Προς το περιεχόμενο

Λανσάρισμα για τη σειρά Xiaomi 13 με νέο σχεδιασμό και Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, Dantε είπε

Το θεμα με τις ειδοποιησεις λυνεται πανευκολα για οποιον το εχει( μου εχει εμφανιστει 2 φορες σε 7 χρονια).

Update ποτε δε μου εχει κολλησει τιποτα.

Το οτι ειναι κακη αντιγραφη ειναι υποκειμενικη σου αποψη.

Διαφημισεις δεν εχω δει πραγματικα ΠΟΥΘΕΝΑ.

Αν βαριεστε να googlαρετε δυο λεπτα για να λυσετε ενα θεμα, παρτε iphone που ειναι ολα ετοιμα.

Σιγά μη κάτσω να το σκαλίζω και να το ψάχνω για να δουλεψει όπως πρέπει. 

Υπάρχουν και σοβαρές λύσεις εκτός από ios. Είτε pure Android η Samsung 

Το miui πραγματικά είναι ότι χειρότερο υπάρχει σε android

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, imr είπε

Σιγά μη κάτσω να το σκαλίζω και να το ψάχνω για να δουλεψει όπως πρέπει. 

Υπάρχουν και σοβαρές λύσεις εκτός από ios. Είτε pure Android η Samsung 

Το miui πραγματικά είναι ότι χειρότερο υπάρχει σε android

Ναι λες και σε samsung η pure android δεν εμφανιζονται τετοια θεματα.

Ειδικα το pure android ειναι αθλιο. Και εμφανισιακα και λειτουργικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Dantε είπε

Ναι λες και σε samsung η pure android δεν εμφανιζονται τετοια θεματα.

Ειδικα το pure android ειναι αθλιο. Και εμφανισιακα και λειτουργικα.

Αλλο να παρουσιαστει σπανια ενα θεμα που θα λυθει με ενα update στα Samsung, και αλλο σε καθε update να βγαινουν καινουργια που προστιθενται στα αλυτα παλια απο οτι λενε οι χρηστες εδω...
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Αλλο να παρουσιαστει σπανια ενα θεμα που θα λυθει με ενα update στα Samsung, και αλλο σε καθε update να βγαινουν καινουργια που προστιθενται στα αλυτα παλια απο οτι λενε οι χρηστες εδω...
 

Ο απογοητευμενος θα βγει να το γραψει παντου, ο ικανοποιημενος σπανια θα το κανει.

Στη τελικη εαν υπηρχαν τα τοσα πολλα θεματα θα εκαναν μετα απο τοσα χρονια παρουσιας στην αγορα τοσες πωλησεις;

Οπως και να χει θεματα σιγουρα υπαρχουν. Παντως προσωπικα τοσο χοντρα και επιμονα δεν εχω συναντησει και πιστευω οτι ελαχιστοι εως κανενας ,εκανε ενα factory reset και να δει αν συνεχισε το θεμα ή να διαπιστωσε πως σιγουρα τα θεματα οφειλονται στο λειτουργικο και οχι στις εφαρμογες που χρησιμοποιουν. Παντως 5 συσκευες (παλιες και νεες) υπαρχουν στην οικογενεια, ολες μια χαρα πανε.

Επεξ/σία από Dantε
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Dantε είπε

Ο απογοητευμενος θα βγει να το γραψει παντου, ο ικανοποιημενος σπανια θα το κανει.

Στη τελικη εαν υπηρχαν τα τοσα πολλα θεματα θα εκαναν μετα απο τοσα χρονια παρουσιας στην αγορα τοσες πωλησεις;

Οπως και να χει θεματα σιγουρα υπαρχουν. Παντως προσωπικα τοσο χοντρα και επιμονα δεν εχω συναντησει και πιστευω οτι ελαχιστοι εως κανενας ,εκανε ενα factory reset και να δει αν συνεχισε το θεμα ή να διαπιστωσε πως σιγουρα τα θεματα οφειλονται στο λειτουργικο και οχι στις εφαρμογες που χρησιμοποιουν. Παντως 5 συσκευες (παλιες και νεες) υπαρχουν στην οικογενεια, ολες μια χαρα πανε.

