Προς το περιεχόμενο

Throne and Liberty [PC/MMORPG/NCSOFT] [2024?]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Λέτε να στηλουν email? Δεν ξερω αν εχει σημασία αλλά έχω και συνδρομή prime video

Θα πρεπει να κανεις register οτι θες να συμμετάσχεις στα επομενα Technical Tests.
Σιγουρα θα γινουν 2-3 Tests πριν τον Global .
Συνηθως στα Tests το βασικοτερο που κοιτανε ειναι να βαλουν ποικιλια απο διαφορετικα PC Builds για να δουν πως ανταποκρινεται σε διαφορετικα Hardware και κατα 2ο λογο οσους εχουν παιξει αρκετα τα προηγουμενα Games της εταιριας(ξεροντας ποσες ωρες εχεις παιξει) για να εχουν ενα πιο εμπειρο feedback.
Πχ στα Blizzard games δεν εχω χασει ποτε Alpha/Beta test . 
Screenshot_18.jpg

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 254
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Θα πρεπει να κανεις register οτι θες να συμμετάσχεις στα επομενα Technical Tests.
Σιγουρα θα γινουν 2-3 Tests πριν τον Global .
Συνηθως στα Tests το βασικοτερο που κοιτανε ειναι να βαλουν ποικιλια απο διαφορετικα PC Builds για να δουν πως ανταποκρινεται σε διαφορετικα Hardware και κατα 2ο λογο οσους εχουν παιξει αρκετα τα προηγουμενα Games της εταιριας(ξεροντας ποσες ωρες εχεις παιξει) για να εχουν ενα πιο εμπειρο feedback.
Πχ στα Blizzard games δεν εχω χασει ποτε Alpha/Beta test . 
Screenshot_18.jpg

Ναι έχω κάνει register. Λογικά θα επρεπε να τους στηλω μυνημα ότι έχασα καμια 10αρια χρόνια από την ζωή μου σε l2 private server😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Ναι έχω κάνει register. Λογικά θα επρεπε να τους στηλω μυνημα ότι έχασα καμια 10αρια χρόνια από την ζωή μου σε l2 private server😂

Eγω τα εχασα στον Official αλλα εκει ειναι NCSoft account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρονια πολλα καλα Χριστουγεννα!
Oσο διαβαζω γινεται και καλυτερο!
Τερμα οι εφιαλτες του Lineage 2 που εσπαγε το οπλο στο +12 και σπαγαμε οτι ειχαμε μπροστα μας.
Το gear δεν σπαει στο Enchanting αλλα παιζει με πιθανοτητες για το ποσο καλο Bonus θα σου κατσει.
Επισης τα materials(Growth Stones) που χρειαζονται για το Enchanting, μπορουν να γινουν ανα πασα στιγμη Upgrade ενωνοντας τα ή Downgrade σε πολλα σπαζοντας τα(τιποτα δεν παει χαμενο ή να θελει 500 trade για να το χρησιμοποιησεις).
Τα Active/Passive skills γινονται και αυτα Upgrade με Tomes που βρισκεις,επιλεγοντας ποιο θες εσυ και οχι μεσω των Levels που τα βαζαμε ολα.
Ο συνδιασμος των Active και των Passive skills ουσιαστικα καθοριζει το Build/Class αναλογα με το τι θα επιλεξεις και το ποσο καλα συνεργαζονται,ετσι υπαρχει πολυ μεγαλη ποικιλια απο Builds.
Kαποιος που θα εχει επενδυσει να κανει Enchanting και Upgrade Skills σε LongBow και Dagger, θεωρητικα μπορει να κρατησει Staff, sword and shield,Greatsword κτλ αλλα θα μεινει πολυ πισω οπως περιπου το να ξαναξεκινας νεο Char. 

Screenshot_16.jpg

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην αρχη το xp ηταν τραγικο γιατι σου εδινε τη δυνατοτητα να πληρωσεις με real money και να παιζει μονο του 8 ωρες τη μερα.
Οταν τους εκραξαν το αφαιρεσαν και προσαρμωσαν το xp ωστε να μη χρειαζεται auto play.
Παντως δεν ειναι απο τα games που θα πεις τα εκανα ολα και καθαρισα σε 15 μερες τυπου season, εχει πολυ ψαξιμο, Contracts (daily), farming, clan activities , Raid Bosses κτλ.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 24/12/2023 at 14:36, Psycho_Warhead said:

Άντε να δούμε..Καλό φαίνεται, μακάρι να πιάσει και να εκθρονιστεί η αρχαιολογία επιτέλους(WoW).

