Προς το περιεχόμενο

H νέα NVIDIA RTX 6000 θα στοιχίζει άνω των $7.000


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
5 minutes ago, bringmevictims said:

Το ότι καθόμαστε και το συζητάμε ακόμα , με ξεπερνάει 

 Πάντα ήταν πανάκριβες οι μεγάλες Quadro, άλλαξε κάτι τώρα?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

spacer.pngΝεα Nvidia RTX 9000 θα στοιχίζει άνω των 30.000 και θα εχει ενεργειακη καταναλωση ενεργειας μονο!!! 1000000 Κιλονιούτον (μάζα) = 101971600.5 Κιλά.... Δωρο η δευτερα παρουσια!!!  😂😂😅

Επεξ/σία από georgio_vasilopoulos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, MrRush είπε

1) Δεν φτιάχνεται για τον μέσο καταναλωτή
2) Δεν απευθύνεται σε τριτοκοσμικές οικονομίες όπως η Ελλάδα

Σιγά ρε αδερφέ, δηλαδή οι πρωτοκοσμικες οικονομίες όπως ΗΠΑ Γερμανία Αυστραλία κτλ τους είναι πανευκολο και φθηνό να δώσουν 7000 για μια κάρτα χωρίς να τρέχει κάστανο? Αυτό θες να πεις? Όσο για το ότι δεν απευθύνεται στον μέσο καταναλωτή ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, Taoustaoys said:

Σιγά ρε αδερφέ, δηλαδή οι πρωτοκοσμικες οικονομίες όπως ΗΠΑ Γερμανία Αυστραλία κτλ τους είναι πανευκολο και φθηνό να δώσουν 7000 για μια κάρτα χωρίς να τρέχει κάστανο? Αυτό θες να πεις? Όσο για το ότι δεν απευθύνεται στον μέσο καταναλωτή ισχύει.

Είναι επαγγελματική κάρτα, δεν απευθύνεται σε "consumer".  Αυτός που θα την πάρει θα βγάλει χρήματα με αυτή.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Taoustaoys είπε

Σιγά ρε αδερφέ, δηλαδή οι πρωτοκοσμικες οικονομίες όπως ΗΠΑ Γερμανία Αυστραλία κτλ τους είναι πανευκολο και φθηνό να δώσουν 7000 για μια κάρτα χωρίς να τρέχει κάστανο? Αυτό θες να πεις? Όσο για το ότι δεν απευθύνεται στον μέσο καταναλωτή ισχύει.

Κοιτα επειδή είναι επαγγελματική αλλα λεφτά βγάζει ένας αμερικανός και αλλα ένας Έλληνας Βούλγαρος κλπ.

Οπότε αν ο αμερικανός θέλει 1-2 project για να κάνει απόσβεση, εμείς εδώ θα θελουμε 4-5.

Αυτο εννοεί ο φίλος παραπάνω. 

Όχι ότι δεν υπάρχουν επαγγελματίες και εδώ Ελλάδα που βγάζουν πολύ καλά χρήματα, αλλά ως μέσο όρο είμαστε αρκετά κάτω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, toxoths73 είπε


Κοίτα ρε μερικοί πως έχουν τα 1000άρικα στη τσέπη σαν τα στραγάλια.... μπράβο τους.

Εγώ πάλι δεν έχω γνωρίσει κανέναν με στραγάλια στην τσέπη. Βέβαια ούτε και κανέναν με χιλιάρικα, εκτός και αν μιλάμε για δραχμούλες.

Επεξ/σία από Progfusion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Progfusion είπε

Εγώ πάλι δεν έχω γνωρίσει κανέναν με στραγάλια στην τσέπη. Βέβαια ούτε και κανέναν με χιλιάρικα, εκτός και αν μιλάμε για δραχμούλες.

Με στραγάλια μπορείς άνετα να γνωρίσεις και χωρίς να ψάξεις εκτός αν δεν σου αρέσουν. Με χιλιάρικα όμως είναι μερικοί(λίγοι) δύσκολο να τους γνωρίσεις.(Για ευρώ μιλάμε όχι δραχμούλες λες ο άλλος να έχει 100 διακοσάρια(ευρώ) και να πει έχω 100 διακοσάρικα? θα πει έχω 20 χιλιαρικάκια!!!! αλλά που να τον βρεις αυτόν είναι από τους μερικούς που λέγαμε) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, polaki είπε

Κοιτα επειδή είναι επαγγελματική αλλα λεφτά βγάζει ένας αμερικανός και αλλα ένας Έλληνας Βούλγαρος κλπ.

Οπότε αν ο αμερικανός θέλει 1-2 project για να κάνει απόσβεση, εμείς εδώ θα θελουμε 4-5.

Αυτο εννοεί ο φίλος παραπάνω. 

Όχι ότι δεν υπάρχουν επαγγελματίες και εδώ Ελλάδα που βγάζουν πολύ καλά χρήματα, αλλά ως μέσο όρο είμαστε αρκετά κάτω.

Mα και στην Ελλάδα το να δώσεις 5-10 χιλιάρικα είναι "ψίχουλα" όταν μιλάμε για επαγγελματικά εργαλεία. Από ιατρικά μηχανήματα μέχρι φορτηγά για μεταφορικές - ή σκέψου έναν επαγγελματία που ανοίγει ξενοδοχείο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Herald είπε

Mα και στην Ελλάδα το να δώσεις 5-10 χιλιάρικα είναι "ψίχουλα" όταν μιλάμε για επαγγελματικά εργαλεία. Από ιατρικά μηχανήματα μέχρι φορτηγά για μεταφορικές - ή σκέψου έναν επαγγελματία που ανοίγει ξενοδοχείο. 

Σωστά, και αν θες να είσαι σωστός επαγγελματίας και να στοχεύεις ψηλά, θα «πρέπει» τα εργαλεία σου να είναι τα καλύτερα δυνατά ώστε να να σε βοηθάνε να αναπτυχθείς.

Τώρα αν η απόσβεση γίνει σε περισσότερο χρόνο από τον αντίστοιχο επαγγελματία αμερικανο ή Γερμανό οκ δεν έγινε και τίποτα. 

Χωρις φυσικά να σημαίνει ότι αξίζει να σπαταλάς λεφτά αν κάτι δεν το χρειάζεσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 χιλιάρικα δεν είναι τίποτα για επαγγελματικό εργαλείο. Εδω για ένα φορτηγό ψυγείο, φίλος μου που εχει εταιρία διανομών έδωσε 100 χιλιάρικα. Εδω νομίζετε οτι όλοι καθονται σπίτι και παίζουν lineage.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...