Και ο ικανοποιημενος το κανει καληωρα οπως εσυ αλλα εγω βλεπω πολυ περισσοτερους δυσαρεστημενους...

Πωλησεις ξερεις πολυ καλα οτι κανουν γιατι ειναι φθηνα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ScorpioX777 είπε

Και ο ικανοποιημενος το κανει καληωρα οπως εσυ αλλα εγω βλεπω πολυ περισσοτερους δυσαρεστημενους...

Πωλησεις ξερεις πολυ καλα οτι κανουν γιατι ειναι φθηνα...

Σου εξηγησα γιατι βλεπεις περισσοτερους δυσαρεστημενους. 

Φθηνα πλεον βρισκεις και αλλα, οποτε δε πουλανε μονο λογο τιμης. Ακομα και η Samsung βγαζει πλεον φθηνες συσκευες που η αληθεια ειναι οτι καλυπτουν τη πλειοψηφια του κοσμου. 

Οπως και να χει ο καθενας την αποψη του την εχει, το πως τη διαμορφωσε αλλο θεμα. Δεν ειναι οτι βγαζω και λεφτα γραφοντας οτι ειναι καλα κινητα. Υπαρχουν και καλυτερα εξαλλου. Προσωπικα παντως το εχω συνηθισει το Miui και δε το αλλαζω και νομιζω πως η πλειοψηφια των χαρακτηρισμων ειναι υπερβολικοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Dantε είπε

Ναι λες και σε samsung η pure android δεν εμφανιζονται τετοια θεματα.

Ειδικα το pure android ειναι αθλιο. Και εμφανισιακα και λειτουργικα.

Αυτό το μπάχαλο δεν το το έχω δει ούτε σε pure Android ούτε σε samsung. 

Επίσης από όλα τα κινητά που έχω αλλαξεο μόνο ξιαομι έχει γίνει brick έτσι απλά χωρίς λόγο 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dantε είπε

Σου εξηγησα γιατι βλεπεις περισσοτερους δυσαρεστημενους. 

Φθηνα πλεον βρισκεις και αλλα, οποτε δε πουλανε μονο λογο τιμης. Ακομα και η Samsung βγαζει πλεον φθηνες συσκευες που η αληθεια ειναι οτι καλυπτουν τη πλειοψηφια του κοσμου. 

Οπως και να χει ο καθενας την αποψη του την εχει, το πως τη διαμορφωσε αλλο θεμα. Δεν ειναι οτι βγαζω και λεφτα γραφοντας οτι ειναι καλα κινητα. Υπαρχουν και καλυτερα εξαλλου. Προσωπικα παντως το εχω συνηθισει το Miui και δε το αλλαζω και νομιζω πως η πλειοψηφια των χαρακτηρισμων ειναι υπερβολικοι.

Μου το εξηγησες αλλα διαφωνω ριζικα στη φιλοσοφια οτι οταν αγοραζουμε ενα κινητο πρεπει καθε τοσο να κανουμε factory reset η να ψαχνουμε ποια εφαρμογη φταιει που κολλαει.

Ουτε την ορεξη ουτε το χρονο εχουν οι περισσοτεροι για τετοια οποτε η εμπειρια χρησης ειναι κακη εξου και τα παραπονα.

Υ.Γ. Δεν ειναι επιχειρημα να γραψεις να παρουν iPhone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Μου το εξηγησες αλλα διαφωνω ριζικα στη φιλοσοφια οτι οταν αγοραζουμε ενα κινητο πρεπει καθε τοσο να κανουμε factory reset η να ψαχνουμε ποια εφαρμογη φταιει που κολλαει.

Ουτε την ορεξη ουτε το χρονο εχουν οι περισσοτεροι για τετοια οποτε η εμπειρια χρησης ειναι κακη εξου και τα παραπονα.

Υ.Γ. Δεν ειναι επιχειρημα να γραψεις να παρουν iPhone.

Δεν εγραψα να κανουμε καθε λιγο factory reset. Εαν εχει καποιος θεμα που δε λυνει με τους αλλους τροπους, τοτε ναι καταληγεις εκει, τι πιο αυτονοητο. Στον υπολογιστη εαν σου τυχει κατι παρομοιο, format δε θα κανεις;

Και στο θεμα των δυσαρεστημενων δεν ηταν η απαντηση μου να παρουν iphone. Ειναι πως ο δυσαρεστημενος αποδεδειγμενα θα επιδιωξει να το εκφρασει ενω ο ευχαριστημενος οχι. Ετσι λειτουργει ο ανθρωπος, τι να κανουμε.

