Προς το περιεχόμενο

Η Epic δίνει εντελώς δωρεάν για 1 ημέρα το Death Stranding για PC


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, TutaKachun είπε

Πριν απο πολλά χρόνια, πριν πάω φαντάρος, ειχα μια περιστασιακή δουλειά ως security. Με είχανε βάλει στην πρεσβεία της Ιαπωνίας, νυχτερινές βάρδιες. Τότε δεν είχαμε απεριοριστα data και smartphones. Οποτε τα βράδια περναγαν με βολτες στον χώρο της πρεσβείας και να κοιταω τον τοιχο προσπαθώντας να μην κοιμηθω. Ενα βράδυ λοιπον, ο πρέσβης ειχε διοργανωσει ενα gala. Επειδή ημουν ο νεοπας, στον μπροστινο χώρο της πρεσβείας, ηταν ολοι οι "εμπειροι" και εμενα με ειχανε στην πισω "αυλή". Οπότε πέρασα περίπου 9 ώρες όρθιος, στο ίδιο σημείο, να κοιτάω ενα τοίχο. Ηταν μια πάρα πολύ βαρετή νύχτα. Την οποία αναπολώ και θα ξαναέκανα ώς μονιμη εργασία με μεγάλη ευχαρίστηση αν η εναλλακτική μου ήταν να παίξω το Death Stranding, το πιο ΒΑΡΕΤΟ, δήθεν art και κουραστικό παιχνίδι στην ιστορία του gaming. Επίσης για οσους δεν ξερουν, το 1964 ο Αντι Γουορχολ γύρισε την ταινία Empire. Είναι μια ταινία συνολικής διάρκειας 8 ωρών, που δειχνει ενα ασπρομαυρο πλάνο του Empire State Building. Αυτο. Για 8 ώρες μια καμερα δειχνει εναν ουρανοξυστη. Χωρίς ήχο, χωρίς αλλαγές. Και είναι 10 φορές πιο διασκεδαστική απο το βαρετό πράγμα που μας ξερασε ο πλεον υπερεκτιμημενος developer στην ιστορια του gaming

Δεν εχω διασκεδάσει με video game περισσότερο από το MGS V.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Vault13 είπε

Σε κλέψαν εσένα ;)

Όχι άλλα θα σου πω τι έγινε. Όταν άρχισε να κυκλοφορεί η είδηση στα διάφορα site, ανέφεραν παντού ότι δωρεάν είναι η directors cut edition. Και όντως έτσι έγραφε στο store της epic. Όταν όμως έβαζες το παιχνίδι στο καλάθι, έβλεπες 23,99 ευρώ. Στην πορεία η epic αποφάσισε να δώσει δωρεάν την απλή έκδοση. Και κάπως έτσι έληξε το θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρει σχεδον ολα τα παιχνιδια που εχει δωσει και εχω παιξει και τελειωσει δεκαδες απο αυτα. Το ξερω δεν ειναι steam αλλα το δωρεαν ειναι δωρεαν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χίλιες φορές το "horizon chase turbo " που είχε βγάλει η epic δωρεάν πριν 10 μέρες , διασκεδαστικό , arcade που παίζεις είτε μόνος σου είτε με την παρέα σου και περνάς καλά. 

Το συγκεκριμένο είναι σκέτη μαυρίλα , τίγκα στα βίντεο με σκληρές και αρρωστημένες σκηνές . Εχει χαθεί η μπάλα και στα παιχνίδια , αν έχεις μαζοχιστικές τάσεις και γουστάρεις την απομόνωση κατέβασέ το , τι να πω !

Είμαι απο τους λίγους που θα πω οτι δεν είναι παιχνιδάρα και βρίσκω και λίγο fail το γεγονος οτι το έβγαλε την ημέρα των Χριστουγέννων .

Παρόλα αυτα μπράβο και ευχαριστώ την epic που δίνει τις γιορτινές μέρες και οχι μόνο δωρεάν εμπορικά παιχνίδια.    

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι είναι συγκλονιστικό, ένα αφηγηματικό και σκηνοθετικό έπος που πρέπει να τελειώσεις για να κατανοήσεις την βαθιά του ιστορία.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Twisted_Metal είπε

Δεν εχω διασκεδάσει με video game περισσότερο από το MGS V.

 

Μα δεν έχει κάποια σχέση σαν παιχνίδι με mgs.

Στις 65 ώρες που έπαιξα death stranding κατέληξα πως είναι κακό παιχνίδι.Μέχρι τις πρώτες 20 ώρες ήμουν μεταξύ κακού και μέτριου.

Έχει ένα πολύ ενδιαφέρον story και ωραία γραφικά και μουσική.Στα γραφικά βέβαια όταν το 90% του τοπίου είναι ίδιο και flat το να έχεις καλά γραφικά δεν είναι κατόρθωμα.

Όσο και να προσπάθησαν μερικοί φανατικοί να το παρουσιάσουν ως κάτι άλλο πέραν delivery δεν αλλάζει την πραγματικότητα.

Σκάλες , δρόμοι , ορειβατικά σχοινιά , οχήματα είναι ΟΛΑ optional και δεν έχει νόημα να κάθεσαι να φτιάχνεις πχ δρόμους όπως έκανα στο μισό map.

