Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά smartwarch


Fokos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας, θα ήθελα τις προτάσεις σας για αγορά ρολογιού. Το budget μου κυμαινεται μέχρι τα 150€. 

Λειτουργίες fitness / activity tracking δεν με ενδιαφέρουν. Η χρήση του θα είναι ως απλό ρολόι. Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να μου εμφανίζει ειδοποιήσεις, καθώς λόγο χειρονακτικης εργασίας το τηλέφωνο συνήθως δεν το έχω πάνω μου. Η δυνατότητα κλήσεων μέσω του ρολογιού δεν μου είναι απαραίτητη, καθώς έχω bluetooth ακουστικά, αλλά ούτε και ανεπιθύμητη. Η μόνη περίπτωση χρήσης της (που μου έρχεται στο μυαλό) είναι να απαντήσω σε κάποιον μόνο για να του πω ότι θα τον καλέσω σε λίγο, αν πχ είμαι σε φανάρι με τη μηχανή... Το υλικό κατασκευής θα ήθελα να είναι μεταλλικό και ανθεκτικό (όσο γίνεται) σε χτυπήματα και γρατζουνιές, λόγω εργασίας όπως προανέφερα. Βασική προϋπόθεση κατ'εμε είναι να διαθέτει αισθητήρα φωτός και να έχει αυτόματη ρύθμιση φωτεινότητας. Επίσης επιθυμητή είναι και η λειτουργία always on display (αν δεν γονατίζεται η αυτονομία μπαταρίας). 

Σε μαγαζί έχω δει το huawei gt2 το classic και μου έχει αρέσει εμφανισιακά αρκετά. Βέβαια στην έκθεση δεν είχε κάποιο άλλο αντίστοιχης τιμής για να συγκρίνω. Θα ψάξω να δω και το αντίστοιχο amazfit από κοντά. Από όσα διάβασα για το huawei, έχει ένα τεράστιο φάουλ... Μπορείς να αποθηκεύσεις έως 10 επαφές.. (?). Δηλαδή δεν συγχρονίζει τις επαφές του τηλεφώνου μου; ή έχει διορθωθεί σε κάποιο update;

Υπάρχει κάτι άλλο εκεί έξω, ίδιο ποιοτικά και σε παραπλήσια τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...