Προς το περιεχόμενο

Κοροϊδία Banggood


chiderboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

Στις τελευταίες 6 από τις 7 παραγγελίες μου τα προϊόντα δεν αποστέλλονται ποτέ, σου δίνουν μια αποζημίωση μετά από 1-2 μήνες που κάθεσαι και περιμένεις σαν το μ@%^&κα και όλα καλά. Τα προϊόντα φαίνονται σε στοκ ενώ από την εξυπηρέτηση λένε ότι δεν τα έχουν.

Στέλνεις στην εξυπηρέτηση πελατών εμφανώς πολύ δυσαρεστημένος για τα πακέτα που ποτέ δεν απεστάλησαν και σε διαβεβαιώνουν ότι δε θα υπάρξει πρόβλημα με τις άλλες παραγγελίες. Ξανά τα ίδια με τις υπόλοιπες παραγγελίες 1,5 μήνα μετά. Μόνο 1 από τις 3 έχει φύγει και έχει έρθει.  Από την εξυπηρέτηση κοροϊδία , θα παραλάβουμε λέει σε μια βδομάδα ενώ τα προϊόντα φαίνονται σε στοκ και είναι και 1,5 μήνας που τα χω παραγγείλει (ενώ ήταν σε στοκ)

Πραγματικά δεν έχω δει πιο άθλια αντιμετώπιση από κατάστημα. Από το 2013 τους έχω αφήσει ένα σκασμό λεφτά χωρίς πολλά προβλήματα  αλλά πλέον με αυτή τη συμπεριφορά δε ξανά αγοράζω τίποτα από κει και ας μη το βρίσκω πουθενά αλλού. Με τους φόρους έτσι κι αλλιώς δεν άξιζε πολύ τελευταία πέρα από καμιά προσφορά και για πράγματα που δεν έβρισκες Ελλάδα

Έχεις κανείς παρόμοια εμπειρία από το συγκεκριμένο κατάστημα τελευταία; Βαράνε διάλυση ή μόνο η δική μου εντύπωση είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επιλέγεις αποστολή με tracking? Η διαλέγεις την πιο φτηνή επιλογη?

Γενικά περιόδους γιορτών πρόσθεσε κάνα έξτρα μήνα στον ήδη μεγάλο χρόνο αναμονής που έχουν οι παραγγελίες από Κίνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως έβαζα την πιο φτηνή επιλογή. Τώρα τελευταία έβαζα πολλές φορές και tracking.

Δε νομίζω να φταίνε οι γιορτές και εννοείται τις λαμβάνω υπόψη. 25 Νεομβριού είχα κάνει τελευταία παραγγελία που δεν έφυγε ποτέ. Και διάφορες άλλες στα μέσα του 2022

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εγώ παραγγελία projector από Banggood στις 13 Νοεμβρίου, άμεσα διαθέσιμου και με αποστολή από Πολωνία. Μέτα από 10 μέρες που δεν είχε σταλεί η απάντηση του support ήταν ότι πρέπει να περιμένω άλλες 3 βδομάδες.

Άμεσα άνοιγμα ticket στο PayPal, επιστοφή χρημάτων, παραγγελία από άλλο κατάστημα (πάλι με αποστολή από Πολωνία) και παραλαβή εντός 5 ημερών στην Κρήτη.

Γενικά μην ασχολείστε με κουτοπόνηρους εντός κι εκτός συνόρων.

Επεξ/σία από WebDevGr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ήταν τυχαίο προϊόν? Εγώ από την αποθήκη της Τσεχίας μέσα στον Γενάρη πήρα 2 προϊόντα και ήρθαν σε 9 μέρες. Από την άλλη αποθήκη όμως της Πολωνίας για αποστολή σε Κύπρο έκανε ενά μισή μήνα. Όλα πάντα με track number και με ένδειξη διαθέσιμο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

από αποθηκη Τσεχία έρχονται όντως σφαίρα επιβεβαιωμενο.

κάποια προϊόντα είναι άμεσα διαθέσιμα ενώ άλλα αργούν γιατί δεν είναι σε στοκ.

Στις 16/1/2023 στις 10:17 ΜΜ, chiderboy είπε

 

Έχεις κανείς παρόμοια εμπειρία από το συγκεκριμένο κατάστημα τελευταία; Βαράνε διάλυση ή μόνο η δική μου εντύπωση είναι;

γενικά αυτή τη περίοδο υπολειτουργουν όλα στην Κίνα κινεζικη πρωτοχρονιά κλπ. ίσως δουλεύουν λιγότερο κ εξυπηρετούν με περιορισμους. δοκίμασε αν τα βρεις από αποθήκη ευρωπη του BG εφόσον είναι διαθέσιμα.

όπως κ να έχει χρήματα δεν χάνεις από το BG. καλύτερα να επιλεγεις tracked κ όχι το φθηνοτερο τρόπο αποστολής. 

Επεξ/σία από aces
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήματα πράγματι δε χάνεις αλλά να φαίνεται κάτι διαθέσιμο, να το παραγγέλνεις και 1-2 μήνες μετά να σου ακυρώνουν την παραγγελία λόγω διαθεσιμότητας  ή να κάθεσαι να ψάχνεις γιατί δε στάλθηκε είναι κάπως. Ειδικά αν γίνεται επανειλημμένα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...