Εαν οπως λες εσυ, δεν ισχυε, τοτε λαμβανοντας υποψη οτι γραφεται εδω, οι 7 στους 10 χρηστες Xiaomi ειναι δυσαρεστημενοι. Πως επιβιωνει μια εταιρεια με τετοιο ποσοστο δηλαδη; Εκτος και εαν ειναι μαζοχες και αγοραζουν κινητα ενω εχουν αρνητικη εμπειρια. Και ουτε ειναι νεα εταιρεια για να πεις πως τωρα διαμορφωνεται η αποψη του κοσμου για αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dantε είπε

Δε μιλησα για εκδοσεις android. Μιλησα για features του android. Πολλες φορες στο miui μπαινουν πριν μπουν στο android.

 

Ο.τι features και να βαζουν, το οτι εισαι android 11 σημαινει οτι εισαι 2 γενιες πισω σε os/system features.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ο.τι features και να βαζουν, το οτι εισαι android 11 σημαινει οτι εισαι 2 γενιες πισω σε os/system features.

 

Βεβαια δε γνωριζεις τι συσκευη εχω ,αλλα παρολα αυτα ετρεξες να το βγαλεις οτι εχει μεινει πισω.

3,5 χρονων κινητο ειναι που ξεκινησε με android 9 και miui 10, οποτε ειμαι παραπανω απο ευχαριστημενος που ειναι σε miui 13/android 11 και ειναι στο προγραμμα να παρει και miui 13,5.

Επισης ξανα γραφω, επειδη προφανως δε το καταλαβες, πως παρολο που ειναι android 11 εχει αρκετα απο τα features των επομενων. Παντα συνεβαινε αυτο με το miui.Πχ οταν αναβαθμισα απο 10 σε 11 ,ολα τα features του 11 τα ειχα ηδη. Πριν καν μπουν δηλαδη και σε aosp κτλ. Γιατι τα αναπτυσσει ξεχωριστα για το miui η xiaomi.

Επεξ/σία από Dantε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dantε είπε

Βεβαια δε γνωριζεις τι συσκευη εχω ,αλλα παρολα αυτα ετρεξες να το βγαλεις οτι εχει μεινει πισω.

Δεν χρειαζεται να γνωριζω τι συσκευη εχεις, το οτι εισαι σε android 11 εχει σημασια μονο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δεν χρειαζεται να γνωριζω τι συσκευη εχεις, το οτι εισαι σε android 11 εχει σημασια μονο. 

Και τα Νοκια 3310 ειναι ακομα παραπισω. Να το επισημανουμε αυτο.

Το οτι επιλεκτικα κρατησες οτι σε συμφερει, δειχνει και το επιπεδο συζητησης που επιδιωκεις να κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dantε είπε

 Πως επιβιωνει μια εταιρεια με τετοιο ποσοστο δηλαδη; Εκτος και εαν ειναι μαζοχες και αγοραζουν κινητα ενω εχουν αρνητικη εμπειρια. Και ουτε ειναι νεα εταιρεια για να πεις πως τωρα διαμορφωνεται η αποψη του κοσμου για αυτη.

Επιβιώνει γιατί υπάρχει κενό στον ανταγωνισμό:

1) έφυγε από τη μέση η huawei

2) λόγω χαμηλής τιμής αυτή μαζί με τη huawei παλιότερα σκότωσαν την LG, τη Motorola, ουσιαστικά και τη Sony, και έχει μείνει μόνο η Samsung.

Αφού έφτασε εδώ, ανέβασε και τις τιμές χωρίς να ανεβάσει αντίστοιχα την ποιότητα. 

46 λεπτά πριν, fragma είπε

Είναι μεγάλη βλακεία να δώσεις σχεδόν 1000 ευρώ για Xiaomi και γενικά για Android. Σε αυτή την κατηγορία μόνο iPhone. 

Ελα που ανέβασε και η apple τις τιμές όμως….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...