Προς το περιεχόμενο

Χειρισμός Apple TV 3rd generation χωρίς remote control


geodimis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σύνδεσα ένα παλιό Apple TV 3ης γενιάς αλλά δεν υπάρχει το remote control του. 
Ανοίγω κανονικά το Apple TV remote απο το control Center του iPhone μου αλλά ζητάει να καταχωρίσω έναν 4 ψηφίο αριθμό στο Apple TV μέσω του remote control που δεν έχω.

Υπάρχει τρόπος να το παράκαμψω ή να τον καταχωρισω με άλλο τρόπο;

Το Apple TV είναι συνδεμένο στο Ρουτερ μου μέσω lan αλλά θα ήθελα να το ρυθμίσω μέσω Wi-Fi και γενικά να το χειρίζομαι χωρίς remote control..

Επεξ/σία από geodimis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 ώρες πριν, geodimis είπε

Σύνδεσα ένα παλιό Apple TV 3ήμερο γενιάς αλλά δεν υπάρχει το remote control του. 
Ανοίγω κανονικά το Apple TV remote απο το control Center του iPhone μου αλλά ζητάει να καταχωρίσω έναν 4 ψηφίο αριθμό στο Apple TV μέσω του remote control που δεν έχω.

Υπάρχει τρόπος να το παράκαμψω ή να τον καταχωρισω με άλλο τρόπο;

Το Apple TV είναι συνδεμένο στο Ρουτερ μου μέσω lan αλλά θα ήθελα να το ρυθμίσω μέσω Wi-Fi και γενικά να το χειρίζομαι χωρίς remote control..

Χμ, δεν γνωρίζω άλλο τρόπο για αυτό! Και συμβαίνει μόνο στο μοντέλο που έχεις γιατί στα επόμενα τον κωδικό τον πληκτρολογείς στο iphone/ipad και όχι στο Apple tv!

Εκτός κι αν λειτουργεί με κάποιο universal remote με infrared ή με κάποιο άλλο app σε smartphone με υπέρυθρες ώστε να κάνεις το αρχικό setup.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μία ερώτηση: Αφού το remote control δεν έχει πλήκτρα-ψηφία πως καταχωρείται ο 4ψήφιος;

Και 2ον υπάρχει προς τα πίσω συμβατότητα επόμενων γενιάς τηλεκοντρόλ;

Επεξ/σία από geodimis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
40 λεπτά πριν, geodimis είπε

Μία ερώτηση: Αφού το remote control δεν έχει πλήκτρα-ψηφία πως καταχωρείται ο 4ψήφιος;

Και 2ον υπάρχει προς τα πίσω συμβατότητα επόμενων γενιάς τηλεκοντρόλ;

Σου βγάζει on screen τα νούμερα και τα επιλέγεις με το remote.

Όλα είναι συμβατά μεταξύ τους απλά δεν θα έχεις όλες τις λειτουργίες που υποστηρίζει ένα τελευταίο remote σε ένα παλιό apple tv. Από τη στιγμή όμως που όλα έχουν και υπέρυθρες πέρα από το bluetooth, οι βασικές λειτουργίες πλοήγησης θα παίζουν με όλα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...