Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft προσπαθεί για ακόμη μία φορά να πείσει τους χρήστες να εγκαταστήσουν τα Windows 11


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Dimitris_1981 είπε

Σαν τα 3.11 δεν έχει…

minesweeper for the win

Ποια 3.11;!

Dos 1.0 ρεεεεεεεεεε!!!!

Με εντολή park για να παρκαρουν οι κεφαλες του σκληρου με ασφαλεια πριν κλεισεις το εργαλειο!

Αν εχεις σκληρο δισκο...🤣

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thresh είπε

Με βόλεψε τρομερά το ότι πλέον θυμάται σε ποια οθόνη έχω τα παράθυρα προγραμμάτων όταν ξανανοίγω τις οθόνες χωρίς να έχω κλείσει το PC. Στα 10 μου τα πέταγε όλα στη main οθόνη και έπρεπε να τα ξανατοποθετώ εκεί που τα είχα. :(

Περίεργο, σε μένα δεν το έκανε αυτό όσο είχα τα 10.

Το bluestacks πχ μου ανοίγει στην 2η οθόνη όπως το είχα.

Premiere pro στην 1η και πάει λέγοντας.

Τα 11 τα έβαλα προχθές σκέψου, οπότε η περίπτωση να μη θυμάμαι καλά, δεν ισχύει :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, HateMe said:

Περίεργο, σε μένα δεν το έκανε αυτό όσο είχα τα 10.

Το bluestacks πχ μου ανοίγει στην 2η οθόνη όπως το είχα.

Premiere pro στην 1η και πάει λέγοντας.

Τα 11 τα έβαλα προχθές σκέψου, οπότε η περίπτωση να μη θυμάμαι καλά, δεν ισχύει :P 

Δεν εννοώ να κλείνεις το πρόγραμμα, να το ξανανοίγεις και να εμφανίζεται πχ στην 2η οθόνη, αλλά να το αφήνεις ανοιχτό και να κλείνεις τις οθόνες. Σε μένα όταν άνοιγα πάλι τις οθόνες, τα προγράμματα που έτρεχαν ήδη (ανοιχτό pc) είχαν φύγει από την 2η και την 3η οθόνη κι είχαν πάει όλα στην 1η.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Δεν εννοώ να κλείνεις το πρόγραμμα, να το ξανανοίγεις και να εμφανίζεται πχ στην 2η οθόνη, αλλά να το αφήνεις ανοιχτό και να κλείνεις τις οθόνες. Σε μένα όταν άνοιγα πάλι τις οθόνες, τα προγράμματα που έτρεχαν ήδη (ανοιχτό pc) είχαν φύγει από την 2η και την 3η οθόνη κι είχαν πάει όλα στην 1η.

Ναι, ξέρω τι εννοείς.

Το μόνο πρόβλημα που είχα ήταν με το lineage που απλά σταματούσε και όταν λέω σταματούσε, δεν έκλεινε το game, απλά έμενε το παράθυρο κολλημένο, αλλά συνέχιζε να φαρμάρει mobs.

Επίσης δεν το έκανε καν συνέχεια, μια στο τόσο το έκανε.

Τα υπόλοιπα παράθυρα που σου ανέφερα πριν, δεν είχαν κανένα θέμα.

Το pc κυριολεκτικά δεν κλείνει ποτέ.

Να φανταστώ η μια οθόνη σου είναι με DP και η άλλη με HDMI ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, HateMe said:

Να φανταστώ η μια οθόνη σου είναι με DP και η άλλη με HDMI ; 

2 οθόνες με DP κι από πάνω τους η TV με HDMI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Thresh είπε

2 οθόνες με DP κι από πάνω τους η TV με HDMI.

Εγώ έχω μια με DP και μια με HDMI.

Πάντως απ αυτά που πρόσεξα (επειδή τώρα πριν 1.5 μήνα έβαλα 2η οθόνη και τα έψαχνα), αυτό που αναφέρεις με τα προγράμματα δεν μου το έκανε ούτε μια φορά, ενώ το άλλο που σου είπα με τα Lineage clients, το έκανε όποτε του κάπνιζε. 

Δεν έκατσα να το ψάξω όπως κάνω συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις, αλλά το μυαλό μου πήγαινε συνέχεια στο gsync. 

Ποιος ξέρει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, CyanBlue είπε

Σαν χθες ήταν που "Η Microsoft προσπαθεί για ακόμη μία φορά να πείσει τους χρήστες των Windows 7 να εγκαταστήσουν τα Windows 10".

Και δεν τα ήθελαν.. τώρα όμως δεν θέλουν να φύγουν απ τα 10 επειδή "γαμάνε" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Iliaskrs είπε

θα το λέω και θα το ξαναλέω

Windows 7 μέχρι να σβήσει ο ήλιος...

Συμφωνώ και να συμπληρώσω ότι τα καλύτερα Windows 7, είναι τα Windows 10 LTSC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Geo-nar είπε

Δε καταλαβαίνω γιατί παραπονιέται αφού η ίδια απέκλεισε δισεκατομμύρια υπολογιστές σε όλο τον κόσμο.

δεν απέκλεισε απλά συμφώνησε με τις εταιρείες να κάνουν κόλπα για να πουλήσουν hardware και πιστεύοντας (ξέροντας έστω και με πειραεια)ότι θα έβαζαν 11 αγοράζοντας νέο hardware

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήμουν σε windows 10, αλλά αναγκάστηκα να βάλω windows 11 γιατί ήθελα οπωσδήποτε WSL 2 για να τρέξω ένα βαρύ πρόγραμμα όπως το Gazebo το οποίο δεν έτρεχε σε ένα λαπτοπ που είχα ubuntu γιατι ηταν low specs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, TR-909 είπε

Γιατί να είμαι υποχρεωμένος να δημιουργήσω microsoft account και το local account να το φτιάχνω με script?

Δεν είσαι. Μπορείς να κάνεις εγκατάσταση με local account κανονικότατα. Απλά η διαδικασία έχει γίνει ένα τσακ πιο περίπλοκη (θέλει μία εντολή στην κονσόλα και reboot) από ότι ήταν παλιότερα.

Εγώ πάντα ξεκινάω με local account και μετά το γυρίζω σε online, διότι αν συνδεθείς στο online απευθείας την ώρα της εγκατάστασης περιορίζει το όνομα το home directory σε 5 χαρακτήρες (άλλο κουλό κι αυτό!). Και δε μ' αρέσει να με λένε "spyro", το θέλω ολόκληρο! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Geo-nar είπε

Τα 11 είναι περιορισμένα να παίζουν 100% μόνο σε μηχανήματα απο 8ης γενιάς και έπειτα,  δηλαδή της τελευταίας 4ετιας.

Δε καταλαβαίνω γιατί παραπονιέται αφού η ίδια απέκλεισε δισεκατομμύρια υπολογιστές σε όλο τον κόσμο.

Sign of things to come.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, kinitos είπε

δεν απέκλεισε απλά συμφώνησε με τις εταιρείες να κάνουν κόλπα για να πουλήσουν hardware και πιστεύοντας (ξέροντας έστω και με πειραεια)ότι θα έβαζαν 11 αγοράζοντας νέο hardware

Και συνεπώς απέκλεισε αυτούς που δεν ήθελαν να κάνουν αναβάθμιση.

 

Αν εγώ πως για να μπεις στο club μου πρέπει να αναβαθμιστεις με Porsche αλλά δεν έχεις λεφτά να πάρεις Porsche, σε αποκλείω.

Απλά πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...