Προς το περιεχόμενο

Η Nova ανακοινώνει την ενοποίησή της με τη Wind και νέα ανταγωνιστικά πακέτα σε κινητή, σταθερή και Internet


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσοι είμαστε σε δίκτυο wind ftth ελπίζω να μας κάνουν καμία αναβάθμιση στη ταχύτητα η να μας δώσουν επιλογές να αναβαθμίσουμε. Η wind δεν είχε μεγαλύτερη ταχύτητα από 200mbps ftth.

Επεξ/σία από spirosR7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, KostasKri είπε

Είμαι από τους τυχερούς (ελπίζω) που είμαι σε FTTH δίκτυο Nova. Έχω κάνει αίτηση εδώ και 2 μέρες για 1.000mbps και περιμένω... Η 200άρα που έχω πάντως δεν μου χει δημιουργήσει προβλήματα(πρώην Wind).

Οπως το πες.. η δικη μου εμπειρια με Nova ειναι η εξης ειχα 100αρα και επαιζε 60-70 με αποσυνδεσεις ωσπου τελικα μου ελυσαν το συμβολαιο οι ιδιοι(αφου πρωτα πληρωνα τα παγια για 6-9 μηνες και να εχω τεχνικο στο σπιτι βδομαδα παρα βδομαδα) και μου προτιναν να παραμεινω σε αυτους με adsl που θα επιανα με το ζορι 10 ταχυτητα τελικα πηγα στον οτε και η γραμμη επιασε 100+ ταχυτητα και εκει τελος οι αποσυνδεσεις δεν ειχα ουτε μια.

Και να φανταστεις εχω ηδη συμβολαιο μαζι τους στο πατρικο μου και wind στο μαγαζι.Adsl και τα 2 που με το ζορι πιανω 10 ταχυτητα αλλα πληρωνω μικρο παγιο για αυτο και τα αφησα αν θυμαμαι καλα 18 και 17 ευρω το μηνα βεβαια αναλογικα επρεπε να ειναι ακομη πιο φθηνο αλλα καρτελ τι να πεις.Αναρωτιεμαι γιατι εχουν μονο 2 προγραμματα στην σταθερη τηλεφωνια και ιντερνετ να φανταστω δεν μπορουν να ανταπεξελθουν περα απο το δικο τους δικτυο??

Επεξ/σία από icenex
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά οι τιμές ποτέ δεν ήταν το πρόβλημα από μόνο του. Το πρόβλημα είναι το QoS. Αν πληρώνεις 30% λιγότερο στη Nova έναντι του ΟΤΕ αλλά παίρνεις 99% runtime είναι τέλειο. Αν όμως πληρώνεις 30% λιγότερο αλλά έχεις και 70% runtime τότε είναι χάλια. Ο ΟΤΕ δεν είχε ποτέ τις πιο ανταγωνιστικές τιμές αλλά στη δική μου περίπτωση έχει το καλύτερο QoS στο κέντρο της Αθήνας που μένω και το 4G του πιάνει όπου έχω πάει. Δεν με άφησαν ποτέ ξεκρέμαστο στη δουλειά στο σπίτι στο ταξίδι. Όσο ήμουν στην Τρίπολη και σπούδαζα είχα forthnet. 17/μήνα 24ρα που έπιανε 12. πολύ τίμια τιμή πολύ καλό QoS. 3 μέρες έμεινα χωρίς internet και μου έκαναν δώρο ένα 10ρικο στον επόμενο λογαριασμό.

Μακάρι να είναι για καλό η συγχώνευση. Πάντως όπου ακούτε για πολλά κεράσια να κρατάτε μικρό καλάθι.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω οπτική 200αρα με 26€ 

Τους πήρα σήμερα τηλέφωνο και τους ζήτησα αναβάθμιση σε 1000 αφού έχει 33€ και μου είπαν το εξής εξαιρετικο ! 

 

Δεν μπορουμε γιατί το έχετε συνδιάσει με κινητό !!!! 
 

