Προς το περιεχόμενο

Νεο PC (cpu-mobo-ram-ssd)


SagoniasSlutRos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

και αυτο πολυ ειναι ,65watt cpu θα βαλει πανω

εγω το ειπα απο την αποψη οτι θα του μεινει ..σε περιπτωση που μετα παει σε αλλο build ...αν θεωρεις πολλα τα 550 ...ας παρει ενα cx450m και ολα καλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, life is music είπε

εγω το ειπα απο την αποψη οτι θα του μεινει ..σε περιπτωση που μετα παει σε αλλο build ...αν θεωρεις πολλα τα 550 ...ας παρει ενα cx450m και ολα καλα 

Απο οτι ειπε το παιδι δεν θα αλλαξει  για χρονια οποτε δεν υπαρχει λογος να πεταει λεφτα. Ενα 450αρι αν δεν βαλει καρτα εχει πολυ αερα δεν χρειαζεται παραπανω

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

Απο οτι ειπε το παιδι δεν θα αλλαξει  για χρονια οποτε δεν υπαρχει λογος να πεταει λεφτα.

καλος τοτε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

Σκοπευεις ποτε να βαλεις καρτα γραφικων πανω ?  Θες αλλη ψυκτρα δεν θα χρησιμοποιησεις την υδροψυξη? Αν αλλαξεις παντως block θα πρεπει να αλλαξεις και υγρο και να καθαρισεις και το ψυγειο  μην σου πω να αλλαξεις και σωληνες ,τοσα χρονια χρηση ολο και κατι θα εχει μαζεψει ,αν μπορεις δες τι ακριβως εχεις να ξερουμε, εν αναγκη βαλε φωτο απο waterblock και αντλια.

Βασικα τωρα που το σκεφτομαι καλυτερα να βαλεις μια αλλη ψυκτρα πιο φθηνα θα σου παει απο το να παρεις καινουριο waterblock

Aυτη θα σε υπερκαλυψει ,αν θες κατι πιο φθηνο το βλεπουμε

https://www.skroutz.gr/s/23278630/Be-Quiet-Pure-Rock-2-Ψύκτρα-Επεξεργαστή-για-Socket-AM4-AM5-1200-115x.html?from=best_sellers_tag

αν δεν βαλει καποια στιγμη καρτα γραφικων ειναι υπερβολη το 650αρι

Για την ώρα δεν θα μπει κάρτα γραφικών. Ποτέ δεν ξέρεις όμως, οπότε καλύτερα ένα 650αρι τροφοδοτικό. Πόσα θα γλυτώσω με ένα μικρότερο? 20-30€? 

Τεσπα, για να το λέτε όμως οκ.

Αφού αλλάζω και τροφοδοτικό, θα φύγει το παλιό κουτί όπως είναι για το χωριό μαζί με την υδροψυξη. Υγρό είχα αλλάξει πριν καμία 5ετια. 

Οπότε πάμε για μια αεροψυχτρα με ανεμιστήρα αθόρυβο, δεν ξαναδινω λεφτά σε υδροψυξη. 300€ είχα δώσει τότε για την κ@υλα και μόνο τελικά. 

Έχω ένα καινούριο κουτί μόνο που μπορώ να χρησιμοποιήσω τελικά.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Για την ώρα δεν θα μπει κάρτα γραφικών. Ποτέ δεν ξέρεις όμως, οπότε καλύτερα ένα 650αρι τροφοδοτικό. Πόσα θα γλυτώσω με ένα μικρότερο? 20-30€? 

Τεσπα, για να το λέτε όμως οκ.

Αφού αλλάζω και τροφοδοτικό, θα φύγει το παλιό κουτί όπως είναι για το χωριό μαζί με την υδροψυξη. Υγρό είχα αλλάξει πριν καμία 5ετια. 

Οπότε πάμε για μια αεροψυχτρα με ανεμιστήρα αθόρυβο, δεν ξαναδινω λεφτά σε υδροψυξη. 300€ είχα δώσει τότε για την κ@υλα και μόνο τελικά. 

Έχω ένα καινούριο κουτί μόνο που μπορώ να χρησιμοποιήσω τελικά.

 

οκ παρε ενα επωνυμο 650αρι τοτε και την bequiet η καποια αλλη του γουστου σου με 12αρι φαν το λιγοτερο και θα εισαι τζιτζι

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SagoniasSlutRos είπε

Για την ώρα δεν θα μπει κάρτα γραφικών. Ποτέ δεν ξέρεις όμως, οπότε καλύτερα ένα 650αρι τροφοδοτικό. Πόσα θα γλυτώσω με ένα μικρότερο? 20-30€? 

