Προς το περιεχόμενο

Transformers: Rise of the Beasts [2023]


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καποια σχέδια ειναι ωραία. Τώρα αν θα το χέσουν στην πλοκή... Πολυ πιθανό. Αλλά και μονο που δεν ειναι Μιχαλάκης Μπέης, υπάρχουν ψήγματα ελπίδας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, Helionar είπε

Καποια σχέδια ειναι ωραία. Τώρα αν θα το χέσουν στην πλοκή... Πολυ πιθανό. Αλλά και μονο που δεν ειναι Μιχαλάκης Μπέης, υπάρχουν ψήγματα ελπίδας

Το Bumblebee ήταν συμπαθητικό (άλλο αν δεν θυμάμαι την περισσοτερη πλοκή του :D ).
Tα Transformers θέλουν μόνο TF ιστορία, χωρίς ανθρώπους. Όταν είδα τον άλλον να παθαίνει ταράκουλο που το αμάξι πάει μόνο του και την άλλη που "this is not real, this is not real", (επιτρέψτε μου την σημερινή έκφραση) I cringed.
Αν και είδαμε τι καλά που ήταν (not) τα Transformers του Netflix που ήταν πιο διαφήμιση των toys και από των 80s. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Το Bumblebee ήταν συμπαθητικό (άλλο αν δεν θυμάμαι την περισσοτερη πλοκή του :D ).
Tα Transformers θέλουν μόνο TF ιστορία, χωρίς ανθρώπους. Όταν είδα τον άλλον να παθαίνει ταράκουλο που το αμάξι πάει μόνο του και την άλλη που "this is not real, this is not real", (επιτρέψτε μου την σημερινή έκφραση) I cringed.
Αν και είδαμε τι καλά που ήταν (not) τα Transformers του Netflix που ήταν πιο διαφήμιση των toys και από των 80s. :P

Για το ότι πρέπει με διαφορά να είναι κεντρικοί χαρακτήρες τα transformers συμφωνώ και επαυξάνω. Πολύ μικρό καλάθι κρατάω και εγώ. Ο Optimus Primal μου άρεσε στο τρέιλερ σαν εμφάνιση. Ίδωμεν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πηξουμε στα εφε παλι. Εγω μια φορα γουσταρα με το trailer. Ποπ κορν κοκα κολα δυνατη μουσικη κλεισιμο το 99% των εγκεφαλικων μας κυτταρων και μια χαρα θα ειναι. Χιλιες φορες transformers παρα τη φαση 4 της marvel. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/12/2022 στις 2:46 ΜΜ, Arkin είπε

Θα πηξουμε στα εφε παλι. Εγω μια φορα γουσταρα με το trailer. Ποπ κορν κοκα κολα δυνατη μουσικη κλεισιμο το 99%  99,999% των εγκεφαλικων μας κυτταρων και μια χαρα θα ειναι. Χιλιες φορες transformers παρα τη φαση 4 της marvel. 

fixed it for you :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβάμαι οτι και σε αυτη τη ταινία θα υπάρξουν οι γνωστές κριτικές "μα οι θέσεις μάχης δεν ηταν σωστές, η στρατηγική ήταν λάθος και στα βιβλία το έλεγε αλλιώς :P "

Ο,τι έγραψε ο φίλος απο πάνω. Απομονωση εγκεφάλου και απολαμβάνουμε με καλή παρέα ή και χωρίς :)

Ωραία φάση δειχνει το τρέιλερ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 ώρες πριν, pontez2 είπε

Φοβάμαι οτι και σε αυτη τη ταινία θα υπάρξουν οι γνωστές κριτικές "μα οι θέσεις μάχης δεν ηταν σωστές, η στρατηγική ήταν λάθος και στα βιβλία το έλεγε αλλιώς :P "

Nah, η ιστορία των Tranformers έχει ειπωθεί με 1000 τρόπους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Bumblebee ήταν η μόνη συμπαθητικά transformers ταινία που μου ψιλοάρεσε. Δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο φυσικά, αλλά βλεπόταν χωρίς να σου σπάει τα νεύρα. Αυτό εδώ είναι θα έλεγα εξίσου άθλιο με τις υπόλοιπες του Bay. Τα ίδια προβλήματα, τα ίδια θέματα, οι άνθρωποι είναι πρωταγωνιστές (δεν γράφω συγκεκριμένα για να μην spoilάρω, όχι πως χρειάζεται βέβαια, είναι πιο προβλεπέ πεθαίνεις) και οι transformers κομπάρσοι στην ίδια τους την ταινία. Εντάξει προφανώς δεν περιμένω οσκαρικές ταινίες και ερμηνείες, ούτε υπόθεση υποψήφια για βραβεία καλύτερου σεναρίου, και η αυθεντική σειρά κινουμένων σχεδίων όσο και αν τη αγαπάμε από νοσταλγία, αχταρμάς ήταν βγήκε ίσα ίσα για να πουληθούν τα παιχνίδια, αλλά και πάλι όχι αυτό το χάλι. Εκεί υπήρχε ένα νόημα, είχε μια λογική, έβλεπες transformers με τα καλά τους και τα κακά τους, όχι τον κάθε άκυρο άνθρωπο με το αδιάφορο backstory του να νικάει μόνος του τεράστια ρομποτ με τη δύναμη της ψυχής, της αγάπης και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, jfc...

Επεξ/σία από chrisde
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαδοχος χρονολογικα του εξαιρετικου Bumblebee και prequel του πρωτου Transformers του 2007 και ολων των αλλων ταινιων που εχουν βγει. Η δευτερη ταινια Transfomers που δεν σκηνοθετησε ο Michael Bay και φαινεται σχεδον παντου μιας και δεν εχουμε αυτο τον ατελειωτο χαμο δρασης παρα μονο προς το τελος. Το κακο με αυτο ειναι οτι σε σημεια δεν ξερω αλλα μου θυμισε B-Movie ηταν καπως πιο underground η ολη σκηνοθεσια με εντονο και forced το κακο χιουμορ που ενιωθες οτι εβλεπες επεισοδιο απο σειρα και οχι blockbuster ταινια Transformers. Ακομα και οι 2 πρωταγωνιστες ανθρωποι απλα δεν το ειχαν σαν κομπαρσοι θα ηταν καλυτεροι. Γουσταρα καποιες μαχες οπως σε καθε ταινια και περιμενα να δω τα αρχαια Beasts αλλα περα απο τον King Kong πολυ λιγα πραγματα ουτε καν στις μαχες δεν μας εδειξαν καλα καλα τα υπολοιπα. Και οσα ρομποτ ηταν με prime μονο ο Bumblebee κλασικα εξαιρετικος που ειδαμε στο τελος ο βασικος Mirage τον παραεκαναν αστειο στο χιουμορ δεν κρατησαν μια ισορροπια οπως στον Bumblebee. Εχουμε σκηνη μετα το τελος και συνδεση κοσμων με G.I. Joe ακομα ενα franchise που εχει παει πολυ ασχημα στην μεγαλη οθονη. Γενικα δεν ξερω το τελμα ειναι απιστευτο με τις ταινιες Transformers ναι οκ βλεπονται αλλα ειναι η 7η ταινια η 7η φορα που βλεπουμε το ιδιο πραγμα που δεν ξερω αν πρεπει να συνεχιστει. 5.5/10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...