Προς το περιεχόμενο

UC540 SIP ΑΝΤΙ ΓΙΑ BRI ΜΕΣΩ SIP ΠΑΡΟΧΟΥ


linuxakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και απο εμενα

επεσε στα χερια μου απο ενα φιλο που δεν το χρησιμοποιουσε ενα CISCO UNIFIED 540 Series πληρες τηλεφωνικο κεντρο ,  η Cisco δεν το υποστηριζει ποια και μετα πονων και βασανω βρηκα να το αναβαθμισω απο 7.1.1 εκδοση σε 8.6.2 τελευταια εκδοση ολα καλα ολα ομορφα

ομως αυτο εχει πανω του Μια BRI Καρτα που ολες οι κλησεις βγαινουν απο εκει. Εγω την απενεργοποιο και εχει την δυνατοτητα να βαλεις Sip παροχο οπως πχ intertelecom viva η οποιον αλλο θες

βαζω λοιπον βημα βημα ολες τις ρυθμισεις - φτιαχνω dial plan πχ με οτι ξεκιναει απο 2χχχχχχχχχχ να περνει απο sip κλπ του δηλωνο που να χτυπαει σε ποιο ring group κανω να παρω κληση προς τα εξω ολα υπεροχα κουδουναει....χαχα παω να παρω εισερχομενη ομως και ακουγεται σαν να μιλαει 

 

ο κεντρικος ρουτερ μου ειναι ενας Linksys WRT3200ACM που εχει πανω του το pppoe δεν δινω pppoe απο τον ρουτερ της vodafone 

Κεντρικος router 192.168.10.2 

Cisco UC 540 192.168.10.1

οποτε ο cisco κοιταει το 192.168.10.2 σαν gateway και dns 8.8.8.8 & 1.1.1.1

Υπαρχει καποιος φιλος που ασχολειται με cisco να βοηθησει απο εδω απο αυτο το forum ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

σε bri οσο ξερω υπαρχει επιλογη ποσα ψηφια να περιμενει το κεντρο για να δρομολογησει την κληση

 δεν ξερω αν γινεται το ιδιο οπως το εχεις σεταρει τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...