Προς το περιεχόμενο

Το Netflix θα αρχίσει να αποκλείει την κοινή χρήση ενός λογαριασμού από τις αρχές του 2023


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

34 minutes ago, smpt said:

"υπάρχουν" δυο είδη διαμοιρασμού.
Α) Μεταξύ φίλων/συγγενών
Β) μεταξύ αγνώστων (Πχ insomnia users) /αγορά μιας θέσης από κάπου άλλου (ebay?)
 

αν κάθε τόσο ζητάει κωδικό επιβεβαίωσης  το Α παλεύετε. Το Β όχι. Σε κάποιες περιπτώσεις ούτε το Α.
O στόχος είναι πολλοί να σιχτιρίσουν και να βάλουν το δικό τους netflix. (Θα θέλανε)

Οταν συχτιρήσουν απλα θα βαλουν stremio

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, uriaman είπε

Δεκτό το πρόσθετο αντίτιμο, δηλαδή ας κρατήσει μόνο τη βασική συνδρομή (αλλά με υποστήριξη 4Κ), με επιλογή προσθήκης έξτρα ατόμων για κάποιο έξτρα κόστος. Αν είμαι πχ single, γιατί να πληρώνω τα ίδια λεφτά που πληρώνει μια 4μελης οικογένεια, μόνο και μόνο επειδή έχω 4Κ τηλεόραση (που είναι πλέον στάνταρ σε σχεδόν κάθε σπίτι);

Γιατί το πακέτο είναι αυτό, δεν υπάρχει custom made πακέτο. Σου προσφέρει ΚΑΙ 4k ΚΑΙ family sharing. 

Δηλαδή με τη λογική αυτή γιατί να πληρώνει η οικογένεια για 4K content, αν οι τηλεοράσεις της δεν είναι 4K? Και γιατί να πληρώνει μια οικογένεια που έχει 1 παιδί, το ίδιο με μία άλλη που έχει 2 παιδιά. 

Ετσι έχουν κάνει το πακέτο, και αυτό (αν θες) πληρώνεις για να πάρεις το σύνολο, ωραίο θα ήταν βέβαια να είχαμε περισσότερες επιλογές. 

1 ώρα πριν, lnoldori είπε

Χαχαχαχαχαχαχα, καλά θα πάει αυτό. Έχω την αίσθηση ότι θα χάσουν συνδρομητές αντί να κερδίσουν. Στην καλύτερη απλά θα του μείνουν οι ίδιοι χωρίς το extra load για τους servers που χρησιμοποιούσαν οι "μπαταχτσηδες".

Το ξέρουν ότι θα χάσουν πελάτες, αλλά ταυτόχρονα αυτοί που θα μείνουν θα είναι πιο "ποιοτικοί", αφού ουσιαστικά δε θα χρειάζεται να συντηρούν πχ τυχαίο νούμερο 100 servers για τις ανάγκες του streaming, αλλά μόνο 80 επειδή ξεμπέρδεψαν με τους μπαταχτσήδες.

Πάρα πολλοί πάντως σίγουρα θα σταματήσουν την υπηρεσία, γιατί τώρα πολλοί από εμάς απλά την κρατάμε έτσι μιας και στο /4 δεν έχει και ιδιαίτερο κόστος, οπότε λες κράτα το εκεί να έχουμε να βλέπουμε τίποτα όταν κωλοβαράμε. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, polaki είπε

ελάτες, αλλά ταυτόχρονα αυτοί που θα μείνουν θα είναι πιο "ποιοτικοί", αφού ουσιαστικά δε θα χρειάζεται να συντηρούν πχ τυχαίο νούμερο 100 servers για τις ανάγκες του streaming, αλλά μόνο 80 επειδή ξεμπέρδεψαν με τους μπαταχτσήδες.

Πάρα πολλοί πάντως σίγουρα θα σταματήσουν την υπηρεσία, γιατί τώρα πολλοί από εμάς απλά την κρατάμε έτσι μιας και στο /4 δεν έχει και ιδιαίτερο κόστος, οπότε λες κράτα το εκεί να έχουμε να βλέπουμε τίποτα όταν κωλοβαράμε. 

To να διατηρήσεις τα ίδια κέρδη με τους μισούς πελάτες πάντως, δεν το λες και κακή στρατηγική ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*Βήμα 1ο, δημιουργείς ένα κοινό email.

*Βήμα 2ο, το μοιράζεσαι με το παρεάκι. 

Βήμα 3ο, κάθε φορά που κάποιος συνδέεται μπορεί και βλέπει το pass επιβεβαίωσης στο email.

.......

Profit!

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NoJobs είπε

Υπαρχει και αλλη επιγογη το πληρωνεις μια φορα οταν εχουν μαζευτει σειρες που θες να δεις και μετα καλη τυχη νετφλιξ 

Εκτος αν στο κάνουν σαν τους απατεώνες του Αντ1, με το στανιό 6 μήνες πληρωμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω πως το εννοούνε το «εκτός του νοικοκυριού». Η συνδρομή υποστηρίζει πολλαπλές συσκευές. TV, tablet, κινητό. Ταξιδεύω για δουλειά είμαι στο ξενοδοχείο και θέλω να δω κάτι στο κινητό ή στο tablet. Πως θα είμαι στο ίδιο IP αφού είμαι εκτός νοικοκυριού.

Θέλουν να μας πουν ότι θα επιτρέπεουν να βλέπουν πχ 4 άτομα με διαφορετικές συσκευές αλλά μόνο μέσα στο ίδιο σπίτι κάτω από την ίδια IP;

Κάποιοι θα πουν «κατέβασε offline αυτά που θες να δεις» αλλά και πάλι δεν νομίζω ότι αυτό είναι σωστό. Γιατί να μην έχω το ελεύθερο να δω ότι θέλω όπου και αν είμαι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, filip123go είπε

To να διατηρήσεις τα ίδια κέρδη με τους μισούς πελάτες πάντως, δεν το λες και κακή στρατηγική ...

Σωστός, ή παίρνεις πολλά από λίγους ή λίγα από πόλους τα βάζουν κάτω και βλέπουν σε ποια περίπτωση βγάζουν πιο πολλά. Και η apple της ίδιας λογικής ήταν να παίρνει πολλά από τους λίγους, αλλά δεν της βγήκε και τελικά κατάφερε να παίρνει πολλά από πολους 😜

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Nakis93 είπε

*Βήμα 1ο, δημιουργείς ένα κοινό email.

*Βήμα 2ο, το μοιράζεσαι με το παρεάκι. 

Βήμα 3ο, κάθε φορά που κάποιος συνδέεται μπορεί και βλέπει το pass επιβεβαίωσης στο email.

.......

Profit!

 

Βήμα 1. Κάνεις προώθηση ότι έρχεται από Netflix στα email των αλλονών και δεν παιδεύεσαι με δημιουργίες και μοιρασιές.

Επεξ/σία από BadBoy
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...