Προς το περιεχόμενο

cosmote tv σε emulator


konstantinos_1987

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δοκίμασα στο bluestacks αλλά ενώ δεν έβγαζε μήνυμα σφάλματος, κάποιο πρόβλημα είχε, μάλλον με την αποκωδικοποίηση. (έδειχνε πως έπαιζε, αλλά δεν είχα ήχο πχ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι, αυτό κάνει. Οταν δει η εφαρμογή ότι δεν πάει καλά κόβει την εικόνα.

Να ρωτήσω γιατί το θέλεις σε emulator αφού παίζει από browser;

https://www.cosmote.gr/portal/cosmotetv-streaming/pc

 

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου πω.. παλιά μας άφηνε να κάνουμε λήψη στον αποκωδικοποιητή και offline παρακολούθηση. (στο εξοχικό που δεν έχει ίντερνετ). τώρα δε μας αφήνει. και από δεδομένα δε μπορώ να δω, γιατί δε συμφέρει.. οπότε θέλω κάπως να κάνω λήψη και να τα δω offline.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα tvbox που να υποστηρίζει cosmote. Αυτό που δίνει ο Γερμανός στα 59€ είναι πολύ καλό και υποστηρίζει stremio, disney, ertflix αλλά δεν είναι netflix certified. Έχει 8gb χώρο αλλά παίρνει στικάκι για αποθήκευση.

https://www.germanos.gr/product/televisions/peripherals/smart-tv-boxes/skyworth-hy4415-android-tv-box/?productId=20399605

Αν έχεις cosmote όμως μπορείς να το πάρεις δωρεά από cosmote, αρκεί να πάρεις τηλέφωνο πρωί-πρωί στα κεντρικά (δεν στο δίνουν στα καταστήματα Germanos-Cosmote) γιατί μετά έχει μεγάλη αναμονή.

Μετά, αν θέλεις κάποιο που να τα υποστηρίζει όλα πας σε mecool km2 plus.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κατέβασμα δεν το υποστηρίζουν στην εφαρμογή του BOX. αλλά μόνο σε κινητά και ταμπλετ.. έχω BOX.. θα φύγω κάνα δυο βδομάδες και δεν έχω ίντερνετ εκεί που πάω. οπότε με βόλευε που κατέβαζα μια σεζόν και μερικές ταινίες στον αποκωδικοποιητή και τα έβλεπα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, konstantinos_1987 είπε

δεν το υποστηρίζουν στην εφαρμογή του BOX

Ω! Δεν το είχε προσέξει αυτό.

Έχω ένα μποξάκι Alfawise s92 το οποίο το είχα πάρει από αγγελία στα 25€ και τελικά μου βγήκε πολύ καλό. Έχει κλασσικό android 7 (είχε 6 όταν το πήρα και το αναβάθμισα με sd card) με skin για tv και έχω πάνω disney, netflix, ertflix, stremio και cosmote (αυτό ήθελε hide my root) και τώρα που το είδα στο cosmote με αφήνει να κατεβάσω. Μάλλον στα μποξάκια με android tv  λειτουργικό δεν αφήνει, όπως είναι το επίσημο που δίνει η cosmote ή το xiaomi mi box. Οπότε αν μπορείς να βρεις κάτι τέτοιο ίσως κάνεις την δουλειά σου. Μέσα από emulator δεν νομίζω πάντως να καταφέρεις κάτι. Αν κάνεις κάτι όμως ενημέρωσε.

 

Επεξ/σία από micos000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν πας σε μποξάκι πρόσεχε λίγο τον επεξεργαστή και να είναι τουλάχιστον 2-16. Έχω άσχημη εμπειρία από allwiner και Rockchip και δηλώνω fan της Amlogic (από s905x2 και πάνω). Π.Χ. στο X96 Air μου φαίνεται πολύ καλό για αυτό που θέλεις.

EDIT:

Βρήκα στις αγγελίες το παρακάτω. Αν είσαι Αθήνα μπορείς να συνεννοηθείς με τον πωλητή και να δοκιμάσεις αν όντως παίζει η εφαρμογή και μπορείς να κατεβάσεις.

 

Και το παρακάτω αλλά δεν λέει από που είναι ο πωλητής.

 

Επεξ/σία από micos000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...