Προς το περιεχόμενο

Ο Indiana Jones επιτέλους επιστρέφει με το trailer του Dial of Destiny


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Retromaniac είπε

O Indiana Jones και η Κιβωτός του Κόσμου σε ελληνική παραγωγή.

kivotostoukosmou_paterasantonios.jpg

*Δεν είμαι πολύ καλός στο photoshop

*Ark 😛 

2 ώρες πριν, polaki είπε

Δε νομίζω να το δω, όπως δεν έχω δει παρά ελάχιστες ταινίες τα τελευταία 5-6 χρονια. 

Αλλά πραγματικά χαίρομαι που άνθρωποι που φαινομενικά δεν έχουν ανάγκη να εργαστούν, το κάνουν γιατί προφανώς αγαπάνε ακραία αυτό που κάνουν.

Και δε μιλάω μόνο για τον Ford, που είναι 80 χρονών (82 πέθανε ο παππούς μου, και στα τελευταία 15 χρόνια του μόνο τηλεόραση και καφενείο ήταν, πλήρως παραιτημένος απ'τη ζωή), αλλά κυρίως για τον 90χρονο Williams. Θέλει ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ ΜΠΑΛΕΣ για να είσαι 90 χρονών και να ασχολείσαι σε τέτοιο επίπεδο. 

Μόνο μπράβο, τίποτα άλλο. 

Τα σχόλια για τα Π και μαγκούρες κλπ, λυπάμαι αλλά μόνο από 20σάχρονα μπορώ ίσως να τα κατανοήσω. Δείξτε μας και τί έχετε πετύχει εσείς, και μετά χαζογελάτε για τους μεγαλύτερους σε ηλικία, ειδικά όταν έχουν πετύχει όταν το 99,99% του κόσμου δεν θα πετύχει ούτε σε 37 ζωές. 

Είσαι άδικος με τον παππού σου. Ούτε γεννήθηκε στις ΗΠΑ που το επίπεδο ζωής ήταν πολύ ανώτερο ούτε είχε την περίθαλψη του Ford. Αν κάποιος πλούσιος δεν κάνει κρεπάλες (ναρκωτικά, αλκοολισμός κλπ) πρακτικά κερδίζει 15-20 χρόνια ζωής σε σχέση με τους υπόλοιπους. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

1 ώρα πριν, niCk_eleCtro είπε

Στον χαρισον φορντ η χρονολογική του ηλικια, δεν συμπίπτει με την βιολογική του ηλικια.....ο τυπος ειναι 80 χρονών και τον κάνεις άνετα για 65αρη!

Ετσι είναι οι "μεγάλοι" ηθοποιοι ...

Οπως και να ''ναι θα απολαύσουμε ακόμη μια φορά τα κατορθώματα του μοναδικού Indy ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, michael92 είπε

*Ark 😛 

Είσαι άδικος με τον παππού σου. Ούτε γεννήθηκε στις ΗΠΑ που το επίπεδο ζωής ήταν πολύ ανώτερο ούτε είχε την περίθαλψη του Ford. Αν κάποιος πλούσιος δεν κάνει κρεπάλες (ναρκωτικά, αλκοολισμός κλπ) πρακτικά κερδίζει 15-20 χρόνια ζωής σε σχέση με τους υπόλοιπους. 

Εντάξει υπερέβαλλα λίγο, έχεις δίκιο. 

Απλά το σημαντικό εδώ που θέλω να ενισχύσω σαν άποψη είναι ότι είναι θαυμαστό να καταφέρει κάποιος να βρίσκει κίνητρο στη ζωή του ακόμα και έχοντας αρκετά χρόνια στην πλάτη του. 

Να μην παραιτείται γενικά εννοώ, τώρα μπορεί να πάει μία βόλτα στο βουνό ή να ασχολείται με τον κήπο, κάτι. Απλά αυτό το "αράζω όλη μέρα καφενείο και μόλις γυρνάω σπίτι ανοίγω tv μέχρι τις 23:00" δεν ξέρω, εμένα με ξενίζει. 

Ο άλλος μου παππούς για παράδειγμα μέχρι τα τελευταία του ήταν πολύ ενεργός στο να περιποιείται τον κήπο και να τον πηγαίνει η θεία μου τα ΣΚ σε κάτι βράχια να (κάνει πως) ψαρεύει. 

Αλλά είναι και θέμα χαρακτήρα εννοείται. 

Anyway sorry για το offtopic!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τουλάχιστον 1000 φορές ο παππούς Ford παρά κάποιο τσογλάνι στην θέση του ή ακόμα χειρότερα..female edition. Τώρα λόγω Disney κρατάω μικρό καλάθι, αλλά ίδωμεν.

Off topic

Spoiler

μιας που είδα φωτό με το Mad Max: Fury Road (2015) και αφού μιλάμε για γερόντια και iconic ρόλους, θέλω να δω τον Mel Gibson σαν Mad Max πάλι. 😊

Επεξ/σία από Glikos
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την εικόνα φαίνεται ξεκάθαρα πόσο CGI έφαγε για να φαίνεται νέος. Ελπίζω να είναι καλή όπως τις προηγούμενες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Shinji ikari είπε

Από ότι διάβασα, αηδίασα, δεν σας το χαλάω, θα παρακαλάμε για το προηγούμενο, τα test audiences το σιχάθηκαν. Μου αρέσει που νοιώθουν πως πρέπει να λένε ότι ο Λουκάς δεν θα έχει σχέση. 

