Προς το περιεχόμενο

Το Netflix θα αρχίσει να αποκλείει την κοινή χρήση ενός λογαριασμού από τις αρχές του 2023


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, lnoldori είπε

Χαχαχαχαχαχαχα, καλά θα πάει αυτό. Έχω την αίσθηση ότι θα χάσουν συνδρομητές αντί να κερδίσουν. Στην καλύτερη απλά θα του μείνουν οι ίδιοι χωρίς το extra load για τους servers που χρησιμοποιούσαν οι "μπαταχτσηδες".

Το βλέπω όπου είναι δυνατόν αρκετοί να το γυρίζουν στην πειρατεία.

Γιατί ποτέ φύγαμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δίχως να είμαι αναλυτής η επιχειρηματίας, κάτι μου λέει ότι θα χάσουν τραγικά μεγάλο βαθμό συνδρομητών.  Και αυτό για 2 λόγους. Ανταγωνισμός και πειρατεία. 

Προσωπικά πιστεύω η ποιο έξυπνη κίνηση είναι να κάνει αυτό με τους περιορισμούς και ταυτόχρονα να έχει ένα και μοναδικό πακέτο με τα πάντα μέσα σε κορυφαία ποιότητα δίχως διαφιμησεις με 5 ευρώ μόνο. 

Τότε όχι μόνο δε θα χάσει αλλά ακόμη και α 100 μύρια νοικοκυριά θα κάνουν συνδρομη εκ νέου και άλλα 200 μύρια νέα που είναι αναποφάσιστα λόγο πειρατείας θα κερδίσουν. 

Τι να πω. Θα δείξει το μέλλον. Εγώ προσωπικά είμαι εκτός μόλις γίνει γιατί το μοιράζομαι με άλλους 3. Οπότε μου έρχεται περίπου 3,5 ευρώ.  14 δεν αξίζει με τίποτε. 5 αξίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν διάβασα τίποτα από το πόστ άλλα έχω διαβάσει διάφορα για την Netflix το τελευταίο διάστημα και έχει αρχίσει να με εκνευρίζει πολύ η στάση της.

Ας κάνει ότι θέλει, πιστεύω πως κανείς δεν θα εξακολουθεί να πληρώνει ακόμα και με VPN ΜΕΣΩ ΤΟΥΡΚΙΑΣ μια συνδρομή που θα είναι αποκλειστικά και μόνο για μια ip, έναν χρήστη, ένα σπίτι ότι είναι αυτό τέλος πάντων.

Το να πληρώνεις με τη λογική ότι μέσα στον μήνα θα δουν το περιεχόμενο και κάποιοι από την οικογένεια σου, φίλοι κλπ το βρίσκω νορμάλ, το να πληρώνεις όμως και να καταλήγεις να βλέπεις 1 σειρά στις τόσες και να ξέρεις πως σου απαγορεύουν την κοινή χρήση δεν το βρίσκω και πολύ κομψό.

Το αν θα δώσω NETFLIX στα πεθερικά μου τον λογαριασμό μου ή στην αδερφή μου που ζει στην άλλη άκρη της Ελλάδας, ή στην μάνα μου στο χωριό είναι δικό μου δικαίωμα. Σε κάθε άλλη περίπτωση αν σε συμφέρει περισσότερο το κόβω και την παλεύουν και χωρίς εσένα.

Προφανώς και θα ακολουθήσουν και Amazon, Disney. Είναι μέχρι να γίνει η αρχή, όμως εκεί θα παίξουν ρόλο και πόσο χρεώνουν επειδή η Amazon δεν έχει καμία σχέση στις χρεώσεις με το Netflix κι ας έχει λιγότερο περιεχόμενο. Ξεφεύγουν τόσο οι τιμές της, όσο και οι απαιτήσεις που έχει και θα αρχίσει το κανονικό ζύγισμα και θα κόβονται συνδρομές. Στο τέλος θα πληρώνεις περισσότερο για Netflix παρά για το internet σπίτι σου.

Επεξ/σία από d4mage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να χασουν συνδρομητες βραχυπροθεσμα, ξερουν πολυ καλα οτι θα ακολουθησουν και οι υπολοιποι αργα ή γρήγορα.

Απο τη στιγμη που ηδη στη ντισνει εχουν αρχισει να συζητανε για το ποσο μεσα μπαινουν με τις συνδρομητικες υπηρεσιες, ειναι απλα θεμα χρονου να προχωρησουν και αυτοι σε παρομοιες κινησεις.

γενικα ολη αυτη η ιστορια με τις συνδρομες ειναι μια φουσκα απο αργα ή γρηγορα θα σκασει. Το οικονομικο τους μοντελο ποτε δεν εβγαζε νοημα, μαθηματικα...Αφου απαιτει τεραστια βαση χρηστων, με μονοπωλειακο ελεγχο της αγορας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, VampireKiSS είπε

Αυτό σκέφτηκαν για να αυξήσουν τα έσοδα... 
Να σταματήσουν την φεμινιστική μπουρδολογία που κάθε μέρα θέασης του καναλιού σε φέρνει πιο κοντά στο να αποκτήσεις περίοδο, ούτε που τους περνάει από το μυαλό! Άπατο θα πάει όπως πήγαν και όλα τα woke remakes!

