεώνουν την IPv4 που δίνουν σε αντίθεση με άλλους.

 

1.JPG

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποστηρίζει Snapshots και αν ναι μέχρι πόσα? Ή εξαρτάται από τα τα διαθέσιμα GB της συνδρομής?

Επίσης έχει firewall και DDoS protection?

Με προβληματίζει που δεν αναγράφει όλα τα παραπάνω στο site τους που είναι βασικά στοιχεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιποτα ότι έχει το datacenter , εξάλλου στην τιμή αυτή ειναι λογικό να μην έχει ουτε firewalll ουτε ddos protection, για low risk sites ισως ειναι οκ για site που εξαρτάσε από αυτό βιοποριστικά δεν νομίζω να αξιζει το ρισκο εκτος και αν εφαρμοσει κάποιος δικά του firewall και rules όπως και backup λειτουργίες. Εγώ πήρα ένα έστησα πριν λίγο ένα Win11 boxaki να το έχω να συνδέομαι remotely για όταν είμαι εξω με το laptop για να κανω τις δουλειες μου με ασφάλεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, apsou_ είπε

8 core με 11,8 δεν υπάρχει στο site τους. Μήπως μπερδεψες τα cores? Επίσης αν ξέρει κάποιος τα cores που αναγράφει πχ στο πρόγραμμα NVME-8G είναι αποκλειστικής χρήσης ή shared? Αν είναι shared τότε δεν νομίζω ότι είναι προσφορά...

Επίσης το δίκτυο είναι 100Mbits ή 1Gbits και το latecy?

Έχεις δίκιο, το NVME 8g εννοούσα και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...