Προς το περιεχόμενο

Εκτυπωτής HP Photosmart C3180 All-in-One


keeper5511

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!

Βρήκα έναν παλιό πολυμηχάνημα της HP που δουλεύτηκε ελάχιστα και είπα να το δοκιμάσω. Δυστυχώς έχασα το καλώδιο ρεύματος που είχε. Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να βρω τέτοιο καλώδιο σε κάποιο μαγαζί Θεσσαλονίκη ή να μετατρέψω κάποιο άλλο έτσι ώστε να ταιριάζει σε αυτό?? Η υποδοχή είναι αυτή με τα 3 βύσματα αλλά έχει τον πλαστικό οδηγό στο πάνω μέρος του αριστερά και όχι στο κέντρο. Προφανώς και η HP αποφάσισε να αλλάξει τον τύπο του βύσματος σε κάποιους εκτυπωτές στο παρελθόν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλεις μόνο καλώδιο αλλά και τροφοδοτικό αν θυμάμαι καλά τον εκτυπωτή.

Δυσκολα θα βρεις. Μονο σε κάποιο κατάστημα που επιδιορθώνει, μπας και του έμεινε απο κάποιον παλιό που ήταν πέραν επιδιόρθωσης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον αυτο εδω ψαχνεις

https://www.techville.gr/index.php?route=product%2Fproduct&product_id=1712&ref=bestprice.gr

αλλα προσοχη γιατι ειναι μεγαλη η πιθανοτητα να εχει σαβουρωθει ο εκτυπωτης λογω παλαιοτητας και να πεταξεις τα χρηματα σου. 

Αν παρ'ολα αυτα αποφασισεις να το παρεις επιβεβαιωσε οτι ταιριαζει το χρωμα του βυσματος με το χρωμα της υποδοχης του εκτυπωτη (και ισως και οι προδιαγραφες mA κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/12/2022 στις 12:00 ΠΜ, keeper5511 είπε

Καλησπέρα σε όλους!

Βρήκα έναν παλιό πολυμηχάνημα της HP που δουλεύτηκε ελάχιστα και είπα να το δοκιμάσω. Δυστυχώς έχασα το καλώδιο ρεύματος που είχε. Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να βρω τέτοιο καλώδιο σε κάποιο μαγαζί Θεσσαλονίκη ή να μετατρέψω κάποιο άλλο έτσι ώστε να ταιριάζει σε αυτό?? Η υποδοχή είναι αυτή με τα 3 βύσματα αλλά έχει τον πλαστικό οδηγό στο πάνω μέρος του αριστερά και όχι στο κέντρο. Προφανώς και η HP αποφάσισε να αλλάξει τον τύπο του βύσματος σε κάποιους εκτυπωτές στο παρελθόν..

Kαλησπερα φίλε,

εχω κάποιους ac adapters για ΗΡ εκτυπωτή. Σου γράφω παρακάτω τα μοντέλα που έχω εδω και ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ να ταιριάζει κάποιος με το μηχάνημα σου γιατι έχουν την υποδοχή μοβ με τα 3 βυσματα.

1) 0957-2271 (Μάλλον σου ταιριάζει αυτός)

2) 0957-2286

3) 0957-2242 (2 τεμάχια)

4) 0957-2269 (2 τεμάχια)

Είναι όλοι γνήσιοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΔΕΣ τι χρώμα έχει πίσω η υποδοχή, μωβ, κίτρινο κλπ κ βάλε μια φωτό, νομίζω το μωβ θα έχεις

Επεξ/σία από Kthulhou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση. Νομίζω ότι δεν είναι τα παραπάνω τροφοδοτικά καθώς αυτά έχουν τον πλαστικό οδηγό πάνω από το μεσαία υποδοχή ενώ αυτό που θέλω εγώ το έχει στην άκρη. Επισυνάπτω και εικόνα του εκτυπωτή. Το χρώμα δεν το γνωρίζω αλλά νομίζω ότι δεν είναι το κλασικό μωβ..

20221110_174555(1).jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα όλα τα βυσματα που εχω ειναι ΜΟΒ. Δεν είμαι βέβαιος οτι θα ταιριαζει. Είχα παντως αισιοδοξια για τον πρώτο που ελεγα πιο πανω. Δεν ξερω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα μελάνια να έχουν (τα original) 50 ευρώ το σετάκι + κάποια χρήματα

για το τροφοδοτικό είσαι σίγουρα στον σωστό δρόμο?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...