Προς το περιεχόμενο

Η Nova ανακοινώνει την ενοποίησή της με τη Wind και νέα ανταγωνιστικά πακέτα σε κινητή, σταθερή και Internet


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

nοva 50αρα ..στα 26€ που το συμβολαιο εληγε απριλη 2023. πριν 2 μηνες σπαμαραν με τηλεφωνα στον πατερα μου που ειναι στο ονομα του η συνδεση.και του ελεγαν ανανεωστε τωρα το συμβολαιο με την ιδια τιμη γιατι απο τον νεο χρονο οι τιμες θα ανεβουν αρκετα . χαμπαρι δεν ειχα για τα τηλεφωνα, χαμπαρι δεν ειχε και ο πατερας μου και  το εκλεισε.και τωρα βλεπω στα 26 παιζουν καλυτερες ταχυτητες και ιστοριες.  καλα πηγε κιαυτο. να δω τωρα πως  θα το κυνηγησω για να παρω εστω 100αρα με ιδια τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Twoface είπε

Έχω οπτική 200αρα με 26€ 

Τους πήρα σήμερα τηλέφωνο και τους ζήτησα αναβάθμιση σε 1000 αφού έχει 33€ και μου είπαν το εξής εξαιρετικο ! 

 

Δεν μπορουμε γιατί το έχετε συνδιάσει με κινητό !!!! 
 

Ούτε μπορούν απλά να αναβαθμίσουν σε 500 πάλι με 26€ ! 

Ψέματα σου λέει μπορείς! Πες στον υπάλληλο να σου σπάσει το wind one και να σε μεταφέρει στα νέα προγράμματα. Είσαι σε ιδιόκτητο δίκτυο nova όμως; Αλλιώς 500mbps δεν θα δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Thresh είπε

Μόνο με τηλέφωνο θα μάθεις με σιγουριά αν η εταιρεία που έριξε τις οπτικές στην περιοχή σου είναι η Wind. 

Αν είναι θα μπορείς να πας σε 500 ή 1000Mbps, αν δεν είναι θα μπορείς να πας σε 200.

που μπορώ να το μάθω αυτό; που πρέπει να κοιτάξω;

Αυτό που θυμάμαι είναι ότι για την πολυκατοικία μου συνδέσεις FTTH (όπως έβλεπα τότε στο sfbb.gr) μπορούσαν να δώσουν (με χρήση κουπονιού κλπ) οι cosmote και wind.

Επεξ/σία από tempo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, tempo said:

που μπορώ να το μάθω αυτό; που πρέπει να κοιτάξω;

Αυτό που θυμάμαι είναι ότι για την πολυκατοικία μου συνδέσεις FTTH (όπως έβλεπα τότε στο sfbb.gr) μπορούσαν να δώσουν (με χρήση κουπονιού κλπ) οι cosmote και wind.

Τηλεφωνο στη Nova

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα εχουν κανει εγκατασταση FΤTH απο cosmote στην πολυκατοικια (εγω ειμαι με wind 100αρα),αν με καλυπτει το δικτυο της Nova τι κανουν,2η εγκατασταση στην πολυκατοικια?

Επεξ/σία από azuli
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Επειδή λέτε για σήματα και προσφορές, 1μιση χρόνο πριν που ήμουν στο ψάξιμο πήρα στη wind ftth 200ρα με το voucher και 3 κινητά με απεριόριστα λεπτά/μυνηματα και 10gb στα 90€ χωρίς κάποια προκαταβολή εγγύηση or whatever. Την ίδια στιγμή κάτι αντίστοιχο σε Vodafone/cosmote κοιτούσα στο 140ρι.

Για σήμα στο σπίτι ας μην μιλήσω μόνο η wind πιάνει. Όπως επίσης και το Ίντερνετ κλειδώνει στις ονομαστικές χωρίς προβλήματα. Μόνο μια φορά είχα θέμα στο οποίο μεσάνυχτα άνοιξα το chat μίλησα με εκπρόσωπο, ανοίχτηκε τικετ και το πρόβλημα λύθηκε σε μερικές ώρες.

Το point είναι ότι όλες οι εταιρίες έχουν θέματα και βγαίνουν προβλήματα εδώ σε ολόκληρο Λονδίνο και είχα αρκετές φορές θέματα και με κινητό/Ίντερνετ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mistiri0 είπε

Κάτοχος απεριορίστων data, ομιλίας και μηνυμάτων από πέρυσι μέσω της Cosmote με 30 ευρώ. Έχω αγοράσει και ένα sim router, έβγαλα από το πρόγραμμα κινητής και μία έξτρα data sim με 3 ευρώ τον μήνα και έτσι έχω τα πάντα απεριόριστα και στο σπίτι μου πιάνω 150-200 Mbps internet με 33 ευρώ στο σύνολο. Τέλος έλειπα ένα μήνα ταξίδι σε Αθήνα, Καλαμάτα, Αράχωβα και είχα παντού το φορητό ρούτερ (και στο καράβι-αμάξι μου) και έκανα χρήση του ίντερνετ όπου και αν πήγαινα. Απλά, όμορφα, φθηνά και άσε τις οπτικές ίνες και τις δεσμεύσεις για τους άλλους.