Ούτε μπορούν απλά να αναβαθμίσουν σε 500 πάλι με 26€ ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτοχος απεριορίστων data, ομιλίας και μηνυμάτων από πέρυσι μέσω της Cosmote με 30 ευρώ. Έχω αγοράσει και ένα sim router, έβγαλα από το πρόγραμμα κινητής και μία έξτρα data sim με 3 ευρώ τον μήνα και έτσι έχω τα πάντα απεριόριστα και στο σπίτι μου πιάνω 150-200 Mbps internet με 33 ευρώ στο σύνολο. Τέλος έλειπα ένα μήνα ταξίδι σε Αθήνα, Καλαμάτα, Αράχωβα και είχα παντού το φορητό ρούτερ (και στο καράβι-αμάξι μου) και έκανα χρήση του ίντερνετ όπου και αν πήγαινα. Απλά, όμορφα, φθηνά και άσε τις οπτικές ίνες και τις δεσμεύσεις για τους άλλους.

Επεξ/σία από mistiri0
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, vaggelhs4 είπε

Παιδιά οι τιμές ποτέ δεν ήταν το πρόβλημα από μόνο του. Το πρόβλημα είναι το QoS. Αν πληρώνεις 30% λιγότερο στη Nova έναντι του ΟΤΕ αλλά παίρνεις 99% runtime είναι τέλειο. Αν όμως πληρώνεις 30% λιγότερο αλλά έχεις και 70% runtime τότε είναι χάλια. Ο ΟΤΕ δεν είχε ποτέ τις πιο ανταγωνιστικές τιμές αλλά στη δική μου περίπτωση έχει το καλύτερο QoS στο κέντρο της Αθήνας που μένω και το 4G του πιάνει όπου έχω πάει. Δεν με άφησαν ποτέ ξεκρέμαστο στη δουλειά στο σπίτι στο ταξίδι. Όσο ήμουν στην Τρίπολη και σπούδαζα είχα forthnet. 17/μήνα 24ρα που έπιανε 12. πολύ τίμια τιμή πολύ καλό QoS. 3 μέρες έμεινα χωρίς internet και μου έκαναν δώρο ένα 10ρικο στον επόμενο λογαριασμό.

Μακάρι να είναι για καλό η συγχώνευση. Πάντως όπου ακούτε για πολλά κεράσια να κρατάτε μικρό καλάθι.

ειχα την ακριβως αναποδη εμπειρια. πηγα οτε για καλυτερα και ειχα ελαχιστα καλυτερο latency σε 50vdsl αλλα 4 αποσυνδεσεις την ημερα! πηγα σε 100αρα νοβα με 29,90ε και δεν εχω ουτε μια αποσυνδεση το μηνα. η εξυπηρετηση πελατων του οτε για τα μπαζα. δεν ξαναπαω οτε ποτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Twoface είπε

Έχω οπτική 200αρα με 26€ 

Τους πήρα σήμερα τηλέφωνο και τους ζήτησα αναβάθμιση σε 1000 αφού έχει 33€ και μου είπαν το εξής εξαιρετικο ! 

 

Δεν μπορουμε γιατί το έχετε συνδιάσει με κινητό !!!! 
 

Ούτε μπορούν απλά να αναβαθμίσουν σε 500 πάλι με 26€ ! 

Δηλαδή εγώ που έχω μόνο σταθερή θα μου κάνουνε αναβάθμιση λες; Εγώ ανοίξω σε δίκτυο της wind πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, spirosR7 είπε

Δηλαδή εγώ που έχω μόνο σταθερή θα μου κάνουνε αναβάθμιση λες; Εγώ ανοίξω σε δίκτυο της wind πάντως...

Ναι !!!!! Δεν έχουν βγάλει ακόμα προσφορά γι αυτούς που τα έχουν συνδυαστικά πακέτα ! 
 

Με τρέλανε !!! 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μια κατρακύλα, μετά την άλλη!!! Η πάλαι ποτέ καινοτόμος Forthnet, με άψογη ποιότητα και εξυπηρέτηση σε όλα τα επίπεδα, ενοποιείται με την Nova και υιοθετεί αυτό το brand name, αντί το αντίθετο! Η ποιότητα των υπηρεσιών πέφτει, το ίδιο και η εξυπηρέτηση...Για να έρθει τώρα, να ενοποιηθεί με το απόλυτο αρνητικά συνυφασμένο brand τηλεπικοινωνίας στην Ελλάδα, την Wind!!! Ω καιροί, ω ήθη...

  • Like 5
  • Thanks 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
22 minutes ago, kaliakman said:

Βάζουμε αυτό ή περιμένουμε για το gigabit voucher. Εδώ η απορία.

