Προς το περιεχόμενο

Νέος χρήστης macbook


torch21x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους παιδιά.

Θα κάνω αγορά ενός macbook και θα ήθελα να κανω κάποιες ερωτήσεις μιας κ μεχρι τώρα χρησιμοποιώ windows.

Αρχικά θα γίνει αγορά macbook pro m2 απο Αμερική μιας και κοντινός συγγενής θα μου το αγοράσει κ θα μου το φέρει. Θα μπορέσω να το χρησιμοποιήσω κανονικά εδω? Φαντάζομαι δεν έχει κάποιους περιορισμούς σχετικά με το region και την χώρα αγορας?

Δευτερον η χρήση που πρόκειται να γίνει ειναι κυρίως για lightroom k photoshop. Γνβρίζετε αν υπάρχει κάποια ασυμβατότητα με αυτά τα προγράμματα κ τον νέο Μ2 επεξεργαστή? Ή θα είναι οκ και θα λειτουργούν κανονικά.

αυτά πιστέυω προς το παρών και καλή μου επιτυχία στο να προσαρμοστώ στο νέο Interface (είμαι χρήστης iphone εδώ και χρόνια)

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή αρχή.

Μια χαρά θα είσαι, δεν έχεις περιορισμούς εκτός από μη αναγραφόμενα Ελληνικά στο πληκτρολόγιο και στο 1 ετος εγγυησης.  Αν εχεις τις τελευταίες εκδόσεις της adobe δουλεύουν μια χαρά στον m2 και εξαιρετικά γρήγορα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, fouros είπε

Καλή αρχή.

Μια χαρά θα είσαι, δεν έχεις περιορισμούς εκτός από μη αναγραφόμενα Ελληνικά στο πληκτρολόγιο και στο 1 ετος εγγυησης.  Αν εχεις τις τελευταίες εκδόσεις της adobe δουλεύουν μια χαρά στον m2 και εξαιρετικά γρήγορα. 

Σε ευχαριστώ πολύ. Ανυπομονώ να το παραλάβω! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως αναφέρθηκε δεν θα έχεις κανέναν περιορισμό. Δώστου 1 εβδομάδα και θα το έχεις λατρέψει.

Σχετικά με το device, θα πρότεινα να μιλήσεις με τον φίλο σου και κατά την αγορά να προσθέσει AppleCare+ γιατί αξίζει full. Ωστόσο, επειδή δεν το γνωρίζω (δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι), θα πρέπει πρώτα να μάθετε αν θα είναι έγκυρη Ελλάδα. Ξέρω ότι ισχύει κανονικά, ωστόσο σε κάθε χώρα έχουν διαφορετικούς νόμους, οπότε καλό θα ήταν να πάρετε μία απάντηση από εκεί αλλά και από εδώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...