πως το εκανες αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγάλtε δελτία τύπου έτσι για να σας αγαπούν οι εταιρείες... Στο site τους δεν θα δείτε καμία άλλη πληροφορία για κανένα πρόγραμμα εκτός από τις 2 διαθέσιμες FTTH υπηρεσίες του ιδιόκτητου δικτύου τους λες και μπορούν να το παρέχουν αυτό σε όλους! Κακής ποιότητας ADSL μπορούν να παρέχουν στους περισσότερους αλλά όλα καλά... FIBER! 

Επεξ/σία από rafinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, whiteman7 είπε

Eγω δεν ειχα ουτε έχω προβλημα με την Wind - Nova τα τελευταια 5 χρόνια

Μπορω να δηλώσω και ενθουσιασμένος από τις υπηρεσίες που μου παρέχουν

Κάτοχος 2 πακέτων κινητης Unlimited, Eon+, Τηλεφωνίας και φυσικά internet 200/20 (κλειδωνει 206/21) στο Χαλάνδρι, ποτέ αποσυνδέσεις...

Μπορεί να είμαι από τους τυχερούς, δεν ξέρω

Ησουν στην συμφωνίας της συγχώνευσης των εταιρειών....?

Τι προτείνεις? Να φύγουμε...?

Να πάμε Cosmote....? Voda....?

Όχι ακριβώς το ίδιο παιζει κ εκεί .

Τα gbps που βλέπετε θα καβατζωθουν απο εταιρίες .

Καλό 2025.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dj_takis είπε

Είμαι ο μόνος που πιστεύει ότι δεν θα γίνει τίποτα καλύτερο για εμάς τους καταναλωτές, παρόλες τις ανακοινώσεις και τις προθέσεις; 

Κοίτα, πχ εγώ τώρα είμαι στην cosmote και δίνω 31 ευρώ σε Internet με 100mbs και λόγο αυτού δίνω και πάγιο μειωμένο στο κινητό 12.80 το μήνα, με πήραν τηλέφωνο να αλλάξω σε nova με 26 ευρώ το μήνα και πάγιο στο κινητό 12.50 με τους πρώτους 3 μήνες δωρεάν στο σταθερό. άρα σε πρώτη φάση θα βγω κερδισμένος 78 ευρώ λόγο των 3 λογαριασμων δωρεάν και σε δεύτερη φάση θα δίνω 5 ευρώ το μήνα πιο λίγα χρήματα άρα 60 ευρώ το χρόνο κέρδος. Άρα έχουμε ένα κέρδος εφάπαξ 78 ευρώ και 60 ευρώ το χρόνο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, azuli said:

Εμενα εχουν κανει εγκατασταση FΤTH απο cosmote στην πολυκατοικια (εγω ειμαι με wind 100αρα),αν με καλυπτει το δικτυο της Nova τι κανουν,2η εγκατασταση στην πολυκατοικια?

Αν σκάψει την περιοχή και τον δρόμο σου η Nova κι αιτηθείς από αυτή, τότε θα κάνουν και 2η εγκατάσταση ναι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ρε παιδια οι χιλιαδες κοσμου που εχουν νοβα οπτικη αλλα σε υποδομη αλλων παροχων οπως και εγω με 200αρα, μενουν στην απεξω; Απαραδεκτη νοβα! Ποτε θα δωσουν δηλαδη 1000αρες και σε εμας; Του αγιου ποτε; Υπαρχει καποιο χρονοδιαγραμμα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, polakis21 said:

Δηλαδη ρε παιδια οι χιλιαδες κοσμου που εχουν νοβα οπτικη αλλα σε υποδομη αλλων παροχων οπως και εγω με 200αρα, μενουν στην απεξω; Απαραδεκτη νοβα! Ποτε θα δωσουν δηλαδη 1000αρες και σε εμας; Του αγιου ποτε; Υπαρχει καποιο χρονοδιαγραμμα;

Άγνωστο, λογικά κάποτε θα το κάνουν, απλά με υψηλότερη τιμή για τα ίδια mbps.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, belkin είπε

Μαλλον εχεις μεινει καμια 10 χρονια πισω, ρωτησε κανενα διανομεα που γυριζει ολη μερα να σου πει ποιος εχει το χειροτερο δικτυο

Δε χρειάζεται να ρωτήσω διανομέα. Έχω ιδία άποψη εμένα που γυρίζω όλη την Ελλάδα. Καληνύχτα σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...