Προς το περιεχόμενο

Microsoft Office ( Macbook air M1)


montoya_f1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα,

Θα ήθελα την βοήθειά σας αναφορικά με εγκατάσταση Office σε νέο macbook air M1.

Το laptop προορίζεται για την κόρη μου η οποία είναι μαθήτρια , ως εκ τούτου πρόκειται για οικιακή χρήση (από 1 χρήστη) για Excel και Word κυρίως, λιγότερο (προς ώρας) το power point.

Θα προτιμούσα μια αγορά once off ( όχι δηλαδή με ετήσια συνδρομή κτλ ), ούτε  πολλές άδειες καθώς οι υπόλοιποι στην οικογένεια έχουμε τα lapotops από την εργασία μας.

Ενδιαφέρομαι για αγορά (δεν θέλω να μπλέξω με crack κτλ από αμφιβόλου προέλευσης sites..)

Ποιο μου προτείνετε ώστε να είναι συμβατό με επεξεργαστή M1 ? 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει το Office for Mac 2019 από το Gamers Outlet για δυο Μ1 μηχανήματα. Αν θυμάμαι καλά το πλήρωσα ~10 € ανά μηχάνημα (χωρίς περαιτέρω συνδρομή) και όλα τρέχουν εξ αρχής  ρολόϊ, αφού πήρα και έγκριση για ενεργοποίηση από την ίδια την Microsoft.

Η σελίδα διαθέτει τώρα την έκδοση 2021.

Δεν χάνεις κάτι βλέποντας την εναλλακτική.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, epinki είπε

Έχω πάρει το Office for Mac 2019 από το Gamers Outlet για δυο Μ1 μηχανήματα. Αν θυμάμαι καλά το πλήρωσα ~10 € ανά μηχάνημα (χωρίς περαιτέρω συνδρομή) και όλα τρέχουν εξ αρχής  ρολόϊ, αφού πήρα και έγκριση για ενεργοποίηση από την ίδια την Microsoft.

Η σελίδα διαθέτει τώρα την έκδοση 2021.

Δεν χάνεις κάτι βλέποντας την εναλλακτική.

 

Καλησπέρα, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Όσο αφορά την πιστοποίηση από microsoft στην λύση που περιγράφεις, πως δίνεται ? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Αρχικά κατεβάζεις το κλειδί που σου δίνει το Gamers Outlet.

Δεν θυμάμαι πλέον καλά, αλλά νομίζω ότι σου δίνει και οδηγίες πως θα κατεβάσεις το Office και πως θα πιστοποιηθείς. Μπαίνεις στην συνέχεια στον λογαριασμό σου στην Microsoft και όλα είναι πλέον μια ρουτίνα. Υπ' όψη ότι το κλειδί ισχύει μόνο για το Air σου.

Ελπίζω να βοήθησα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/12/2022 στις 7:00 ΜΜ, epinki είπε

Καλησπέρα

Αρχικά κατεβάζεις το κλειδί που σου δίνει το Gamers Outlet.

Δεν θυμάμαι πλέον καλά, αλλά νομίζω ότι σου δίνει και οδηγίες πως θα κατεβάσεις το Office και πως θα πιστοποιηθείς. Μπαίνεις στην συνέχεια στον λογαριασμό σου στην Microsoft και όλα είναι πλέον μια ρουτίνα. Υπ' όψη ότι το κλειδί ισχύει μόνο για το Air σου.

Ελπίζω να βοήθησα.

Καλησπέρα, Χρόνια Πολλά.

Ακολούθησα την συμβουλή σου και όλα Οκ χωρίς πρόβλημα. Πληρωμή στο site, εν συνεχεία άμεση παραλαβή ( με email ) του serial key και εν συνεχεία, έκανα Download του Office από το επίσημο Site της Microsoft. 

Όλα τρέχουν άψογα !

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ειστε καλα παιδια. Επιτελους με 13 ευρω αγορασα το office, το word δηλαδη που μου χρειαζεται και ξεφορτωθηκα το αθλιο pages της apple.

Επεξ/σία από laskos54
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 16/12/2022 στις 2:08 ΜΜ, epinki είπε

Έχω πάρει το Office for Mac 2019 από το Gamers Outlet για δυο Μ1 μηχανήματα. Αν θυμάμαι καλά το πλήρωσα ~10 € ανά μηχάνημα (χωρίς περαιτέρω συνδρομή) και όλα τρέχουν εξ αρχής  ρολόϊ, αφού πήρα και έγκριση για ενεργοποίηση από την ίδια την Microsoft.

Η σελίδα διαθέτει τώρα την έκδοση 2021.

Δεν χάνεις κάτι βλέποντας την εναλλακτική.

 

Μόλις κατέβασα το 2021!

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! 🙂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, HolyShock είπε

Με ενδιαφέρει και μένα για το ίδιο, να ρωτήσω μόνο με τα ελληνικά και ορθογράφο για τα ελληνικά περιλαμβάνει ή κάνουμε κάτι extra?

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και σε άλλες σελίδες εγώ αγόρασα 5 άδειες αν θέλει κανένας μπορώ να διαθέσω μία και μπαίνει σε οποιαδήποτε συσκευή είτε mac είτε windows είτε iOS android κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Mp@mp1s είπε

Υπάρχει και σε άλλες σελίδες εγώ αγόρασα 5 άδειες αν θέλει κανένας μπορώ να διαθέσω μία και μπαίνει σε οποιαδήποτε συσκευή είτε mac είτε windows είτε iOS android κλπ

δηλαδή  οταν λες τη διαθέτεις την χαρίζεις η την πουλάς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/12/2022 στις 2:08 ΜΜ, epinki είπε

Έχω πάρει το Office for Mac 2019 από το Gamers Outlet για δυο Μ1 μηχανήματα. Αν θυμάμαι καλά το πλήρωσα ~10 € ανά μηχάνημα (χωρίς περαιτέρω συνδρομή) και όλα τρέχουν εξ αρχής  ρολόϊ, αφού πήρα και έγκριση για ενεργοποίηση από την ίδια την Microsoft.

Η σελίδα διαθέτει τώρα την έκδοση 2021.

Δεν χάνεις κάτι βλέποντας την εναλλακτική.

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία, πήρα μια άδεια και δουλεύει μια χαρά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...