Προς το περιεχόμενο

Απο τα windows 10 pro επιστροφη στα windows 10 home


thelos257

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας περασα στον φορητο μου υπολογιστη τα windows 10 pro οπου αγορασα το κλειδι ενεργοποιησης τους απο το:
Keysfan.com
και ενεργοποιηθηκαν κανονικα και με τον νομο που λεμε. Απο 20 ευρω το πηρα μονο 7 επειδη ειχα εκπτωτικο κουπονι απο το pcsteps.gr
Αν θελησω να επιστρεψω πισω στα windows 10 home οπως ηρθε ο υπολογιστης μου πως το κανω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να το κάνεις αυτό;

Έπρεπε να κρατήσεις το κλειδί της home έκδοσης πριν το αναβαθμίσεις σε pro αν ήθελες να το χρησιμοποιήσεις ξανά. Έχει εργαλεία που στο εμφανίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, micos000 είπε

Γιατί να το κάνεις αυτό;

Έπρεπε να κρατήσεις το κλειδί της home έκδοσης πριν το αναβαθμίσεις σε pro αν ήθελες να το χρησιμοποιήσεις ξανά. Έχει εργαλεία που στο εμφανίζουν.

Τι εργαλεια ; Το κλειδι ειναι μεσα στο bios του  φορητου υπολογιστη αυτου πιστευω που ειχε πρωτα τα windows 10 home και μετα τα εκανα αναβαθμιση στα 10 pro. χαθηκε ή σβηστηκε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thelos257 είπε

Τι εργαλεια ; Το κλειδι ειναι μεσα στο bios του  φορητου υπολογιστη αυτου πιστευω που ειχε πρωτα τα windows 10 home και μετα τα εκανα αναβαθμιση στα 10 pro. χαθηκε ή σβηστηκε ;

Κατέβασε το παρακάτω εργαλείο και τρέξτο για να δεις αν υπάρχει oem κλειδί στο bios του λάτοπ.

https://neosmart.net/OemKey/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, micos000 είπε

Κατέβασε το παρακάτω εργαλείο και τρέξτο για να δεις αν υπάρχει oem κλειδί στο bios του λάτοπ.

https://neosmart.net/OemKey/

 

Καλησπερα υπαρχει το oem κλειδι στο bios του φορητου υπολογιστη:

299072242_19.PNG.41e3bbd09e63b4a8f5952348167d849b.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φαντάζομαι είναι διαφορετικό από αυτό που αγόρασες, σωστά; Κράτα το κάπου αν το θέλεις.

Να σε ξαναρωτήσω όμως...

- Γατί να θέλεις να επιστρέψεις στην home έκδοση;

Και μια ακόμα ερώτηση...

- Γιατί ήθελες εξ αρχής να πας στην Pro; Σε τι δεν σε κάλυπτε η home; Ήθελες να κάνεις join σε domain ή να χρησιμοποιήσεις rdp ή σου έλειπε ο group policies editor, το Hyper-V ή το bitlocker;

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, micos000 είπε

 

Και μια ακόμα ερώτηση...

- Γιατί ήθελες εξ αρχής να πας στην Pro; Σε τι δεν σε κάλυπτε η home; Ήθελες να κάνεις join σε domain ή να χρησιμοποιήσεις rdp ή σου έλειπε ο group policies editor, το Hyper-V ή το bitlocker;

Το ξέρεις ότι δεν έχει ιδέα τι είναι όλα αυτά που έγραψε, ε; :P 

Ούτε ο ίδιος δεν ξέρει γιατί θέλει να πάει στα home. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, micos000 είπε

Φαντάζομαι είναι διαφορετικό από αυτό που αγόρασες, σωστά; Κράτα το κάπου αν το θέλεις.

Να σε ξαναρωτήσω όμως...

- Γατί να θέλεις να επιστρέψεις στην home έκδοση;

Και μια ακόμα ερώτηση...

- Γιατί ήθελες εξ αρχής να πας στην Pro; Σε τι δεν σε κάλυπτε η home; Ήθελες να κάνεις join σε domain ή να χρησιμοποιήσεις rdp ή σου έλειπε ο group policies editor, το Hyper-V ή το bitlocker;

Ο Μονος λογος που ηθελα να παω στην Pro ηταν για να μπορω να συνδεομαι με απομακρυσμενη επιφανεια εργασιας στον υπολογιστη μου τον αλλο που εκτελει και αυτος τα windows 10 pro αντι να χρεισιμοποιησω το teamviewer που βαλει περιορισμο στον χρονο λειτουργειας του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές (που λένε).

Εγώ χρησιμοποιώ το AMMYY Admin για τα δικά μου και το Anydesk 6 (δεν το πάω στην 7 γιατί έβαλαν περιορισμό) για τους άλλους. Εναλλακτικά έχω και το TightVNC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...