Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω μια ιστοσελίδα ή εφαρμογή για σχεδίαση κυκλωμάτων


yep7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Δεν ταιριάζει απόλυτα το θέμα  σ' αυτή την ομάδα, αλλά θεωρώ είναι η σχετικότερη. Ψάχνω δωρεάν simulator κυκλωμάτων (desktop εφαρμογή ή ιστοσελίδα) με το οποίο να μπορώ να φτιάξω διάφορα κυκλώματα, θέλω να έχει και Op amp, να μην έχει δηλαδή μόνο τα τελείως βασικά(αντιστάσεις, πυκνωτές,κλπ) ΚΑΙ αυτό που με νοιάζει περισσότερο είναι να μπορεί να "τρέξει" το κύκλωμα και διαγραμματικά σε ac ή dc, ό,τι θα έβγαζε δηλαδή και ένας παλμογράφος. Χρησιμοποιούσα MicroCap12, ωστόσο έχει ίσως κάποια θέματα, οπότε ψάχνω κάτι παρόμοιο ή και πιο εύχρηστο. Έχω βρει διάφορες επιλογές από το ίντερνετ ωστόσο είναι πολλές και όσες έχω ψάξει, δεν με ικανοποιούν ή δεν είναι εντελώς δωρεάν. Οπότε αν κάποιος μπορεί να προτείνει κάποιον simulator που έχει χρησιμοποιήσει ή και γενικά θεωρεί ότι θα με βολέψει, θα με βοηθούσε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ltspice. τα εχει ολα και μπορεις να ορισεις και δικα σου op amps transistors κλπκλπ. επισης με το probe μπορεις να δεις κυματομορφες σε οποιο "καλωδιο" θες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...