ναι, δυστυχως το τρειλερ επιβεβαιωνει πληρως την διαρροη της ιστοριας απο το 4Chan.

ΑΛΛΑ. θελω να πιστευω οτι το τελος της ταινιας που αναφερει, δεν ειναι αληθινο. δεν υπαρχει περιπτωση να τελειωνει ετσι η ταινια, εκτος και αν η Disney θελει να σκοτωσει το franchise της. Aπο την αλλη, η αποχωρηση του Spielberg ως σκηνοθετη, ο οποιος ειχε πει στο παρελθον κατι πολυ συγκεκριμενο, ειναι ακρως ανησυχητικη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, thanosAIAS είπε

Αντί να κάνουν κάνα κανονικό reboot, βάζουν αυτούς τους γέρους πάλι...

Πρώτα απ' όλα γιατί να κάνουν reboot? Kapoot έπρεπε να κάνουν. Ο χαρακτήρας του Indy έχει συσχετιστεί απόλυτα με τον Harisson Ford. Οποιοσδήποτε άλλος στο ρόλο θα ήταν μια φθηνή αντιγραφή στην καλύτερη. 

Και εφόσον ο Ford γέρασε πλέον επικίνδυνα, έπρεπε να αφήσουν τη σειρά και το χαρακτήρα στην ησυχία τους και να μη βγάλουν τίποτα. Ο άνθρωπος μετά βίας έκανε μια γρήγορη στροφή 90 μοιρών με κοκκαλωμένη μέση σε μια σκηνή στο τρέιλερ.

Όλα γίνονται στο βωμό του nostalgia factor σήμερα. Ποντάρουν στο γρήγορο easy money των καθιερωμένων fans παλαιών επιτυχιών. Και όταν αυτοί οι fans ξεσηκώνονται για να κράξουν τις μ......κίες, τότε βαφτίζονται και "τοξικοί".

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, KilliK είπε

θελω να πιστευω οτι το τελος της ταινιας που αναφερει, δεν ειναι αληθινο

Και τα πέντε τέλη που γυρίστηκαν, παρτο ένα χτυπά το άλλο είναι λένε. Έχουν συγκεκριμένες εντολές και δεν νοιάζεται κανείς πια, μόνο για το μεροκάματο πάνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια εχετε δικιο η Disney δε μαθαινει ποτε, απλως στις 100 πιο πετυχημενες ταινιες παιζει να εχει τις μισες αν οχι παραπανω. Επισης μου φαινεται αστειο καποιοι που λενε πως Harrison γερασε και θα επρεπε να σταματησει να κανει action σινεμα. Αλλα στη χωρα του Σασμου, των Αγριων Μελισσων, της μπαλας, του Survivor και του σκυλαδικου δε μου φαινεται περιεργο.  

Ελπιζω μονο να μην ειναι σαν τη 4η ταινια που πραγματικα ηταν αθλια απο ολες τις αποψεις

Επεξ/σία από torgar
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονός ότι τον είδαμε πάνω σε άλογο σε 3-4 διαφορετικά σημεία της πόλης, μέσα σε ένα trailer 2 λεπτών, με κάνει να πιστεύω ότι θα ζήσουμε πιο επικό horse riding από του Σβαρτζενέγκερ στο True Lies...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι ! πολύ αναμενόμενο εδω και αρκετά χρόνια,μακάρι να βγεί καλό το τρείλερ πάντως είναι ωραίο,τώρα τα αστεία για την ηλικία του ως ένα σημείο μετά κουράζουν και απο κει και πέρα πολύ καλά κάνει ο άνθρωπος,εφόσον μπορεί ακόμη και παίζει σε τέτοια έργα,έστω και με την βοήθεια της τεχνολογίας.Με αυτά τα έργα μεγαλώσαμε γιατί αυτά ήταν ο ορισμός της περιπέτειας και της υπερπαραγωγής.Αν δεν τον δούμε τώρα,ίσως σε λίγο καιρό να είναι αργά και να είχαμε μείνει με την ανάμνηση και θα λέμε τότε γιατί δεν έβγαλε ένα ακόμη Indiana Jones.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vste είπε

Ωχχ! Ντισνευ και αναβιωση franchises 9/10 φορες καταληγουν σε trainwreck..

 

Ο Drinker ποτε δεν απογοητευει, παντα τα λεει οπως εχουν και στο 95% των περιπτωσεων ειναι σωστος στις προβλεψεις.

Κριμα για τον Indy, η disney οπως παντα καταστρεφει τα παντα στο περασμα της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, vastegial_74 είπε

Δεν με ενοχλει που γερναει ο πρωταγωνιστης, αλλωστε για ολους περνουν τα χρονια. Καλες ταινιες να βγαινουν και ας ερθει ο Ιντιανα με το πι. Αν ειναι ομως σαν το προηγουμενο θα ειναι κριμα. 

Συμφωνώ αλλά αυτό θα είναι μάλλον ακόμη χειρότερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...