και τα δυο mmo, αλλά νομίζω εξαιρετικά ανόμοια. Και να είμαι ειλικρινής, πέρα από τα γραφικά, μια από ίδια, οριακά αδιάφορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, seithan είπε

και τα δυο mmo, αλλά νομίζω εξαιρετικά ανόμοια. Και να είμαι ειλικρινής, πέρα από τα γραφικά, μια από ίδια, οριακά αδιάφορο.

To WoW πλεον δεν βλεπεται, ειναι απαραδεκτο να ζηταει μηνιαια συνδρομη περα απο το 50ρικο του Expansion καθε χρονο.
1)Οι περισσοτεροι απο τους γνωστους μου που παιζουν ακομα ειναι γιατι περιμενουν να ντυθουν στο Expansion και μετα να πανε στα προηγουμενα raids που δεν καταφερναν να περασουν στο τρεχων Expansion.
2)Γιατι δεν μπορουν να παιξουν τιποτα αξιολογο λογο παλιου Build
3)Γιατι πληρωσαν ετησια συνδρομη πανω στο Hype και ενω υπο αλλες συνθηκες θα το παραταγαν πανω στο μηνα συνεχισαν να παιζουν λογο συνδρομης.

Εγω προσωπικα το παρατησα στους 2 μηνες κατα κυριο λογο για τα γραφικα που και τοτε μου φαινονταν τραγικα αλλα και για το υπερβολικα καρτουνιστικο/παιδικο/ασυμετρο Gear.
Δεν αντεχα να εχω ενα χαρακτηρα ντυμενο λες και εκλεψε μπουγαδα, με ενα οπλο 2-3 φορες μεγαλυτερο απο οτι πρεπει να σκοτωνω τον τεραστιο αρχηγο χελωνα.
Αντιθετως ελιωσα σε αλλα που ειχαν λιγοτερο κοσμο γιατι τα βρηκα καλυτερα και πιο ρεαλιστικα σε γραφικα,καλυτερο PvP και καλυτερο Trade οπως Lineage 2, Aion , Warhammer Age of Rekoning, Guildwars 2. 
Το Throne & Liberty φαινεται εντυπωσιακο και εχει πρωτοτυπες ιδεες,δεν ειναι ενα Lineage 3 με καλυτερα γραφικα, πιστευω αν δεν το λουσουν με P2W θα παει πολυ καλα.
Υπαρχει πολυ κοσμος που ακομα παιζει Lineage 2 σε 100αδες Unofficial Servers και το περιμενει πως και πως.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

To WoW πλεον δεν βλεπεται, ειναι απαραδεκτο να ζηταει μηνιαια συνδρομη περα απο το 50ρικο του Expansion καθε χρονο.
1)Οι περισσοτεροι απο τους γνωστους μου που παιζουν ακομα ειναι γιατι περιμενουν να ντυθουν στο Expansion και μετα να πανε στα προηγουμενα raids που δεν καταφερναν να περασουν στο τρεχων Expansion.
2)Γιατι δεν μπορουν να παιξουν τιποτα αξιολογο λογο παλιου Build
3)Γιατι πληρωσαν ετησια συνδρομη πανω στο Hype και ενω υπο αλλες συνθηκες θα το παραταγαν πανω στο μηνα συνεχισαν να παιζουν λογο συνδρομης.

Εγω προσωπικα το παρατησα στους 2 μηνες κατα κυριο λογο για τα γραφικα που και τοτε μου φαινονταν τραγικα αλλα και για το υπερβολικα καρτουνιστικο/παιδικο/ασυμετρο Gear.
Δεν αντεχα να εχω ενα χαρακτηρα ντυμενο λες και εκλεψε μπουγαδα, με ενα οπλο 2-3 φορες μεγαλυτερο απο οτι πρεπει να σκοτωνω τον τεραστιο αρχηγο χελωνα.
Αντιθετως ελιωσα σε αλλα που ειχαν λιγοτερο κοσμο γιατι τα βρηκα καλυτερα και πιο ρεαλιστικα σε γραφικα,καλυτερο PvP και καλυτερο Trade οπως Lineage 2, Aion , Warhammer Age of Rekoning, Guildwars 2. 
Το Throne & Liberty φαινεται εντυπωσιακο και εχει πρωτοτυπες ιδεες,δεν ειναι ενα Lineage 3 με καλυτερα γραφικα, πιστευω αν δεν το λουσουν με P2W θα παει πολυ καλα.
Υπαρχει πολυ κοσμος που ακομα παιζει Lineage 2 σε 100αδες Unofficial Servers και το περιμενει πως και πως.

Το L2, πότε δεν μου άρεσε, κ κυρίως η αισθητική του, όπως αντίστοιχα σε εσένα το WoW. 

Τώρα τι έχει να προσφέρει από gameplay το νεο mmo.. Από αυτά που είδα, δεν μου κέντρισε το ενδιαφέρον. 

