Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για την αγορά tablet


liberis tsabras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω βάλει στο μάτι το συγκεκριμενο:

Η χρήση του θα είναι από την μητέρα μου, η οποια το χρησιμοποιει βασικα για googlισμα/social network, να μιλησει σε κανα skype/viber, να βλεπει καμια ταινια νετφλιξ και περιστασιακα της παιρνουν το ταμπλετ τα ανηψια μου (Δημοτικο) και παιζουν/κατεβαζουν κανα παιχνιδι απο τα σχετικα απλα που υπάρχουν στο store.
Εχω την εντυπωση οτι υπερκαλυπτει τις αναγκες της.
Aν υπάρχει καλυτερη/αντιστοιχη προταση σε κοντινα λεφτα ή αν θεωρειται οτι για τετοια χρηση "υπερβαλλω" λιγο απο πλευρας μαρκας/ποιοτητας/κλπ, θα ηταν ευπροσδεκτη μια γνωμη, τα λεφτα δεν περισσευουν γενικως!


https://www.i-mob.gr/product/2503/46/samsung-galaxy-tab-a8-2021-10-5-wifi-128gb-dark-grey?skr_prm=WyJkZmQ5NDhlOC1iOWYyLTRkMmUtYTQ5Mi1hNzI3ZmE0MmYwNmMiLDE2NzIyMzA0MzQyOTMseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiJzYm0ifV0

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι αξιοπρεπες το Α8 εχει και τις περισσοτερες πωλησεις λογικο αφου η σειρα Α ειναι πιο προσιτη υπαρχει και σε πιο οικονομικη εκδοση το Α8 με τα 64gb εφοσον προοριζεται για μικρα παιδια ή ηλικιωμένο (οι 2 μεγαλες κατηγοριες για τα tablet) θα υπερκαλυψουν την αναγκη για καταναλωση περιεχομενου, σερφαρισμα, youtube, νεα κλπ

Σε παραπλησια τιμή υπαρχει και το Galaxy Tab S6 Lite εκδοση 2022 της σειρας S που ειναι mid-range κατηγορία ιδια τιμη με 4/64gb (επεκταση με microSD) αλλα με επεξεργαστη snapdragon κ λιγο καλυτερη ποιοτητα κατασκευης. Ειναι 10.4 αντι για 10.5 πιο κομψο δες βιντεακι παρακατω ;)

Μπαταρια πρακτικα ειναι ιδια αλλα ο snapdragon κανει λιγο καλυτερη διαχειριση ειναι και νεοτερος.

Για γενικη χρηση εφοσον επιλεξεις Samsung θα τους καλυψει με δεδομενο οτι υπαρχει και αριστο υποστηριξη/service εντος Ελλαδος.

 

Επεξ/σία από aces
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτόμουν ότι σε βάθος χρόνου πιο καλα είναι να επενδύσω στα GB μιας και η μητέρα μου δεν θα κάνει απαιτητική χρήση απο την άλλη όμως με το "κατέβαζε games" κλπ που κάνουν τα πιτσιρίκια συν το "σκουπίδι" που μαζεύουν όταν το χειρίζονται χρήστες που δεν ξέρουν, τα μηχανήματα "βαραίνουν" με τον καιρό και αρχίζουν να σέρνονται.

 

Το S lite έχει καλύτερη οθόνη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, liberis tsabras είπε

Σκεφτόμουν ότι σε βάθος χρόνου πιο καλα είναι να επενδύσω στα GB μιας και η μητέρα μου δεν θα κάνει απαιτητική χρήση απο την άλλη όμως με το "κατέβαζε games" κλπ που κάνουν τα πιτσιρίκια συν το "σκουπίδι" που μαζεύουν όταν το χειρίζονται χρήστες που δεν ξέρουν, τα μηχανήματα "βαραίνουν" με τον καιρό και αρχίζουν να σέρνονται.

 

Το S lite έχει καλύτερη οθόνη?

Μπαταρια ιδια αλλα ο επεξεργαστης του Galaxy Tab S6 Lite 2022 ειναι ανωτερος απο τον unisoc του Α8, κ καλυτερη αυτονομια.Οθονη τα ιδια ειναι.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=11524&idPhone2=11265

(κ στο βιντεο παραπανω ειναι ελαχιστη διαφορα για τα παιδια youtube καταναλωση περιεχομενου κανενα παιχνιδι κλπ) κ οθονη αλλαζει λιγο το aspect ratio.Ειναι και λιγο πιο μαζεμενο/κομψο το S6 Lite 2022

Για γενικη χρηση δεν θα δουν διαφορά. Εχουν κ τα 2 Α8/S6 Lite 2022 επεκταση αποθ.χωρου με microSD

* περιλαμβανεται και το S Pen στο S6 Lite 2022

κ εδω μερικα sec κερδιζει οχι παντα το S6 Lite 2022 σε καποια ειναι ιδια αποκριση στη πλοηγηση.

Στο gaming παει λιγο καλυτερα το S6 Lite 2022

 

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...