Ε ρε με τι πόνο πάει για ύπνο ο κόσμος....

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δίνουν άκουσον άκουσον 100 εκατομμύρια δολάρια για αηδίες τύπου «Harry & Meghan» έχουν λεφτά και τους μάρανε αν κάποιος βλέπει χωρίς να τους δίνει ολόκληρο δεκαπεντάευρο.

Θέλω να δω πως θα το κάνουν. Αν δω ότι η πρόσβαση στις φορητές συσκευές μου γίνει δύσχρηστη και μου αρχίσει παλαβά για επιπλέον χρεώσεις θα φάει κόψιμο όπως θα φάει από μένα και η vodafone tv.

Έχοντας prime, disney+, apple tv+, cosmote και από το καλοκαίρι και eon σιγά μη μου λείψει το netflix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 minutes ago, aypnia said:

Για να δίνουν άκουσον άκουσον 100 εκατομμύρια δολάρια για αηδίες τύπου «Harry & Meghan» έχουν λεφτά και τους μάρανε αν κάποιος βλέπει χωρίς να τους δίνει ολόκληρο δεκαπεντάευρο.

Θέλω να δω πως θα το κάνουν. Αν δω ότι η πρόσβαση στις φορητές συσκευές μου γίνει δύσχρηστη και μου αρχίσει παλαβά για επιπλέον χρεώσεις θα φάει κόψιμο όπως θα φάει από μένα και η vodafone tv.

Έχοντας prime, disney+, apple tv+, cosmote και από το καλοκαίρι και eon σιγά μη μου λείψει το netflix.

100 μύρια έδωσαν για Harry kai Megan?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, insomniac01 said:

 Δεν έδωσαν. Μάλλον ο Harry και η Megan τους έδωσαν. 

Δύσκολο... Γενικά μπορεί το netflix να έδωσε κάποιο ποσό αλλά αποκλείεται τόσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, JimGer είπε

100 μύρια έδωσαν για Harry kai Megan?

Ω ναι. Τι να πει κανείς για τη βλακεία που τους δέρνει.

https://nypost.com/2022/12/08/how-much-did-netflix-pay-prince-harry-meghan-markle-for-documentary/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, aypnia είπε

Θέλω να δω πως θα το κάνουν. Αν δω ότι η πρόσβαση στις φορητές συσκευές μου γίνει δύσχρηστη και μου αρχίσει παλαβά για επιπλέον χρεώσεις θα φάει κόψιμο όπως θα φάει από μένα και η vodafone tv.

Έχοντας prime, disney+, apple tv+, cosmote και από το καλοκαίρι και eon σιγά μη μου λείψει το netflix.

Τι τα κάνεις ολα αυτα ρε αδερφε? Συγγνωμη που ρωταω απλά με κάνει να γελάω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chester1908 είπε

Τι τα κάνεις ολα αυτα ρε αδερφε? Συγγνωμη που ρωταω απλά με κάνει να γελάω...

Το prime το έχω για αγορές. Το video είναι κερασάκι σε αυτό. Τι εννοείς τι τα κάνω; Κάτι βλέπω στο καθένα, στη cosmote το champions league, στα άλλα βλέπω σειρές αν έχει κάποια που μου αρέσει. Όταν έχουν κάτι που μου αρέσει το βλέπω. Θα μπορούσα να τα κόβω για κάποιους μήνες όταν δεν έχουν κάτι που θέλω να δω αλλά δεν με νοιάζει ούτε έχω κάποια οικονομική στενότητα για να μπω στη διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/12/2022 στις 2:08 ΜΜ, Tlykog είπε

Αν ο κωδικός στέλνεται μέσω email, φτιάχνεις και ένα καινούριο email, δίνεις κωδικό σε όλους τους ενδιαφερόμενους και το πρόβλημα λύθηκε.

Το Α) και εγώ το θεωρώ οκ.

Δεν πιστεύω ότι θα αυξηθούν οι συνδρομές τους με αυτό τον τρόπο.

Πχ σε μια παρέα που μοιράζονται συνδρομή 4 ατόμων, κάποιοι την κρατάνε γιατί όντως τους αρέσουν οι σειρές και οι ταινίες και άλλοι γιατί τους στοιχίζουν, το πολύ, όσο ένας καφές.

Με τα μέτρα αυτά θα χασει τη δεύτερη κατηγορία. Όποτε οι συνδρομές των 4 ατόμων θα γίνουν συνδρομές των 2 ή και ατομικές.

Δεν χρειάζεται καν να δώσεις κωδικό.. Το κάνεις auto forward στα emails τους. Done.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...