Αμφιβάλω ότι θα δεις 26 μειον voucher ή 33 μειον voucher, δλδ -16 ευρώ. Λογικά για τις τιμές με voucher θα πέσει καπέλο και θα έρχονται ελαφρώς φτηνότερα σε σχέση με αυτές.

3 minutes ago, mechpanos said:

Η πάλαι ποτέ καινοτόμος Forthnet, με άψογη ποιότητα και εξυπηρέτηση σε όλα τα επίπεδα,

Ναι γι' αυτό πήγαινε προς λουκέτο, γιατί ήταν άψογη σε όλα τα επίπεδα. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, geomrk είπε

στο site της nova δεν βρισκω για καλυψη δικτυου ετσι ωστε να δω αν σηκωνω 500 -1000αρα 😥

A μην σκας, σιγουρα δεν καλυπτεσαι. Λογω δουλειας μενω μισο χρονο Αθηνα και μισο Θεσσαλονικη, σε κεντρικοτατα σημεια και των 2 κεντρικων δημων εχω καλυψη μεχρι 100 Αθηνα και 200 Θεσσαλονικη. Ρωτησα για τα υπολοιπα για 1000αρα κυριως και μου ειπαν υπομονη. Οποτε μολις τελειωσουν τα συμβολαια σε λιγους μηνες πηγαινω επιτοπου ΟΤΕ και τελος.

Επεξ/σία από EzioMorte
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Αμφιβάλω ότι θα δεις 26 μειον voucher ή 33 μειον voucher, δλδ -16 ευρώ. Λογικά για τις τιμές με voucher θα πέσει καπέλο και θα έρχονται ελαφρώς φτηνότερα σε σχέση με αυτές.

Πάντως Cosmote, το 300αρι που τώρα παίζει στα 44,90 χωράει να πάρει ένα voucher 16 ευρώ και να πέσει στα 28,90 πολύ άνετα. Ήδη έχουν καπελάρα -όχι καπέλο- τα πακέτα τους. 100άρι οπτική 32,90 ενώ πριν 2-3 χρόνια κόστιζε 28,90. Καλά πάμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, mistiri0 είπε

Κάτοχος απεριορίστων data, ομιλίας και μηνυμάτων από πέρυσι μέσω της Cosmote με 30 ευρώ. Έχω αγοράσει και ένα sim router, έβγαλα από το πρόγραμμα κινητής και μία έξτρα data sim με 3 ευρώ τον μήνα και έτσι έχω τα πάντα απεριόριστα και στο σπίτι μου πιάνω 150-200 Mbps internet με 33 ευρώ στο σύνολο. Τέλος έλειπα ένα μήνα ταξίδι σε Αθήνα, Καλαμάτα, Αράχωβα και είχα παντού το φορητό ρούτερ (και στο καράβι-αμάξι μου) και έκανα χρήση του ίντερνετ όπου και αν πήγαινα. Απλά, όμορφα, φθηνά και άσε τις οπτικές ίνες και τις δεσμεύσεις για τους άλλους.

Πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση!!!!

Οταν εχεις διάθεση και χρόνο , δώσε λεπτομέρειες ακόμη και σε pm.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Thresh είπε

Ναι γι' αυτό πήγαινε προς λουκέτο, γιατί ήταν άψογη σε όλα τα επίπεδα. 😛

Σε όλα εκτός από το οικονομικό!

Και η Lamborghini προς λουκέτο πήγαινε, και την έσωσε η VW, τι σημαίνει αυτό, ότι η VW έφτιαχνε καλύτερα αμάξια από την Lamborghini :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
9 minutes ago, TzortzisJosh said:

Πάντως Cosmote, το 300αρι που τώρα παίζει στα 44,90 χωράει να πάρει ένα voucher 16 ευρώ και να πέσει στα 28,90 πολύ άνετα. Ήδη έχουν καπελάρα -όχι καπέλο- τα πακέτα τους. 100άρι οπτική 32,90 ενώ πριν 2-3 χρόνια κόστιζε 28,90. Καλά πάμε

Θεωρητικά ναι, ποτέ δεν ξέρεις τι θα κάνουν. Φάνηκε εξάλλου στο ενδιάμεσο, πριν πάρει παράταση, όταν ανέβασαν για κάμποσο καιρό τις τιμές χωρίς voucher αλλά όχι +12 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...