Προς το περιεχόμενο

AMD Rewards - Τί είναι, Πώς ενεργοποιώ το κουπόνι & Νέα πρόμος


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ευχαριστήσω με τη σειρά μου το φίλο για το αρχικό ποστ-οδηγό.

Παραλαβή σήμερα του κωδικού κατόπιν προχθεσινού μηνύματος στη σελίδα του πλαισίου όπως κάνανε κι αλλοι πολλοί στο σάιτ.

Η αγορά ήταν η rx 6600 και η παραλαβή της έγινε την 1η του μηνός.

Πολύ φασαρία η όλη διαδικασία πάντως. Ελπίζω μελλοντικά να βρουν τρόπο να απλουστεύσουν τη διαδικασία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά μετά από πολύ κουβέντα με το Πλαίσιο μου έστειλαν τους κωδικούς για τον επεξεργαστή AMD CPU Ryzen 5 5600X και την κάρτα γραφικών Sapphire VGA Radeon RX 6700 Pulse 10 GB. Το πρόβλημα είναι ότι όταν προχωράω στο βήμα να βάλω τον κωδικό στο AMD Product Verification Tool μου βγάζει μήνυμα " Coupon Code limit has been reached. Contact support to request an increase to this limit. Please tell how can i get the coupons". 
Έχει συμβεί σε άλλον; Έστειλα ticket στην AMD και περιμένω απάντηση ενώ κάλεσα το Πλαίσιο και μου είπαν πως είναι θέμα της AMD και δεν μπορούν να κάνουν κάτι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, shadowgear είπε

Παιδιά μετά από πολύ κουβέντα με το Πλαίσιο μου έστειλαν τους κωδικούς για τον επεξεργαστή AMD CPU Ryzen 5 5600X και την κάρτα γραφικών Sapphire VGA Radeon RX 6700 Pulse 10 GB. Το πρόβλημα είναι ότι όταν προχωράω στο βήμα να βάλω τον κωδικό στο AMD Product Verification Tool μου βγάζει μήνυμα " Coupon Code limit has been reached. Contact support to request an increase to this limit. Please tell how can i get the coupons". 
Έχει συμβεί σε άλλον; Έστειλα ticket στην AMD και περιμένω απάντηση ενώ κάλεσα το Πλαίσιο και μου είπαν πως είναι θέμα της AMD και δεν μπορούν να κάνουν κάτι..

Έχει αναφερθεί μία λύση στο thread προσφορών για την 6700.

Νομίζω με ticket τους ζητάς να αυξήσουν το limit.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από τηλεφωνική κατσάδα με το πλαίσιο μου έστειλαν μόλις το κουπόνι για τον επεξεργαστή που έχω λάβει από 2/12...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά πως τα πουλάω τα games; Έχω φτάσει στο σημείο που τα έχω στο account μου και μου δίνει την επιλογή "Redeem on Steam with Steam account". 

Αυτό σημαίνει πως αν το πατήσω θα δεσμευτούν στο δικό μου account. Ουσιαστικά στον αγοραστή τι θα πουλήσω αφού δεν βλέπω CD key;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, xrist0s92 είπε

Παιδιά πως τα πουλάω τα games; Έχω φτάσει στο σημείο που τα έχω στο account μου και μου δίνει την επιλογή "Redeem on Steam with Steam account". 

Αυτό σημαίνει πως αν το πατήσω θα δεσμευτούν στο δικό μου account. Ουσιαστικά στον αγοραστή τι θα πουλήσω αφού δεν βλέπω CD key;

Θα δωσεις το account amd rewards στον αλλο και θα το κανει redeem. Η θα σου δωσει αυτος το steam account και θα το κανεις εσυ redeem. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Όνομα promo: AMD Starfield Game Bundle
Αγορά Ryzen επεξεργαστές ή AMD Radeon RX κάρτες γραφικών της λίστας ή συστήματα με full AMD build (cpu+vga)
Κουπόνι με: Starfield Standard edition ή Premium edition
Περίοδος που τρέχει το promo: 11/07/23 μέχρι 30/9/23
Περίοδος ενεργοποίησης κουπονιού: μέχρι και 28/10/23
Μαγαζιά που συμμετέχουν: Πλαίσιο & Msystems

image.png.3516b8210651c640cf00ce729a0a79b8.png

 

image.png.081d39b8f2f84e029ccfb774c7e890af.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Starfield - Πλαισιο με αγορά RX 6700 XT

Καλησπέρα,

Θέλω να ρωτήσω αν έχει πάρει κανείς το κουπόνι για το Starfiled από το Πλαίσιο με αγορά προϊόντος AMD? Στο site της AMD ζητάει τον κωδικό από το κουπόνι του πωλητή. Η κάρτα αγοράστηκε στις 19/07/2023. Στην πρώτη επικοινωνία με το Πλαίσιο (2-3 μέρες μετά την αγορά), η απάντηση ήταν ότι σε 3-4 μέρες θα στείλουν το κουπόνι στο email (το οποίο και επιβεβαιώσαμε), στη δεύτερη επικοινωνία μια βδομάδα μετά μου είπαν πως θα το στείλουν άμεσα, στην τρίτη επικοινωνία περίπου 4-5 μέρες αργότερα μου είπαν οτι έγινε απόπειρα να σταλεί, αλλά κάτι δεν πήγε καλά και ότι θα το στειλουν την ίδια μέρα... στην τέταρτη επικοινωνία την ίδια μέρα το απόγευμα μου είπαν οτι δεν δίνονται κουπόνια μέχρι να κυκλοφορήσει το παιχνίδι (ή τα κουπόνια). Μου έκανε περίεργη εντύπωση, καθώςτο Πλαίσιο το θεωρώ από τα πλέον σοβαρά καταστήματα και το προτιμώ ακόμα και πληρώνω κάτι παραπάνω, οπότε ρωτάω αν κάποιος άλλος έχει παρόμοια εμπειρία ή έχει ήδη πάρει τον κωδικό για οτ Starfield με αγορά παό το Πλαίσιο.

ΥΓ. Σόρρυ αν είμαι σε λάθος κατηγορία, αλλά είναι το πρώτο πόστ μετά από 15-20 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα και σε ένα άλλο παιδί αν θυμάμαι καλά ήρθαν κατευθείαν στην εβδομάδα όπως είχαν πει.κανε λίγο υπομονή μήπως λούζουν λόγω 15αυγουστου..ετσι και αλλιώς 6-9 βγαίνει έχεις χρόνο δεν νομίζω να γίνει μλκ...

@optimus primeρε σατανά ρε😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, dalan2007 said:

Σε μένα και σε ένα άλλο παιδί αν θυμάμαι καλά ήρθαν κατευθείαν στην εβδομάδα όπως είχαν πει.κανε λίγο υπομονή μήπως λούζουν λόγω 15αυγουστου..ετσι και αλλιώς 6-9 βγαίνει έχεις χρόνο δεν νομίζω να γίνει μλκ...

@optimus primeρε σατανά ρε😂😂

Μα καλά τι τρόμπες είναι τότε και του λένε του ανθρώπου στο launch..

Τους είχαν και τους έδωσαν σε γνωστούς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...