Όλα εξάλλου χαλάνε με τη βροχή οπότε είσαι σε ένα διαρκές loop grinding materials - repair.Η ιδέα απο πίσω βέβαια να δίνεις likes σε κατασκευές άλλων και να “ενώνεστε” με άλλους παίκτες , όπως κάνει και ο πρωταγωνιστής είναι ενδιαφέρον αλλά ως εκεί.

Κατά τα άλλα στο μισό game απλά προχωράς και πατάς κουμπιά να μη χάσεις την ισορροπία σου.Στο άλλο μισό βλέπεις cut scene να μιλάνε και cut scenes ρουτίνας όπως τον sam να μπαίνει - βγαίνει στη τουαλέτα , να ανεβαίνει με το ασανσέρ , να κατεβαίνει με το ασανσέρ , να παραδίδει δέματα κλπ…Γιατί πάλι έπρεπε να δείχνει cut scene για αυτά ; Πρέπει να πατήσεις 4 φορές skip μόνο για ένα ντούζ του Sam και πάλι το skip εμφανίζετε 3-4 δεύτερα απο κάθε σκηνή οπότε θα χάσεις ακόμα και με skip 15“ σε κάθε ντούζ και αυτό ισχύει για κάθε τι που κάνεις….Τουλάχιστον 60% του game είναι cut scenes.

Τέλος επειδή έγραψα μπόλικα , το story είναι όσο μπερδεμένο όσο φαντάζεται κανείς και μερικά πράγματα πρέπει απλά να πείς ε Kojima είναι αυτός…

Απορώ με το θράσος να βγάλει 2ο. 

  • Like 3
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, TutaKachun είπε

Πριν απο πολλά χρόνια, πριν πάω φαντάρος, ειχα μια περιστασιακή δουλειά ως security. Με είχανε βάλει στην πρεσβεία της Ιαπωνίας, νυχτερινές βάρδιες. Τότε δεν είχαμε απεριοριστα data και smartphones. Οποτε τα βράδια περναγαν με βολτες στον χώρο της πρεσβείας και να κοιταω τον τοιχο προσπαθώντας να μην κοιμηθω. Ενα βράδυ λοιπον, ο πρέσβης ειχε διοργανωσει ενα gala. Επειδή ημουν ο νεοπας, στον μπροστινο χώρο της πρεσβείας, ηταν ολοι οι "εμπειροι" και εμενα με ειχανε στην πισω "αυλή". Οπότε πέρασα περίπου 9 ώρες όρθιος, στο ίδιο σημείο, να κοιτάω ενα τοίχο. Ηταν μια πάρα πολύ βαρετή νύχτα. Την οποία αναπολώ και θα ξαναέκανα ώς μονιμη εργασία με μεγάλη ευχαρίστηση αν η εναλλακτική μου ήταν να παίξω το Death Stranding, το πιο ΒΑΡΕΤΟ, δήθεν art και κουραστικό παιχνίδι στην ιστορία του gaming. Επίσης για οσους δεν ξερουν, το 1964 ο Αντι Γουορχολ γύρισε την ταινία Empire. Είναι μια ταινία συνολικής διάρκειας 8 ωρών, που δειχνει ενα ασπρομαυρο πλάνο του Empire State Building. Αυτο. Για 8 ώρες μια καμερα δειχνει εναν ουρανοξυστη. Χωρίς ήχο, χωρίς αλλαγές. Και είναι 10 φορές πιο διασκεδαστική απο το βαρετό πράγμα που μας ξερασε ο πλεον υπερεκτιμημενος developer στην ιστορια του gaming

Αcs/dhl simulator... Οντως ειναι κατι διαφορετικό οχι ομως Game.. 😂To προσπαθησα κανα 4ωρο... Και να με πληρωνεις δεν πρόκειται να το συνεχισω με τπτ. Πιστευω το καλύτερο δωρο αν θες να πείσεις ενα παιδι να σταματήσει αμεσα το gaming.... Ενα must NOT have για την library του καθε gamer

Επεξ/σία από Plebas86
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, TutaKachun είπε

Πριν απο πολλά χρόνια, πριν πάω φαντάρος, ειχα μια περιστασιακή δουλειά ως security. Με είχανε βάλει στην πρεσβεία της Ιαπωνίας, νυχτερινές βάρδιες. Τότε δεν είχαμε απεριοριστα data και smartphones. Οποτε τα βράδια περναγαν με βολτες στον χώρο της πρεσβείας και να κοιταω τον τοιχο προσπαθώντας να μην κοιμηθω. Ενα βράδυ λοιπον, ο πρέσβης ειχε διοργανωσει ενα gala. Επειδή ημουν ο νεοπας, στον μπροστινο χώρο της πρεσβείας, ηταν ολοι οι "εμπειροι" και εμενα με ειχανε στην πισω "αυλή". Οπότε πέρασα περίπου 9 ώρες όρθιος, στο ίδιο σημείο, να κοιτάω ενα τοίχο. Ηταν μια πάρα πολύ βαρετή νύχτα. Την οποία αναπολώ και θα ξαναέκανα ώς μονιμη εργασία με μεγάλη ευχαρίστηση αν η εναλλακτική μου ήταν να παίξω το Death Stranding, το πιο ΒΑΡΕΤΟ, δήθεν art και κουραστικό παιχνίδι στην ιστορία του gaming. Επίσης για οσους δεν ξερουν, το 1964 ο Αντι Γουορχολ γύρισε την ταινία Empire. Είναι μια ταινία συνολικής διάρκειας 8 ωρών, που δειχνει ενα ασπρομαυρο πλάνο του Empire State Building. Αυτο. Για 8 ώρες μια καμερα δειχνει εναν ουρανοξυστη. Χωρίς ήχο, χωρίς αλλαγές. Και είναι 10 φορές πιο διασκεδαστική απο το βαρετό πράγμα που μας ξερασε ο πλεον υπερεκτιμημενος developer στην ιστορια του gaming

