Προς το περιεχόμενο

Τηλεόραση 24 inch


giannisgokus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα

Θέλω να πάρω μία 24 τηλεόραση κατά προτίμηση Samsung και θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Θέλω να βάζω στικάκι να βλέπω μία ταινία και όταν τη σταματάω λόγω περιορισμένου χρόνου ,οταν την ξαναβάζω να παίξει να ξεκινάει από κει που είχε σταματήσει. Όπως το Netflix όπου κρατάει στη μνήμη την ταινία εκεί που την έχει σταματήσει.

Σε μία μεγαλύτερη Samsung που έχω το κάνει.

Έχετε καμία ιδέα? Υπάρχουν κάποια χαρακτηριστικά το οποίο μπορώ να το δω αυτό το χαρακτηριστικό σε μία τηλεόραση?

Ευχαριστώ 

Υγ: οι 24" είναι για ηλικιωμένο θέλει να βλέπει καμία ταινιούλα μέσω του Media Player της τηλεόρασης και να ξεκινάει από το σημείο που την είχε αφήσει Επομένως δεν θέλει πολλά μπερδέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι θέμα δυνατοτήτων τηλεόρασης σε αυτό. Αν βάλεις μια ταινία να παίζει με VLC, την κλείσεις και την ανοίξεις ξανά, τότε το VLC θα σε μεταφέρει στο σημείο που είχες μείνει. Το ίδιο και με πρόγραμμα προεγκατεστημένο τής τηλεόρασης.

Επίσης, πολύ καλή λύση είναι να στήσεις το Stremio στην τηλεόραση. Είναι παρόμοιο με το Netflix. Βέβαια, δεν ξέρω πόσο προχωρημένος τεχνολογικά είναι ο ηλικιωμένος. Αν κατέχει κάπως, ίσως θα μπορούσες να κάνεις μια προσπάθεια να του δείξεις τον τρόπο χειρισμού. 

Επεξ/σία από Mrs. Hyde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Mrs. Hyde είπε

Δεν είναι θέμα δυνατοτήτων τηλεόρασης σε αυτό. Αν βάλεις μια ταινία να παίζει με VLC, την κλείσεις και την ανοίξεις ξανά, τότε το VLC θα σε μεταφέρει στο σημείο που είχες μείνει. Το ίδιο και με πρόγραμμα προεγκατεστημένο τής τηλεόρασης.

Επίσης, πολύ καλή λύση είναι να στήσεις το Stremio στην τηλεόραση. Είναι παρόμοιο με το Netflix. Βέβαια, δεν ξέρω πόσο προχωρημένος τεχνολογικά είναι ο ηλικιωμένος. Αν κατέχει κάπως, ίσως θα μπορούσες να κάνεις μια προσπάθεια να του δείξεις τον τρόπο χειρισμού. 

Δε νομιζω να ρωτησε για smart tv που σηκωνει stremio ουτε vlc. Απο οτι καταλαβα μια απλη 24αρα θελει που να υποστηριζει media player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ακριβώς ο άνθρωπος χρειάζεται μία τηλεόραση στην οποία όταν σταματάει μία ταινία ,παει γισ υπνο, ξυπνάει το πρωί και θέλει να τη βάλει απλα να συνεχίζει από κει που την είχε σταματήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, συγνώμη. Εγώ κατάλαβα για smartTV. Με απλή τηλεόραση δεν ξέρω τι ισχύει. Μη σου πω το οτιδήποτε και εν τέλει δεν ισχύει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...