 

Καλή ενασχόληση λοιπόν με το καλό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, seithan είπε

Το L2, πότε δεν μου άρεσε, κ κυρίως η αισθητική του, όπως αντίστοιχα σε εσένα το WoW. 

Τώρα τι έχει να προσφέρει από gameplay το νεο mmo.. Από αυτά που είδα, δεν μου κέντρισε το ενδιαφέρον. 

 

Καλή ενασχόληση λοιπόν με το καλό. 

Κοιτα οι περισσοτεροι που επαιξαν L2 απλα σκοτωναν mobs σαν ενα ατελειωτο grinding χωρις λογο,αντε το πολυ να μπηκαν και σε ενα clan με οτι ναναι ατομα, χανοντας τουλαχιστον το 80% του παιχνιδιου, γι αυτο ειναι παρεξηγημενο.
Αν παιξεις κανονικα, με CP που ανηκει σε κανενα σοβαρο Clan σε Alliance,αν φαρμαρετε στα σωστα μερη για να βρειτε τα mats και craftαρετε gear, αν πας σε καθημερινα Raids και Clan Wars ή Siege ,πραγματικα ειναι ενα τελειως διαφορετικο game.

To T&L απο click εγινε wasd
Κρατησε τα Clan activities και προσθεσε καινουρια.
Τα Siege φαινονται ακομα πιο εντυπωσιακα και πιο συνθετα.
Με τις μεταμορφωσεις σε ζωα αντικατεστησε το mount των αλλων games ενω παραλληλα γλιτωνεις το περπατημα του L2.
Ο κοσμος ειναι τεραστιος να το εξερευνησεις και δεν υπαρχει το παραμικρο Loading Screen.
Σου δινει τη δυνατοτητα να παιζεις με 2 εντελως διαφορετικα οπλα και Skills Categories ταυτοχρονα σε αντιθεση με τα περισσοτερα MMO.
Εχεις τη δυνατοτητα να αλλαξεις Build,Gear,skills χωρις να χρειαζεται να ξεκινησεις απο την αρχη.
Περιορισε τα Trades ωστε να "διωξει" τα Real money Trades,τους Gold Sellers και τα Bots. 
Eχει ενα νεο συστημα rewards που ολοι ξεχωριστα παιρνουν αυτο που τους αξιζει εφοσον συμετειχαν σε μια δραστηριοτητα (Raid, Clan War, Siege) χωρις να χρειαζεται να εισαι μπατζανακης του Leader για να παρεις ψιχουλα.
Aυτα που αναφερω ειναι μονο καποιες πληροφοριες που διαβασα προχτες μεσα σε 1 ωρα, υπαρχουν ακομα πολλα που δεν εχω διαβασει και πολλα που δεν μας τα εχουν δειξει απο το Mid και End Game. 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με αφορμη το trailer ξεχασα να πω στα + , οτι ο καιρος, o ανεμος και το αν ειναι μερα η νυχτα επηρεαζει τα skills, τα mobs, τα NPC και τα Dungeons κατι που δεν εχω ξαναδει σε αλλο MMO.
 

 

Screenshot_9.jpg

Screenshot_15.jpg

Screenshot_16.jpg

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

5800x  3070 DLSS 4K Epic Settings 120FPS cap (το λεει στα comments)
και βρηκα και εναν με 5800x3d 3060Ti  1080p Epic Settings (DLSS off 0:23-0:27).
https://www.youtube.com/watch?v=krKhQeOqecQ&ab_channel=MarsTechGaming

Σε ενα Mass Combat βεβαια θα ειναι διαφορετικα τα πραγματα αλλα σιγουρα φαινεται Optimized.

 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 25/12/2023 at 14:12, BlurayMoviesGreece said:

Χρονια πολλα καλα Χριστουγεννα!
Oσο διαβαζω γινεται και καλυτερο!
Τερμα οι εφιαλτες του Lineage 2 που εσπαγε το οπλο στο +12 και σπαγαμε οτι ειχαμε μπροστα μας.
Το gear δεν σπαει στο Enchanting αλλα παιζει με πιθανοτητες για το ποσο καλο Bonus θα σου κατσει.
Επισης τα materials(Growth Stones) που χρειαζονται για το Enchanting, μπορουν να γινουν ανα πασα στιγμη Upgrade ενωνοντας τα ή Downgrade σε πολλα σπαζοντας τα(τιποτα δεν παει χαμενο ή να θελει 500 trade για να το χρησιμοποιησεις).
Τα Active/Passive skills γινονται και αυτα Upgrade με Tomes που βρισκεις,επιλεγοντας ποιο θες εσυ και οχι μεσω των Levels που τα βαζαμε ολα.
Ο συνδιασμος των Active και των Passive skills ουσιαστικα καθοριζει το Build/Class αναλογα με το τι θα επιλεξεις και το ποσο καλα συνεργαζονται,ετσι υπαρχει πολυ μεγαλη ποικιλια απο Builds.
Kαποιος που θα εχει επενδυσει να κανει Enchanting και Upgrade Skills σε LongBow και Dagger, θεωρητικα μπορει να κρατησει Staff, sword and shield,Greatsword κτλ αλλα θα μεινει πολυ πισω οπως περιπου το να ξαναξεκινας νεο Char. 