Το όλο σεντονακι που έγραψες για να εκφράσεις την αντιπάθεια σου για το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι από τα πιο κορυφαία και διασκεδαστικά αλλά και με σασπένς (δεν είχα καταλάβει που θα καταλήξει η ιστορία ) που έχω διαβάσει εδώ μέσα εδώ και τόσα χρόνια! 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Chocobo είπε

Μα δεν έχει κάποια σχέση σαν παιχνίδι με mgs.

Στις 65 ώρες που έπαιξα death stranding κατέληξα πως είναι κακό παιχνίδι.Μέχρι τις πρώτες 20 ώρες ήμουν μεταξύ κακού και μέτριου.

Έχει ένα πολύ ενδιαφέρον story και ωραία γραφικά και μουσική.Στα γραφικά βέβαια όταν το 90% του τοπίου είναι ίδιο και flat το να έχεις καλά γραφικά δεν είναι κατόρθωμα.

Όσο και να προσπάθησαν μερικοί φανατικοί να το παρουσιάσουν ως κάτι άλλο πέραν delivery δεν αλλάζει την πραγματικότητα.

Σκάλες , δρόμοι , ορειβατικά σχοινιά , οχήματα είναι ΟΛΑ optional και δεν έχει νόημα να κάθεσαι να φτιάχνεις πχ δρόμους όπως έκανα στο μισό map.

Όλα εξάλλου χαλάνε με τη βροχή οπότε είσαι σε ένα διαρκές loop grinding materials - repair.Η ιδέα απο πίσω βέβαια να δίνεις likes σε κατασκευές άλλων και να “ενώνεστε” με άλλους παίκτες , όπως κάνει και ο πρωταγωνιστής είναι ενδιαφέρον αλλά ως εκεί.

Κατά τα άλλα στο μισό game απλά προχωράς και πατάς κουμπιά να μη χάσεις την ισορροπία σου.Στο άλλο μισό βλέπεις cut scene να μιλάνε και cut scenes ρουτίνας όπως τον sam να μπαίνει - βγαίνει στη τουαλέτα , να ανεβαίνει με το ασανσέρ , να κατεβαίνει με το ασανσέρ , να παραδίδει δέματα κλπ…Γιατί πάλι έπρεπε να δείχνει cut scene για αυτά ; Πρέπει να πατήσεις 4 φορές skip μόνο για ένα ντούζ του Sam και πάλι το skip εμφανίζετε 3-4 δεύτερα απο κάθε σκηνή οπότε θα χάσεις ακόμα και με skip 15“ σε κάθε ντούζ και αυτό ισχύει για κάθε τι που κάνεις….Τουλάχιστον 60% του game είναι cut scenes.

Τέλος επειδή έγραψα μπόλικα , το story είναι όσο μπερδεμένο όσο φαντάζεται κανείς και μερικά πράγματα πρέπει απλά να πείς ε Kojima είναι αυτός…

Απορώ με το θράσος να βγάλει 2ο. 

Πες τα!! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Plebas86 είπε

Αcs/dhl simulator... Οντως ειναι κατι διαφορετικό οχι ομως Game.. 😂To προσπαθησα κανα 2ωρο... Και να με πληρωνεις δεν πρόκειται να το συνεχισω με τπτ. Πιστευω το καλύτερο δωρο αν θες να πείσεις ενα παιδι να σταματήσει αμεσα το gaming.... 

Κάπως έτσι.Προσωπικά θα έλεγα πίεσα τον εαυτό μου να το τελειώσω καθώς δεν μου αρέσει να αφήνω games στο library.Συν οτι μου αρέσει το μυστήριο.

Γενικά όμως δεν βλέπω παρά μια μικρή μερίδα κόσμου να το απολαμβάνει.

Θέλω να πιστεύω πως στο 2 θα υπάρξουν ριζικές αλλαγές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχή είναι λόγο βαρετό μέχρι να αναβαθμίστης λίγο, μετά είναι πολύ εθιστικό για κάποιο λόγο, εγώ δεν μπορούσα να σταματήσω να παίζω, το άγχος να πας το ένα πακέτο από ένα σημείο στο άλλο, η ατμόσφαιρα του κτλ με είχαν συνεπάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...