Προς το περιεχόμενο

Διευκρίνηση για αγορά Σταθερού μέσω επιδότησης ΕΣΠΑ.


kostasgd1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σε όλους. Ξέρω πως αυτό που ρωτάω είναι πολύ εξειδικευμένο αλλά θα κάνω την προσπάθεια μπας και βρεθεί κάποιος που γνωρίζει ή συμμετέχει στο ίδιο πρόγραμμα

Είμαι δικαιούχος της "Επιχορήγηση επιχειρήσεων παροχής λογιστικών και φοροτεχνικών υπηρεσιών"  Επιχορήγηση επιχειρήσεων παροχής λογιστικών και φοροτεχνικών υπηρεσιών (espa.gr) με αποτέλεσμα να έχω λάβει επιδότηση για τεχνολογικό υλικό και θέλω με το ένα μέρος της επιδότησης να χτίσω ένα desktop. Η βασική απορία μου είναι: 'Μπορώ να τον χτίσω κομμάτι-κομμάτι' ή πρέπει να πάρω prebuilt??  Έχω διαβάσει όλους όρους της πρόσκλησης και δεν αναγράφεται πουθενά κάτι παρεμφερές. Το μόνο που αναγράφεται είναι πως για κάθε τι που αγοράζεις και δικαιούσαι επιδότηση, να στείλεις φωτογραφία τον σειριακό αριθμό του κάθε προϊόντος ξεχωριστά.

Έχει βρεθεί κάποιος αντιμέτωπος με το ίδιο θέμα-απορία; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος, μπορείς να χτίσεις υπολογίστη με parts που θα επιλέξεις εσύ.

Θα πρέπει όμως στο τιμολόγιο να αναγράφεται το serial number κάθε part (όπως και να αναφέρεται ότι είναι καινούργιο και αμεταχείριστο) και να υπάρχει φωτογραφία του, προτού τοποθετηθεί στον υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/12/2022 στις 6:54 ΜΜ, sangelos είπε

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος, μπορείς να χτίσεις υπολογίστη με parts που θα επιλέξεις εσύ.

Θα πρέπει όμως στο τιμολόγιο να αναγράφεται το serial number κάθε part (όπως και να αναφέρεται ότι είναι καινούργιο και αμεταχείριστο) και να υπάρχει φωτογραφία του, προτού τοποθετηθεί στον υπολογιστή.

@sangelos Έτσι ακριβώς αναγράφεις όλα τα S/N με βεβαίωση καινουργίας + φωτογραφία. Είναι τα ψιλά γράμματα και δεν είναι ξεκάθαρο εάν πρόκειται για ένα σύστημα, γιατί πχ μπορεί εγώ να αγόραζα laptop+εκτυπωτη (που κ εδω πάλι έχεις να δηλώσεις πάνω απο ένα serial). Ξέρω είμαι ψείρας αλλά είναι ένα σημαντικό το ποσό της επιδότησης. Τώρα επειδή θα μου το στήσουν στο μαγαζί θα ζητήσω να βγάλουν μια φώτο τον CPU πριν βάλουν την ψύκτρα, όλα τα άλλα τα βγάζω κ εγώ φωτογραφία, υπάρχει και στο box πάντως το S/N

 

Στις 23/12/2022 στις 7:27 ΜΜ, duffyduck είπε

και καλυτερα από ενα κατάστημα

Ναι αυτό θα διαλέξω και ας βγαίνει ανεβασμένη η τιμή.
 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...