Screenshot_16.jpg

Οτι και να προσφερει ενα MMO απο τεχνικης αποψης αν δεν υπαρχει community να το στηριξει απατο θα παει, παιζαμε πριβε l2 για το drama και το aion πεθανε με το που εσπασε το ally του σερβερ που επαιζα, νομιζω εχουν αλλαξει οι συνηθειες της playerbase και εχει πανω απο δεκαετια που δεν εχει σταθει mmo, μακαρι να παει καλα βεβαιως, θα επαιζα ετσι για αλλαγη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Anastazio είπε

Οτι και να προσφερει ενα MMO απο τεχνικης αποψης αν δεν υπαρχει community να το στηριξει απατο θα παει, παιζαμε πριβε l2 για το drama και το aion πεθανε με το που εσπασε το ally του σερβερ που επαιζα, νομιζω εχουν αλλαξει οι συνηθειες της playerbase και εχει πανω απο δεκαετια που δεν εχει σταθει mmo, μακαρι να παει καλα βεβαιως, θα επαιζα ετσι για αλλαγη!

Εν μερη συμφωνω, πλεον οι νεοι παιζουν CS, Dota, LoL, Valorant, Fornite ενω εμεις ειχαμε τα MMO και λιωναμε.
Η γενια αυτη που ελιωνε στα MMO πλεον μεγαλωσε, εχει περισσοτερες υποχρεωσεις και λιγοτερο χρονο και υπομονη.
Αν ηταν ενα οποιοδηποτε MMO δεν θα ετρεφα μεγαλες ελπιδες, επειδη ομως ειναι κατι σαν Lineage 3 που το περιμεναν πολλοι για χρονια και επειδη σε Official και Private servers υπαρχει παρα πολυ κοσμος που παιζει ακομα(απλα δεν εχουμε μια εικονα σαν αθροισμα) πιστευω οτι θα παει καλα.
Παιζει δηλαδη ολοι αυτοι πολλες φορες να ηταν περισσοτεροι απο αυτους που παιζουν WoW απλα το WoW ηταν "ενας server" με κοινο Database ενω οι αλλοι ηταν σκορπιοι σε 100αδες.

To Τ&L φαινεται παρα πολυ καλο απο ολες τις αποψεις απο τη στιγμη που αφαιρεσαν τα P2W στοιχεια.
Κοσμο θα εχει ειναι δεδομενο λογο L2 και λογο Free2Play , το αν θα τον κρατησουν θα εξαρτηθει απο πολλα.
Για να σε κρατησει θα πρεπει να μπεις σε ενα καλο Clan, να παιζεις με ενα καλο CP(premade party με τα σωστα Class Tank,DPS,Support) και να συμετεχεις σε ολες τις δραστηριοτητες ωστε να εχεις ενα κινητρο να γινεσαι καλυτερος καθε μερα.
Αν μπεις για να παιξεις Solo ή με Random party σε Random Clan που δεν εχει σκοπο να εξελιχθει και να πρωταγωνιστησει στο Server(αρα λιγοτερες δραστηριοτητες και ανταγωνισμος), θα το βαρεθεις πολυ γρηγορα.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.jpeg.60a43c5d2f65cd940bda8e99c9a59e80.jpeg

image.jpeg.d49bbce1a92b64d15e11360df68fc9a2.jpeg

image.jpeg.525d4ebe846869d2ab55f12f6d6223a2.jpegimage.jpeg.65926db77dbc2bb5fb6a6d081ad14a65.jpeg

Δεν είναι κακό, το αντίθετο θα έλεγα, απλά θέλει να το συνηθίσεις. Είναι λίγο πιο πολύπλοκο/μπερδεμένο από το Lineage 2. 

Δεν πρόλαβα ακόμη να το παίξω πολύ βέβαια. Τα γραφικά τα σπάνε... Έχει εναλλαγές μέρα/νύκτα.

Πιστεύω θα κάνει πάταγο.

(Fps = 60+ με 6750ΧΤ και γραφικά όλα δεξιά + FSR2 Qualiy)

Επεξ/σία από nikosild
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...