Τεσπα, για να το λέτε όμως οκ.

Αφού αλλάζω και τροφοδοτικό, θα φύγει το παλιό κουτί όπως είναι για το χωριό μαζί με την υδροψυξη. Υγρό είχα αλλάξει πριν καμία 5ετια. 

Οπότε πάμε για μια αεροψυχτρα με ανεμιστήρα αθόρυβο, δεν ξαναδινω λεφτά σε υδροψυξη. 300€ είχα δώσει τότε για την κ@υλα και μόνο τελικά. 

Έχω ένα καινούριο κουτί μόνο που μπορώ να χρησιμοποιήσω τελικά.

 

σε ψήκτρα παρε την coolermaster hyper 212 και θα εισαι οκ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, akoinonitos είπε

εν αναγκη βαλε φωτο απο waterblock και αντλια

Για την ιστορια

IMG_2771.jpg.15b97902589c3c7a28121551b4951fd3.jpg

IMG_2776.jpg.e78e9541efdfb57e46346fadfc7c3cce.jpg

IMG_2772.jpg.45f4562035b59d4ada1148ff6280f8a2.jpg

IMG_2765.jpg.57c690ad21457edbe5a26e2ba5b66d21.jpg

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/12/2022 στις 10:58 ΜΜ, life is music είπε

σε ψήκτρα παρε την coolermaster hyper 212 και θα εισαι οκ

 

Στις 1/12/2022 στις 9:12 ΜΜ, akoinonitos είπε

παρε  την bequiet η καποια αλλη του γουστου σου με 12αρι φαν το λιγοτερο και θα εισαι τζιτζι

To κουτι που εχω και λογικα θα το χρησιμοποιησω για το νεο συστημα ειναι το Cooler master silencio 550 white. Θα ειναι οκ αυτες οι ψυχτρες δεδομενου οτι ειναι ντυμενο με ηχομονωτικά υλικα και φιλτρα σκονης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

 

To κουτι που εχω και λογικα θα το χρησιμοποιησω για το νεο συστημα ειναι το Cooler master silencio 550 white. Θα ειναι οκ αυτες οι ψυχτρες δεδομενου οτι ειναι ντυμενο με ηχομονωτικά υλικα και φιλτρα σκονης;

Στη σελιδα του αναφερει εως 154mm cooler χωρις το side fan ,οποτε πρεπει να βρεις ενα cooler 154mm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Στη σελιδα του αναφερει εως 154mm cooler χωρις το side fan ,οποτε πρεπει να βρεις ενα cooler 154mm

Σε review διπλανου φορουμ βρηκα το εξης: Το μέγιστο ύψος ψύκτρας της CPU που μετρήθηκε να χωράει στο Cooler Master Silencio 550 βρέθηκε να είναι 15,9 εκατοστά, ξύνοντας την ηχομόνωση του πλαϊνού.

Το θεμα ειναι αν θα ψυχεται καλα ο επεξεργαστης με αυτες τις ψυχτρες που μου εχετε προτεινει χωρις να γινει overclock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SagoniasSlutRos είπε

Σε review διπλανου φορουμ βρηκα το εξης: Το μέγιστο ύψος ψύκτρας της CPU που μετρήθηκε να χωράει στο Cooler Master Silencio 550 βρέθηκε να είναι 15,9 εκατοστά, ξύνοντας την ηχομόνωση του πλαϊνού.

Το θεμα ειναι αν θα ψυχεται καλα ο επεξεργαστης με αυτες τις ψυχτρες που μου εχετε προτεινει χωρις να γινει overclock.

65watt cpu ειναι ρε συ ,μια χαρα θα ψυχεται ,αμα θες τον αφηνεις και με το στοκ κουλερ. Αν θες κατι καλυτερο με περισσοτερα λεφτα οκ ,θα εχει καλυτερες θερμοκρασιες αλλα δεν ειναι και εντελως απαρατητο. Απλα κοιτα να χωραει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μεινει στους παλιους πριν 12-13 χρονια που ηθελαν ψυχτρες θηρία :P 

Eνταξει δεν ειναι οτι καλυτερο το κουτι αυτο με μονο 2 usb μπροστα βεβαια, αλλα θα ειναι αθορυβο που μου αρεσει συν το οτι ειναι τσαμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, leros2004 είπε

Δεν ειμαι σιγουρος οτι χωραει στο κουτι που εχω αυτη. Μαλλον θα παω για την be-quiet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Δεν ειμαι σιγουρος οτι χωραει στο κουτι που εχω αυτη. Μαλλον θα παω για την be-quiet.

αλλιως μπορεις να δεις και την cryorig h7 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...